Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 25 od ukupno 25
Like Tree25Likes

tema: Sat kao investicija

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Sat kao investicija

    Ja kada bih posmatra sat kao investiciju, sigurno bih se opredelio za neki vintage model i to definitivno mehanički chornograph, jer mislim da kod većine kolekcionara su oni najpoželjniji. Jedan od modela bi definitivno bio Speedmaster i to verzije pre odlaska na mesec odnosno onaj "pravi" 105.012 ili 145.012... Seiko 6105-8100 kada je izašao koštao je oko 100 USD što je u današnjim dolarima oko 5-6 puta više, a recimo pod pretpostavko da je neko tada kupio takav sat i čuvao ga samo kao investiciju sada bi mogao da ga proda za 1000+ USD... Ali retko ko bi mogao da pretpostavi da će tako neki model biti toliko poželjan... Nekako se sada sve promenilo, i u klasi nama dostižnih satova retko koji će imati toliki skok vrednosti u budućnosti, jer se ni oni više ne prave sa toliko ljubavi i emocija kao ranije, pa ni kod kolekcionara neće biti u budućnosti toliko poželjni... Uporedite samo mehanizme kod Seika od 6106 i 6105 se došlo do 7s26... A i kod Omege, Longinesa, IWC-a se izgubila eksluzivnost kod osnovnih modela i sada je prisutna kod satova koji su 10k USD i više, pa i samo investiranje koje ima izglede da bude isplativo se svelo na satove koji su preskupi bar za nas obične smrtnike... IWC-ov Mark XVI i XVII sigurno neće dobijati na vrednosti kao Mark XI
    sima hrabri and Neša like this.

  2. #22
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    Citat Rus_PA kaže: Pregled poruke
    Svaki komentar je suvisan
    Prilog 52527Prilog 52528
    Ovo je,takođe,primer dobre investicije
    RUS, sima hrabri, vlajo and 1 others like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #23
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    To je najbolji primer.
    Zarada 20x, 2000%
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  4. #24
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Smešni oglasi (i komentari) za prodaju satova

    mene je ovo isto intrigiralo i otvorio sam slicnu temu, mada sam se ja pitao zasto toliko dobro cenu drzi Audemars Piguet Royal Oak model, da bi se neko ulaganje smatralo dobrom investicijom, sada cu pribliziti stvari, mora da zadovolji uslov da je stopa prinosa ili dobiti na to ulaganje veca nego stopa prinosa na sledece najbolje alternativno ulaganje, najcesce je to sledece alternativno ulaganje orocenje novca u banci, dakle neko je kupio Daytonu pre 30 godina za 3.000 dolara, ali je neko drugi taj novac orocio u banci sa kamatom od 5%, posle 30 godina on dobija 3.000*(1+0,05(5% kamate je 0,05)) pa se izraz u zagradi podigne na 30-i stepen, dakle gotovo 13.000 dolara, sada lako mozete preracunati koji su satovi dobra investicija.....nego Larosa je malopre spomenuo da neki satovi koji kostaju 10k evra se potom ne mogu prodati ni za 2k eura, koji su to satovi, mozda oni koji se na internetu mogu naci sa veoma velikim discountom, tipa JLC, ili Corum, ili Franck Muller na koji se vec i u samim radnjama dobija zaista ogroman popust

  5. #25
    Član Avatar korisnika jozand
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    163
    Lajkovi
    1798
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom

    Ulaganje u satove, je losa investicija buduci da je dobar sat luxus.
    Jedino ako si kupio jako jeftino dobar sat i tu mislim do par k€ u najboljem slucaju ces za par godina dobiti isto za sat koliko si ga ti platio. Znaci nula bodova. Ovo iskljucuje kolekcionarske modele, ali oni kostaju 25k€ pa navise, a mi za to nemamo novaca.
    Rolex jedan i jedini je cash sat, ako ne daj Boze zatreba, a bolje da ne zatreba. Za Rolexa apsolutno svatko zna da vrijedi, a za sve ostale satove to ne vrijedi.
    vladas likes this.
    "the time is always right to do what is right "

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •