Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 18
Like Tree61Likes

tema: SAT Projekat, potrebne informacije...

  1. #1
    Član Avatar korisnika Marko Crv
    Član od
    20.3.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    463
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom SAT Projekat, potrebne informacije...

    U dogovoru sa prijateljem koji izradjuje svasta od metala, dosao sam na ideju da napravim nesto . . .

    U satu bi se nalazio originalni, potpuno novi mehanizam ETA 6497-2, sto znaci da mu je na broju devet (9) mala sekundara. Cifer bi bio emajlirani sa rimskim brojevima u palvoj boji i plavim kazaljikama. Kuciste bi bilo od inox celika (prikazano na slici), sa vidljivim mehanizmom.Trenutno se muicim kako da resim problem da krunica koliko toliko ne propusta vodu, da bi kompletan sat bio vodootporan (barem pranje ruku). Sistem kacenja narukvice je jos uvek u dizajniranju tako da cu verovatno sutra postaviti fotografije.Trudim se da saznam i podatke da li na satu sme da pise PRIZVEDENO U SRBIJI (na ciferu).
    Proizvodnja bi bila oko 10 komada, a prva dva bi mi zadrzali za sebe, a ostale obelezene brojevima 1-8 bi prodavali.

    SAT Projekat, potrebne informacije...-eta-6497-2.jpgSAT Projekat, potrebne informacije...-cifer.jpgSAT Projekat, potrebne informacije...-primer-boje.jpg

    Kuciste sata.PDF


    Pitanj glasi koliko novca bi ste dali za ovakav sat?

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom re: SAT Projekat, potrebne informacije...

    Iako ne bih umeo da odgovorim na pitanje o ceni, htedoh da pitam da li postoji bilo kakva domaća regulativa koja zabranjuje da na brojčaniku piše 'Made in Serbia'. Koliko znam, Insa je u dnu brojčanika imala natpis 'Assd in Yug' (Assembled in Yugoslavia). S druge strane, nemački satovi imaju oznaku 'Made in Germany', iako su mehanizmi švajcarski. Pretpostavljam da ukoliko bar kućište bude odavde, može da se govori o proizvodnji 'Made in', tj. da ne bude samo sklopljen (assembled) u Srbiji.
    backarelli and Marko Crv like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #3
    Član
    Član od
    2.12.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    323
    Lajkovi
    1986
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: SAT Projekat, potrebne informacije...

    Nisam ekspert, ali da li si siguran da je sekundara na poziciji 9, mozda si mislio na poziciji od 6h?
    Marko Crv likes this.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: SAT Projekat, potrebne informacije...

    Kod ETA-e 6497 je sekundara na poziciji 9, dok je kod 6498 na poziciji 6, dobro je napisao ali je stavio sliku sa sekundarom na poziciji 6.
    Marko Crv and Markoni BG like this.
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

  5. #5
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: SAT Projekat, potrebne informacije...

    Oznaka geografskog porekla regulisana je Zakonom o oznakama geografskog porekla Sl. Gl. RS. 18/10, pa neka me neko od kolega ispravi ali mislim da oznaka "made in serbia" nije regulisana drugim propisima
    Poslednja ispravka: zare (25.3.2014. u 17:31)

  6. #6
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: SAT Projekat, potrebne informacije...

    ja radim slican projekat, trenutno sa studentima fakulteta likovnih umetnosti radimo dizajn kucista i brojcanika

    kucista se nabavljaju u kini, imas sajam svake nedelje moras otici tamo ako ces ozbiljan posao da pravis, ali ne rade manje serije od 500 komada, vrlo su povoljni, imas nekoliko hiljada vec uradjenih modela ili ako zelis novo oni odrade bez problema, mesecno izbace 300.000 inzenjera, njima definitivno pripada buducnost

    ickler pristaje da uradi i 50 komada, kucista su im skupa ali odlicna za tebe, mislim da nemaju za 6497 vec za automatike, oko 200 do 250evra su im cene

    ickler ima vec gotove modele a ako im se svidi tvoja ideja, spremni su da ti je urade po tvojoj zelji, bezveze projekte oni ne zele da rade

    najveci trosak je marketing i distribucija, samo manji deo odlazi na materijale, made in serbia nikako jer to nije ama bas nikakva referenca, naprotiv

    ovde to nema gde da prodas, nema narod para ili ako ima, stegao se, u inostranstvu lakse ali je trziste prezasiceno sa gomilom mikrobrendova koji trpaju etu u kineska kucista i polazim od sebe, dakle introspekcija, pre cu naravno uzeti dobri stari longines nego neki novi nepoznati neafirmisani sat za 500 ili 700evra jer ne mozes manje da izadjes od toga

    najbolja je opcija, bez obzira sto volis automatiku i sve to je ok, kvarcna mijota, najjeftinija je i ljude ne zanima sta je unutra i da li kazaljka klizi, jedan od 400 gleda na te stvari, bitno je da je sat LEP

    mnogo je skupo srediti etu da ima centralnu sekundaru umesto na poziciji 9, zat onam je stowa izbaci i proda foru, eto vam novi dizajn bez kazaljke koji ima brojne prednosti, ma sve im je malo, nebo bi ukrali i stavili sebi u dzep

    za ozbiljan projekat racunao sam treba 30.000evra, tako je u svedskoj krenuo danijel velington pre koju godinu, sada ima revenue, to mu je kao godisnji prihod 26 miliona evra

    Poslednja ispravka: Милан Милановић (25.3.2014. u 19:54)
    esdy_11192, zare, 83stojan and 2 others like this.

  7. #7
    Član Avatar korisnika Marko Crv
    Član od
    20.3.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    463
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: SAT Projekat, potrebne informacije...

    Pozdrav svima. .. .
    Kolega Milanovicu, ne zelim da pokrecem masovnu proizvodnju, vec kolekcije po 10 komada satova i od toga ne zelim da se obogatim, vec da mi ostenu dzabe dva sata iz serije.
    Sto se tice natpisa MADE in SERBIA nece biti, vec cirilicno PROIZVEDENO U SRBIJI, da bi to napisao moram kuciste sam da napravim da bi nefunkcionalnim delovima (mehanizam, kazaljke, cifer) koje uvozim dao svrhu kompletirajuci ih u proizvod koji ima namenu. Sustina je da sam napravim kuciste i narukvicu i da u njih spakujem delove koji zasebno nisu proizvod za upotrebu. Kompletiraajuci ih u sat, formiram proizvod koji sme da nosi natpis PROIZVEDENO U SRBIJI.
    Primere fotografija koje sam dao, samo su okvirne ideje kako konacni proizvod otprilike treba da izgleda.
    Boja cifera je emajl bela sa crvenim markerima za sekundaru i plavim rimskim brojevima (kao boje nase zastave).
    Sto se tice cene sata verovatno nece prelaziti 15.000din, mada se trudim da to bude oko 10.000din.
    Ne zelim da narucujem gotove satove ili pojedinacne delove i sklapam ih u sat, vec da napravim svoje kuciste i narrukvicu.
    Verovatno sutra postavljam fotografiju gotovog kucista.

  8. #8
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: SAT Projekat, potrebne informacije...

    Marko, kada smo već svojevremeno pričali o satu sa logotipom foruma, predlažem da se javiš Vladanu i Shmizli, pošto je za te pare nov sat sa ETA mehanizmom odlična kupovina.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: SAT Projekat, potrebne informacije...

    Marko podrzavam te u poduhvatu. A odmah cu ti odgovoriti na pitanje, takav sat bi vrlo tesko mogao da prodas. Odnosno kupice ga samo neko iz licnih afiniteta prema prodavcu, ili neko iz patriotskih razloga. I to sve pod uslovom da taj sat nije skuplji od recimo Seika 007. Smesno poredjenje ali veruj mi da je tako. Takodje mislim da nema sanse da uklopis: dobro celicno kuciste (ali bi voleo da vidim sta je tvoj majstor uradio), ETA 6497, brojcanik, kazaljke, i jos dobrog majstora da sve to dodatno obradi i uklopi.. sve to za 15.000din - mislim da je nemoguće, ali bice mi drago da me demantujes!

  10. #10
    Član Avatar korisnika Marko Crv
    Član od
    20.3.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    463
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: SAT Projekat, potrebne informacije...

    Hvala na podrsci, potrudicu se da vas demantujem, videcemo jos kako ce sve ispasti sa ETA proizvodjacem jos uvek sam u pregovorima. Od zavrsne obrade mehanizma zavisi cena istog. Oni mi predlazu da ubacujem 6497-2 mehanizme potpuno ukrasene sa plavim srafovima, reljefnim plocama mehanizma i jos nekim detaljima, jer je providna poledjina sata da bi to sve izgledalo zanimljivo. Jos se prepucavamo oko cene ali videcemo sta su odlucili u toku dana.Naravno i objasnjavaju mi da je 6497-2 napredniji mehanizam sa 21.600 vibracija i da je rezervna snaga 53h, sto je svakako bolje od 6497-1 koji radi na 18.000 vibracija i razarvna snaga je 46h.Ovo mi nude, ali vedecemo, cena ce oderediti sve.

    SAT Projekat, potrebne informacije...-6497-2_verso_04.jpg
    jagos, esdy_11192, DrAgod and 2 others like this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •