Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 20
Like Tree176Likes

tema: Satovi koje ste nasledili - porodično blago

  1. #11
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Satovi koje ste nasledili - porodično blago

    ^ Lep je sat i ova fotka ti je baš super!

  2. #12
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Satovi koje ste nasledili - porodično blago

    Konačno sam uslikala ovaj Zaria džepni satić kako treba... Inače ovaj sat je bio u vlasništvu mog dede. Tata mu ga je kupio u Rusiji i poklonio. Znam da je kupljen 1994. godine i da ga je deda nosio u jako kratkom periodu. Više ga je čuvao, a nosio je ručne satove. Valjda mu je tako bilo praktičnije.
    Sat radi. Tek je po kućištu ponegde ponegde počeo da patinira. Ima svoju originalnu kutiju za čuvanje.
    Trenutno ga niko ne nosi, a tata mi ga je pre izvesnog vremena poklonio.

    Satovi koje ste nasledili - porodično blago-dsc_0367.jpg Satovi koje ste nasledili - porodično blago-dsc_0368.jpg Satovi koje ste nasledili - porodično blago-dsc_0369.jpg

    Naziv: DSC_0370.JPG, pregleda: 803, veličina: 196,0 KB


    Satovi koje ste nasledili - porodično blago-dsc_0371.jpg Satovi koje ste nasledili - porodično blago-dsc_0372.jpg Satovi koje ste nasledili - porodično blago-dsc_0373.jpg

  3. #13
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.019
    Lajkovi
    58518
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Satovi koje ste nasledili - porodično blago

    Moje porodicno blago-

    Satovi koje ste nasledili - porodično blago-180420142760.jpg Satovi koje ste nasledili - porodično blago-180420142761.jpg Satovi koje ste nasledili - porodično blago-180420142762.jpg Satovi koje ste nasledili - porodično blago-180420142763.jpg Satovi koje ste nasledili - porodično blago-180420142764.jpg Satovi koje ste nasledili - porodično blago-180420142765.jpg Satovi koje ste nasledili - porodično blago-180420142766.jpg

    Darwil je nasledjen od dede,kod nas u porodici je od 1969-70.Bio je na ruci dede,oca,mojoj a od nedavno sam ga poklonio sinu tako da ce se nositi i dalje(nadam se jos je mali ali voli satove).Glashutte sam dobio od brata koji ga je doneo 1986-87 iz Sarajeva,kada je bio u JNA.Petica je od ujaka a dzepni Continental sa ribolovcem na poklopcu od dede koji me je uveo u tajne ribolova.Sto se tice dzepnog Longines sa gravurom Srpske Drzavne Zeleznice iz 1906 ili 1907 vrlo zanimljiva prica prati ovaj sat.Ovaj primerak je bio sluzbeni sat lokalnog zeleznicara a njegov sin ga je izgubio u kockanju sa mojim pradedom negde u posleratnim godinama.Ovom satu sam se kao klinac divio tako da je pradeda ostavio meni u nasledstvo.Zao mi je sto sam ga dobio u neispravnom stanju ali za mene je toliko vredan da nema cenu.
    RUS, esdy_11192, VLADAN P and 9 others like this.

  4. #14
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Satovi koje ste nasledili - porodično blago

    1966. god. kad su se venčali moji roditelji kupili su dva DARWIL sata i još uvek lepo rade,jedino ih je vizuelno malo vreme načelo:






    image hosting 10mb limit
    VLADAN P, 83stojan, Zagor and 1 others like this.

  5. #15
    Član Avatar korisnika vlada035
    Član od
    6.4.2011.
    Lokacija
    Jagodina
    Poruke
    366
    Lajkovi
    1185
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Satovi koje ste nasledili - porodično blago

    Ja imam 2 sata koja sam nasledio.
    Jedan je Darwil, od mog dede, koji je detaljno sredjen i servisiran, a drugi je Seiko Quartz, koji sam dobio od oca dok sam bio u 7 ili 8 razredu, jer je on kupio nov Seiko 5, a meni dao taj kvarcni Seiko.
    Ne mogu da prezalim sto se pomenutoj Seikovoj petici posle oceve smrti izgubio svaki trag...
    Priložene slike Priložene slike Satovi koje ste nasledili - porodično blago-img_2814.jpg   Satovi koje ste nasledili - porodično blago-img_2813.jpg  
    VLADAN P, Zagor, Bluesky and 2 others like this.

  6. #16
    Član
    Član od
    2.4.2012.
    Poruke
    185
    Lajkovi
    513
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom

    Evo, posle mog najnovijeg pronalaska (znate ono, kopao po tavanu i naleteo na... ). Moje porodicno blago:

    Satovi koje ste nasledili - porodično blago-dsc_0012.jpgSatovi koje ste nasledili - porodično blago-dsc_0018.jpgSatovi koje ste nasledili - porodično blago-dsc_0014.jpgSatovi koje ste nasledili - porodično blago-dsc_0016.jpgSatovi koje ste nasledili - porodično blago-dsc_0017.jpgSatovi koje ste nasledili - porodično blago-dsc_0019.jpgSatovi koje ste nasledili - porodično blago-dsc_0002.jpgSatovi koje ste nasledili - porodično blago-dsc_0001.jpgSatovi koje ste nasledili - porodično blago-dsc_0020.jpgSatovi koje ste nasledili - porodično blago-dsc_0021.jpg

    plus Vacheron Constantin, nepoznat model, info, pomoc

    Vecinu sam tek skoro pronasao pa cu neke od njih prvom prilikom da sredim da vrate stari sjaj.

    Citat Zagor kaže: Pregled poruke
    Moje porodicno blago-

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	180420142762.jpg
Viđeno:	511
Veličina:	210,1 KB
ID:	89590

    Sto se tice dzepnog Longines sa gravurom Srpske Drzavne Zeleznice iz 1906 ili 1907 vrlo zanimljiva prica prati ovaj sat.Ovaj primerak je bio sluzbeni sat lokalnog zeleznicara a njegov sin ga je izgubio u kockanju sa mojim pradedom negde u posleratnim godinama.Ovom satu sam se kao klinac divio tako da je pradeda ostavio meni u nasledstvo.Zao mi je sto sam ga dobio u neispravnom stanju ali za mene je toliko vredan da nema cenu.
    Zagore, zanimljivo je da tvoj Longines ima identican cifer kao moj Billodes. Bas pokusavam da saznam vise o njemu, moguce da je i moj potekao iz Zeleznica.
    Poslednja ispravka: RUS (16.12.2014. u 16:19)
    VLADAN P, Neša, 83stojan and 4 others like this.

  7. #17
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Satovi koje ste nasledili - porodično blago

    Ništa čudno, jer to je bio klasični dizajn tog vremena. Inače, Billodes je rođeni brat Zenitha.
    Zagor and nokru like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom

    Codelen, prelijepi satovi!

    Ne znam kako si se osjecao kad si nasao tu svoju torbu sa satovima, ali znam kako bih se ja osjecao - kao da sam nasao zakopano blago.


    Svi satovi su k'o lutke! Prelijepi!

    Reci mi, je li to Schaffhausen sa "osamdesetdevetkom"? Podsjeca me, najvise markerima i karakteristicnim lugovima na jedan lijep model iz pedesetih/sezdesetih sa kalibrom 89, mada sam slicne cifere vidjao i na 40x serijama. Pa ako si ga slucajno otvara, ili vec znas sta je u njemu, samo javi. Bas me zanima.

    Meni je od dede ostao jedan lijep Schaffhausen, takodje s osamdesetdevetkom, ali malo novijeg datuma, rekao bih s kraja sezdesetih i pocetka sedamdesetih, kada se na ciferu, uz vec postojeci, poceo javljati i veci "IWC" logo.

    I da, zaboravih da pohvalim Shmizline fotke! Odlicne su! Sat, aparat, kutijica - sve za deset!
    Poslednja ispravka: Neša (16.12.2014. u 12:18)
    vladas, Zagor, Codelen and 1 others like this.
    Он сказал: "Поехали!"

  9. #19
    Član
    Član od
    2.4.2012.
    Poruke
    185
    Lajkovi
    513
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Satovi koje ste nasledili - porodično blago

    Hvala arch! Kada sam otvorio torbu i video satove osecao sam se kao malo dete u fabrici cokolade . Nisam otvarao Schaffhausen, ne smem jer n'umem . Skoro sam siguran da je 89 unutra. Ne znam istoriju sata, ali verujem da je tamo negde sa pocetka pedesetih godina proslog veka. Sto je najbolje, u poslednje vreme sam poceo da sve vise gledam klasicne vintage satove, cak i merkam neke Omege Geneve da kupim ako se ukaze prilika, a mesec dana pre "otkrica" sam naleteo na neke slicne, malo novije IWC i odusevio se kako su lepi, doduse bili su sjajno sredjeni. I imali su IWC logo, da. Tim pre je moje odusevljenje bilo jos vece kada sam krenuo da kopam po torbi.

    Nista, sada polako da se krene sa sredjivanjem. Obecavam da cu, kada sve dovedem u stanje kakvo zelim, podeliti to sa vama ovde.
    vladas, Neša, Zagor and 3 others like this.

  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom

    Lijepi pronalazak, super

    @arch_m Imam jednu molbu.
    Poslednja ispravka: RUS (16.12.2014. u 16:20)
    arch_m likes this.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •