Strana 4 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 43
Like Tree38Likes

tema: Ronite li sa satom?

  1. #31
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18039
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Ronite li sa satom?

    Citat Jocke kaže: Pregled poruke
    ali mislim da zbog vode i kamenca brže strada kajš (ja uglavnom nosim gumeni).
    Pomoći će da gumeni kaiš povremeno naprskaš silikonom u spreju ili namažeš glicerinom.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #32
    Član Avatar korisnika PedjaSD
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Oko sveta
    Poruke
    432
    Lajkovi
    1260
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Ronite li sa satom?

    Pošto se bavim scuba diving-om, iskreno ne bih nikad nosio Omegu PO ili tako neki skuplji sat na zaron jer sam tokom svojih zarona viđao svašta, sve je moguće dole-promeni se pritisak, svest jer to nije prirodna sredina za nas, pogotovo ako se radi neki tech dive gde su dubine i preko 30-40m (najviše sam išao na 55m)... ne daj Bože da mi se otkači sat od 3k $ pa mislim da bih umro dole. Iako volim mehaničke satove, cenim da je za varijantu ronjenje sa bocama najbolje da se uzme neki Suunto ili neki dr. ronilački sat, koji ujedno može da bude i kompjuter za proračunavanje vremena zarona, izrona, ostanka na dnu, itd. a još ako ima i senzor koji može da se kači na tank pa da nam kaže i potrošnju vazduha ili nitrox-a to je dodatan + ...a ove lepe i vredne satove možemo da nosimo naokolo po suvom i da uživamo u njima.

  3. #33
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Ronite li sa satom?

    Pedja, slažem se da je da Suunto verovatno korisnija i jeftinija opcija za ronjenje, ali sam čuo od profesionalaca da pored digitalnog nose i neki mehanički sat kao backup varijantu ako digitalac zakaže. E sad, da li je to sat od 3k$ ili više, to je stvar izbora ponosnog vlasnika...

    U svakom slučaju, ja ne znam puno o tome, jer ne ronim (osim ako se u ronjenje ne računa 4-5 metara plivanja sa glavom ispod vode), ali mogu da kažem da u vodu bez sata ne ulazim, jer imam osećaj da sam go bez sata. Volim da ga zagledam ispod vode, da vidim kako se presijava itd...

  4. #34
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Ronite li sa satom?

    Ni ja ne skidam ni jedan sat kad ronim..a ronim kao sto i Boss rece 4,5 metara da vadim za ceru skoljkice...
    pa ako mu je to namena neka sluzi
    vladas, VLADAN P and nwolfe like this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  5. #35
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18039
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Ronite li sa satom?

    Zanimljivo je (meni) da ima dosta ljudi koji sat sa metalnom narukvicom i WR 200m skidaju i kada peru ruke.To mi liči na one ponosne vlasnike kojekakvih terenaca koji ''ležeće policajce'' prelaze brzinom od 4 km/h (da se ne ošteti ''vešanje).

    Što kaže Milan-Ako mu je to namena,neka služi.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #36
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Ronite li sa satom?

    Tako jeeeee
    naravno kroko kais,elegancija..a sad sat koji sluzi ili ide na 600..ili 1000 ili 4000 ne nositi na kupanje...maaaa
    ja i na tusiranje ih ne skidam..vec lepo sapunjam...mmmmmm hahaha

    next year at this time I'll be a millionaire




  7. #37
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Ronite li sa satom?

    Ma drugo je roniti sa bocama, ili se "brćkati" do 3-4m dubine. Da li sam ja imao sreće, ne znam... ali znam da mi niti jedan sat koji je imao makar i 5bar "natpis" , nikada nije niti zamaglio, a kamoli pustio vodu na tim "amaterskim" dubinama, kupanju i brčkanju.
    Dobro... i na ss-18 piše wr50 , pa sa njim ni ruke ne bih oprao, a kamoli ušao u vodu. Ne zato što preko ležećeg prelazim sa 4kmh , nego što mi taj sat nije za to. Isto tako, nikada nisam čuo da je nekome Casio pustio vlagu, pa bar bio i wr50 od 3k rsd na standardnom kupanju....

    PS. sećam se, dok sam trenirao plivanje, da sam zbog ne odradjene dekompresije za malo izgubio sluh , dok mi je na ruci bio neki jeftiniji Casio "digitronac" na kome nije ni pisalo do koliko je bara, već samo "water resistant" . Ma nikada ni zamaglio nije, bez obzira na "ležanje" na dnu olimpiskog bazena na Košutnjaku (kad se igraju šugice)...
    Poslednja ispravka: backarelli (13.5.2012. u 14:33)

  8. #38
    Član Avatar korisnika PedjaSD
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Oko sveta
    Poruke
    432
    Lajkovi
    1260
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Ronite li sa satom?

    Vladane u pravu si, recimo uvek kad je išla grupa nas tu svako nosi šta ima (neki od nas nažalost samo dive table i gauge :/ ), ali dive master je uvek nosio 2 komaTa, jedan s' jedne strane koji mu očitava sve što je potrebno oko zarona i naravno jedan kog jedino da rasklopiš pa da zakaže, zato valjda i volim automatike. To je verovatno subjektivni stav prema neki lepim i vrednim stvarima jer meni je sat da mu se divim u (skoro) svakoj prilici, međutim čim procenim da je opasno iz bilo kog razloga po mog "ljubimca" odmah ga skidam sa ruke i on ne ide sa mnom u avanturu. Za mene će uvek mehanički sat biti to nešto što moram da imam i uvek ću njih da preferiram ali npr. ni ovi digitalci nisu loši, pogotovo ako koriste kao tzv. "alat" za ronjenje.

  9. #39
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Ronite li sa satom?

    Citat PedjaSD kaže: Pregled poruke
    ... i naravno jedan kog jedino da rasklopiš pa da zakaže, zato valjda i volim automatike. ...
    Upravo tako, automaski sat sa 60-minutnom skalom na bezelu, zatim odgovarajući broj klikova u levo i možeš bez brige pod vodu. (naravno ukoliko je neki iole kvalitetniji sat).

  10. #40
    Član
    Član od
    9.6.2010.
    Poruke
    133
    Lajkovi
    176
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Ronite li sa satom?

    ja bi ronio sa ovim...sta god ovo bilo...svidza mi se....
    Poslednja ispravka: tvrtko (15.5.2012. u 1:48)
    vladas and Serb like this.

Slične teme

  1. Spavate li sa satom?
    By warrior in forum Kafić
    Odgovora: 87
    Poslednja poruka: 31.12.2019., 16:34
  2. Problem sa satom koji staje-POMOC!!!
    By duck in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.7.2010., 19:20

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •