Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 21
Like Tree44Likes

tema: Satovi i fudbal

  1. #1
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.008
    Lajkovi
    58432
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Satovi i fudbal

    Mnoge radionice sponzorisu razne fudbalske klubove kao BARSA-SEIKO, MAN.utd-HUBLOT, MAN.city-R. MILLE, ARSENAL i BAJERN-EBEL....
    Ali i sami fudbaleri dobivaju modele sa svojim imenom npr:

    Leo Messi
    Satovi i fudbal-audemars-piguet-royal-oak-leo-messi-satovi.jpg Satovi i fudbal-audemars-piguet-royal-oak-leo-messi-satovi__01.jpg

    Luis Figo

    Satovi i fudbal-figo.jpgSatovi i fudbal-f5758_iwc-figo.jpg

    Zinedine Zidane

    Satovi i fudbal-zidan.jpgSatovi i fudbal-ingenieur-automatic-edition-zidane.jpg

    Oliver Kahn

    Satovi i fudbal-oliver-kan.jpegSatovi i fudbal-3_cronoscopio-mark-ii-oliver-kahn.jpg

    Maradona

    Satovi i fudbal-diego-maradona-wears-hublot-watch-big-bang.jpgSatovi i fudbal-hublot-maradona-2-318_pm_1190_gr_dm10-profil.jpg

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Satovi i fudbal

    Ono što mi pada ne pamet na prvu LOPTU su satovi kreirani za nedavno završeno Evropsko prvenstvo. Pisali smo o satovima za Nemačku i Grčku reprezentaciju.

    Pogledajte i prisetite se tema:

    Satovi i fudbal-vostok-europe-greece-football-tim-1.jpg Satovi i fudbal-vostok-europe-fudbalski-dres.jpg

    Vostok Europe sat za Grčku fudbalsku reprezentaciju

    Satovi i fudbal-1-iwc-big-pilot-s-watch-edition-dfb-.jpg Satovi i fudbal-1-iwc-big-pilot-s-watch-edition-dfb-5.jpg

    IWC Big Pilot’s Watch Edition DFB

    Pozz!

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Satovi i fudbal

    Fudbaleri su uvek voleli skupe satove.
    Recimo,S.Gerrard nosi Zenith Defy,F.Lampard AP Royal Oak,trener Tottenhama A.V.Boas je ambasador F.Mullera,Niko Kranjcar ne skida Rolex,V.Corluka Hublot,Avram Grant nosi Rolex Deep Sea,Robert Prosinecki nosi Rolex Daytona,itd,itd.
    Interesantan je podatak da Messi pre nego sto je postao ambasador AP-a,nije skidao Festinu sa ruke.
    S obzirom da je Festina locirana u Barseloni to je i logicno.
    Samo da napomenem da je Cristiano Ronaldo ambasador Time Force satova i da je pre toga odbio da bude ambasador mnogo,mnogo poznatijih proizvodjaca jer su ga Time Force satovi,kako kaze,kupili na prvi pogled.
    Takodje je i Pike,defanzivac Barselone,ambassador Time Force-a.
    Obozavam fudbal,pa zato znam ove podatke.
    Tema je sjajna,inace.Mada,80% fudbalera nosi Rolex i Hublot.Pogotovo je Hublot popularan u Engleskoj Premijer ligi.
    Djordje, VLADAN P, Zagor and 1 others like this.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Satovi i fudbal

    Ne znam dal je ovo off, ali zanima me da li biste nosili sat sa logom svog omiljenog kluba na cifarniku? Ja takav sat ne bih stavio na ruku nikada. Ne znam, meni je sasvim svejedno da li je logo Mancestera ili Javora iz Ivanjice. Skoro isto kao da pise Indesit veš mašine, ili Calgon

    Svaka reklama na satu, svaki suvisni detalj mi ubija lepotu te spravice zvane casovnik..

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Satovi i fudbal

    Iako me fudbal uopšte ne zanima, ne bih nosio sat koji reklamira bilo šta. Na satu treba da stoje logotip proizvođača i standardne oznake. Naravno, nemam ništa protiv ljudi koji to nose, već samo izražavam mišljenje.

    Osim toga, uopšte mi se ne sviđa što neki od pomenutih fudbalera reklamiraju poznate marke, što sa jedne strane zameram proizvođačima, a sa druge potrošačima, od kojih su mnogi obične ovce. Zašto sam ih nazvao ovcama, iako bih i sam nosio mnoge od ovih modela? Evo i odgovora - ukoliko neko kupi bilo koji proizvod samo zato što ga reklamiraju neki pevač, glumac, sportista ili druga javna ličnost, onda je to za mene ovca koja nema svoje ja.

    S druge strane, postavlja se pitanje kredibiliteta i moralnog integriteta mnogih promotera, pri čemu ne mislim samo na fudbalere sa slike. Maradona je bio uspešan fudbaler, ali isto tako bio je i običan narkoman i alkoholičar. Oliver Kan je pravosnažno osuđen zbog utaje poreza i još nekih finansijskih prekršaja. Ukratko - klasična lopuža. To što je neko uspešan u svojoj profesiji, ne znači da zaslužuje poštovanje bez kritičkog preispitivanja. Uostalom, ozloglašeni dr Mengele je poznat po onome što je radio tokom II svetskog rata i niko ga javno ne opisuje kao velikog intelektualca, uprkos tome što je imao dva doktorata - jedan iz antropologije, a drugi iz medicine. Srećom, istorija ga prikazuje kao najgori ljudski otpad, što on svakako jeste.

    Ja dosta pažljivo biram društvo - družim se sa osobama koje imaju ista/slična interesovanja i stavove. Mnogi znaju čime se bavim i šta sam po struci, a evo i još jednog podatka - moj najbolji drug iz osnovne škole je taksista, i ne bih ga menjao ni za hiljadu maradona i sličnih. Družim se sa mnogima, a klasične lopuže obilazim na kilometar.

    Još jedna stavka koja smeta jeste neka vrsta zloupotrebe mnogih promotera. Ne računajući satove, dešava se da ljudi budu obavezni da u svim javnim prilikama nose određeni proizvod. Osim pomenutih osoba iz prvog posta, znamo da postoje klubovi koji potpisuju sponzorske ugovore sa nekim kompanijama, tako da svi igrači moraju da nose određene satove, cipele, odeću i slično.

    Konačno, da li se neko zapitao koji sat/satove je nosio npr. Nikola Tesla, Aleksandar Fleming (izumitelj penicilina) ili neki drugi naučnik koji je čovečanstvo zadužio svojim otkrićima? Koji su sat nosili umetnici, koji nisu ni mrava zgazili, a koji će biti poznati vekovima? Ne ulazim u biografije Tesle ili Fleminga, već njih dajem kao primere, ali smatram da ovaj svet ima veoma poremećen sistem vrednosti.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Satovi i fudbal

    Verovao ili ne,sat Mengelea odnosno Andjela smrti,kako ga ceo svet zove,radi i dan danas.Nazalost,cuveni agent koji ga je jurio ,Mizental,je pronasao samo njegovu odecu i ostale stvari u Argentini,medju kojima je i sat...U pitanju je Seiko.Ne znam koji je model u pitanju,ali je utvrdjeno da je pripadao njemu.U Izraelu je i radi i dan danas.
    Jeste on najgori ljudski otpad zbog onog sto je radio blizancima,ali vrlo verovatno je i jedan od najvecih umova medicine.Kad on nije uspeo da otkrije kako materica stvara blizance,verovatno nece niko jos dugo vremena.
    Zapravo,mislimo da nije otkrio,mada postoji jedno selo u Brazilu gde svaka druga zena radja plavooke blizance i svaka druga zivotinja radja blizance,a utvrdjeno je da je Andjeo smrti bio tamo nekih 5 godina...
    A posto obozavam najveceg naucnika svih vremena,samo da dodam da je Tesla kao dete pored pecanja,obozavao da rastura pa da sklapa casovnike.Ali na kraju bi mu se uvek pojavio neki suvisan deo i sat vise ne bi proradio. Uzimao je satove od dede,inace.
    Koji je sat nosio kasnije,odnosno dok je ziveo u Njujorku,zaista ne znam.Vrlo verovatno neki Patek.
    A sto se tice Maradone i Kana,i sam si rekao da zivimo u drustvu koje ima veoma poremecen sistem vrednosti,pa ne bih da tu trosim reci.Ali ipak je Maradona mnoooogo vise od obicnog uspesnog fudbalera.Vrlo verovatno posle Pelea,najbolji svih vremena,mada smatram da ce ih Mesi i C.Ronaldo prestici. Oliver Kan je uzor mnogim klincima koji pocinju da se bave golmanskom karijerom.Pogotovo u Nemackoj...Na terenu je veliki profesionalac i kao klinac je trenirao po 6h dnevno bacajuci se po blatu...Slazem se sa tvojim postom,ali ne zanemari cinjenicu da su to ipak legendarni fudbaleri.Legendarni.
    Poslednja ispravka: Zenith (9.8.2012. u 19:33)

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Satovi i fudbal

    Uz dužno poštovanje, za Mengelea grdno grešiš. On je najpoznatiji po zverstvima koja je činio u Aušvicu i na još nekim mestima, a priča o blizancima nije definitivno dokazana. Uz nekoliko hiljada strana prevoda za relevantne medicinske časopise i više lekara u familiji, to mogu da otvoreno tvrdim. Ima još mnogo bitnijih dostignuća u medicini čiji su tvorci poznati samo u naučnim krugovima. Neki lekari smatraju da je najveći medicinski genije Avicena, ali to je već druga priča.

    Slažem se da su pomenuti fudbaleri legende. Nažalost. Kamo sreće da su legende Teodor fon Burg, Stefan Milenković ili Miodrag Mićić.
    anbeast likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Satovi i fudbal

    Naravno.Svakako da je najpoznatiji po zverstvima u Ausvicu i Latinskoj Americi.Apsolutno.
    Nisam ni rekao da je dokazana ta prica. Vrlo verovatno ce to ostati misterija,ali zbog onog sela u Brazilu ipak je mozda i otkrio tu tajnu kojom je bio opsednut.

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Satovi i fudbal

    Ni ja satove ne vezujem za poznate ličnosti, ama baš ni malo. Zato i slabo pratim tu temu na našem forumu. Jedini sat koji mi se svideo sa nekom reklamom (koji na ciferu nosi neki reklamni logo) , to je Casio Red Bull racing . Ne zbog reklame ili formule, već mu nekako "leglo" kako treba....

    Satovi i fudbal-casio-f1.jpg
    Zenith likes this.

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.008
    Lajkovi
    58432
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Satovi i fudbal

    Zenith jel znas da je Corluka poklonio svoj Hublot taksisti posto mu je ovaj rekao da ima veoma lep sat.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •