Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 25
Like Tree25Likes

tema: Sat kao investicija

  1. #11
    Član
    Član od
    3.10.2012.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    383
    Lajkovi
    716
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Sat kao investicija

    Rolex je najbolja investicija i što se mene tiče. Em će uvek naći kupca, em i nisam neki ljubitelj, pa mi se ne bi omilio.

  2. #12
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.119
    Lajkovi
    59177
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Sat kao investicija

    Ne razmisljam o satovima kao investicija ali DAYTONA stvarno to jeste
    Serb likes this.

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika Larosa
    Član od
    17.11.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    539
    Lajkovi
    1914
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Sat kao investicija

    Možda kod satova i nije najbolja definicija "investicija",nego da li je sat "prodatljiv" ili ne.Sigurno je bilo i skupljih Rolexa u vreme ove Daytone,za koje se i ne zna,a i bez obzira na tada veću cenu,danas za njih ne postoji interesovanje i/ili bi postigli mnogo manju cenu od modela koji je tada bio mnogo jeftiniji,što nas dovodi na početak ove priče.
    Kad je neki sat "tražen" i na ceni,nije toliko do marke sata,već do modela i tako dolazimo do imena kao što su Submariner,Daytona,Speedmaster,Seamaster itd.
    Danas postoje npr. satovi od 10.000eura,koje kad bi hteli prodati,ne bi dobili ni 2000 ali isto tako postoje i oni za koje biste dobili 5 do 6000,e tu je caka da se,ako se sat uzima kao "investicija",izgubi što manje.Jer izgubiti moramo,ipak smo mi na kraju krajeva,dok smo taj sat imali,uživali u njemu.Poenta je da za to naše "uživanje" što manje platimo
    Seiko ​Green Willard SPB153J1
    Seiko ​62 MAS Reissue SPB149J1 Limited edition
    Seiko ​Panda Chronograph SRQ029J1 Limited edition

    Omega Seamaster Co-axial 8800 Chronometer Diver Green

  4. #14
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.327
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Sat kao investicija

    Mene zanima kako bi se tu uklopili jeftiniji vintage modeli renomiranih proizvođača, ali i neki običniji, budući da takvih ima mnogo na domaćem tržištu. Ako kao primer uzmem jeftinije modele Omege, Longinesa i slično, koji koštaju u rangu 100-200€, pretpostavljam da će za deset, dvadeset ili više godina njihove cene porasti, a naročito kada su u pitanju odlično očuvani primerci.

    S druge strane, mislim da će kod njih najveći problem biti nedostatak delova, ali i časovničara koji mogu da ih servisiraju po pristupačnim cenama. Ljudi sve više kupuju satove za jednokratnu upotrebu, bilo da su kvarcni ili mehanički, što će se svakako negativno odraziti na časovničarski zanat.

    Konačno, ovakve satove uglavnom kupuju kolekcionari/ljubitelji, što će sigurno uticati na njihovu vrednost u budućnosti.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #15
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.630
    Lajkovi
    18029
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Sat kao investicija

    Varijanta 1.-Malo bih se raspitao o par najprodavanijih modela nekoliko proizvođača.
    Potom bih pregovarao sa tim proizvođačima o ceni tih modela pri kupovini za keš i na veliko.
    Dalje već pretpostavljate razvoj situacije.

    Varijanta 2.- Preko neke renomirane aukcijske kuće bih kupio sat Elvisa Prislija, Hitlera,Lenona (ili tako nekog lika) i posle desetak godina bih ga ponudio na aukciji. Ne može da se prođe loše.
    Neša likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #16
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.327
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Sat kao investicija

    U tom slučaju, odo' da počnem da vežbam pevanje il' bavljenje politikom.

    P.S. Razmišljam da prodam nekoliko ruskih satova po veoma povoljnoj ceni od 100-200€ po komadu. Mislim da je to dobra ponuda, imajući u vidu da mogu da budem novi Elvis, Napoleon, Pavaroti, Čerčil...

    Sve ponude šaljite na PP
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Sat kao investicija

    Bojim se da nijedan sat nije ni i od investicije.To sto volimo satove to je nas problem.
    Ali ako bih morao da biram to bi definitivno bio Rolex.Bilo koji.
    "Mi pravimo stvari koje ljudima ne trebaju,zato proizvodjac satova ne sme da ima prejak ego"- Jean-Marc Jacot

  8. #18
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Sat kao investicija

    Cini mi se da od svih polovnih satova Rolex najbolje drzi cenu.
    Svakako da ce biti nekog gubitka, ali je kod Rolexa, verovatno manji nego kod drugih proizvodjaca.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  9. #19
    Član
    Član od
    3.10.2012.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    383
    Lajkovi
    716
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Sat kao investicija

    Razmišljao sam još malo o ovoj temi, te došao do zaključka da je u pitanju princip veoma sličan automobilskom. Većina satova je, kao i što je sa automobilima reč, danas podređena masovnom potrošačkom društvu, međutim uvek postoje neki koji će imati malo višu cenu u odnosu na druge. Npr. specijalne edicije običnih satova, limitirane serije nekih drugih, ili potpuna ekskluziva sa jako malom i podjednako jakom konkurencijom. I tu su onda satovi koji se vezuju za neki film, odnosno poznatu osobu, a sami po sebi su kvalitetni. Taj konkretan sat iz filma/od poznate ličnosti ide na neku aukciju i dostiže cenu veću nego kad je bio nov/u radnji, dok svi primerci istog modela sa istim ref. No. skaču u odnosu na ostale iz game.

    Tako, na primer, poput Pagani Zonde, postojaće ili postoji određeni sat koji je pomerio granice, koji je napravljen u malo primeraka i koji neki kolekcionar nije uspeo da kupi nekad. Kako je u pitanju vanserijski primerak industrije, za određeni broj godina, odnosno decenija, taj sat će i dalje želeti stari kolekcionar, ali i novi nostalgičari. Takođe, pošto je taj sat X kvalitetan, a ne samo lep sat, neće postojati razlog da mu cena padne, već će samo rasti.

    E sad, možda ja i grešim...

  10. #20
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Sat kao investicija

    Niko ne spominje Panerai, koji cini mi se cenu drzi kao Rolex, ako ne i bolje. Tesko da se moze unapred razmisljati o satu kao investiciji. Jedino ako imate srece pa kupite Rolexa sa fabrickom greskom, kome recimo ispuca brojcanik od sunca i prodate ga za 5x vise nego sto ste ga platili

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •