Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 33
Like Tree16Likes

tema: ''QC not approved'' Breitling Colt

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    14.3.2017.
    Poruke
    71
    Lajkovi
    131
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom ''QC not approved'' Breitling Colt

    Primedba moderatora-
    Tema se pokreće da bi se prikazalo iskustvo koje je član mladenstamenic želeo da podeli sa nama a povodom kupovineBreitling Colt automatic 41 A1738811/BD 44 od strane jednog drugog kolege.


    Lep sat, isti sam kupio u Nirnbergu od turaka za 380 eura pre 4 meseca. Vodootpotnost mu je trajala 3 meseca posto plivam svaki dan. Cena bila niska jel je sa fabrickom greskom. Posalo nazad za Nirnberg i sredili za 50 eur sad kao radi! Stavi ga u casu sa vodom par nedelja pa ces videti da li si kuio fals ili ful!

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
    Poslednja ispravka: VLADAN P (9.7.2017. u 14:54)

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Breitling Colt automatic 41 A1738811/BD 44

    Mladenstamenic

    Nisi ti kupio isti ovakav sat nego kopiju ovog sata.

    Kupac ovakvog sata ima inteligentnije načine za proveru originalnosti od držanja sata u čaši vode
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.286
    Lajkovi
    29465
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Breitling Colt automatic 41 A1738811/BD 44

    @Mladenstamenic

    Ozbiljne firme, među njima i Breitling imaju strogu kontrolu kvaliteta kako iz pogona ne bi izlazili proizvodi sa greškom. Ukoliko bi se to ipak dogodilo, postoji međunarodna garancija koja važi u celom svetu i svaki ovlašćeni prodavac primiće bilo gde neispravan sat i bez naknade ga, shodno uslovima garancije popraviti, ili zameniti ispravnim primerkom. U Nirnbergu je ovlašćeni prodavac za Breitling Wempe https://www.wempe.com/de-de/wempe-st...land/nuernberg, koji je u garantnom roku dužan da prihvati reklamaciju za neispravan originalan sat.

    Ali, ako su Turci, kao što mislim da jesu, prodali falsifikovan sat (a da je bilo poznato da je falsifikat - mislim da je zabranjena i kupovina falsifikata i vlasti bi morale da isti unište), tražio bih da vrate novac, ili bi ih tužio, Nemačka je ipak ozbiljna država, siguran sam da prevare takvog tipa nisu dozvoljene i da se sankcionišu. Za 380 evra teško da će iko ko nije na jakim drogama prodati original Colt, dok se za 430 evra (koliko je investirano u nabavku i servis) može se kupiti kvalitetan originalan sat.

  4. #4
    Mlađi član
    Član od
    14.3.2017.
    Poruke
    71
    Lajkovi
    131
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Breitling Colt automatic 41 A1738811/BD 44

    Original sam kupio, sam ako hoces mozes da odes u Svicu i kupis koji god sat sa greskom iz fabrike tj ima sifru za ´QC not approved´ ako turci ne kupe sve komade pre tebe. To tad nisam znao. Znam odlicno sta je kopija, sat sam nedavno prodao preko kao takav.

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk

  5. #5
    Mlađi član
    Član od
    14.3.2017.
    Poruke
    71
    Lajkovi
    131
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Breitling Colt automatic 41 A1738811/BD 44

    Citat mladenstamenic kaže: Pregled poruke
    Original sam kupio, sam ako hoces mozes da odes u Svicu i kupis koji god sat sa greskom iz fabrike tj ima sifru za ´QC not approved´ ako turci ne kupe sve komade pre tebe. To tad nisam znao. Znam odlicno sta je kopija, sat sam nedavno prodao preko kao takav.

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
    Huh, greska 1380 je bila cena sto je opet nisko.

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk

  6. #6
    Mlađi član
    Član od
    14.3.2017.
    Poruke
    71
    Lajkovi
    131
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Breitling Colt automatic 41 A1738811/BD 44

    Ja imam kolekciju od 30tak satova prilicno velike vrednosti, osnovno casovnicarsko obrazovanje, alat za otvaranje back plate skidanje i stavljanje stakala, kazaljki, prof demagnitizer, ulja, tuseve....itd. Mogu da sredim dosta mehanizama sem poslednjih ETA i proprietær varijanti ...itd. Ja znam sta je replika a sta je original! Ako hoce neko da se kurchi sa dobrom kopijom onda nek i de u Ventimigliu. Nijedna kopija za sad nije water-tight i to se najbolje vidi po diverima. To sto si ti nasao preko neta u Nirnbergu svako moze ali uzivo nije tako. Ko hoce da kupi sat po normalnim dobrim cenama ne ide na ovlascenog dostribitera.
    Btw, ja divere koristim za ronjenje i plivanje, dress watch za izlaz u grad. Nikad ne bih stavio diver uz odelo veliki tezak metalna narukvica itd.

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.286
    Lajkovi
    29465
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Breitling Colt automatic 41 A1738811/BD 44

    Kada pričamo o cifri od 1,380 evra, reč je vrlo verovatno o polovini ili više cene za koju bi AD prodao nov original sa svom pratećom opremom i dokumentacijom. Toliki iznos sigurno ne bih platio za nesto sto ima šifru da nije prošlo kontrolu kvaliteta.

    Uzgred nikada nisam čuo da renomirani proizvođači prodaju satove van redovne mreže još i sumnjivog kvaliteta sumnjivim kupcima i to na veliko (druga priča je sivo tržište, to mi je poznato kupovao sam na taj način npr. Jomashop). Silno bih se razočarao kada bi to zaista bilo tako. Opredelio bih se uvek za kupovinu kod zvaničnog prodavca ( posebno što se obično ispostavi da dogovorena cena bude od 30% do 50% niža od preporučene), ili od pouzdanog prodavca sa neta, svakako od proverenih kolega na forumu, definitivno se ne bih usudio da kupim na način kao kolega.

    Takođe, nikada nisam čuo za QC not approved satove, ne znam šta to znači, voleo bi da neko ko zna prokomentariše.

    Mladene, respektabilno poznavanje satova i impozantna kolekcija, super bi bilo da je vidimo i mi na forumu.
    Poslednja ispravka: piksi (8.7.2017. u 17:51)

  8. #8
    Mlađi član
    Član od
    14.3.2017.
    Poruke
    71
    Lajkovi
    131
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom

    Onda dodji u Kopenhagen gde zivim vodim te u Norrebro, da vidis da sve moze a u Hamburgu i Berlinu moze i vise od toga. Ti stvarno mislis da su zaposljeni u ETA autohtoni Svajcarci? Renomirano je samo rec. Sve mora da se proda, bas sve i od svakog od Samsunga do Breitlinga.
    Iznimak je verovatno Patek, Moser ....itd Na forumu sam nov, kad slikam otvorene kutije, stavicu. Ponavljam diveri pokazuju koliko su dobri samo ako se rabe u ronjenju i plivanju, voda i magnetizam su najveci pokazatelji kvaliteta. L
    Samo setnjom po Knezu svaki diver trajace 1000 godina.

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk

    Nisam ni ja znao do skoro. Uglavnom sam plivao sa g-shock ili vostokom pa reko ajde u fensijanu za 1000+ eur

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk

    Posle par meseci magla na staklu a Breitling ha ga otvorim izluftiram kao da je kinez od 5 eur

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk

    I posaljem nazad turcima posle toga odem na bazen recimo 5-6 puta pa d lokalni ebay, novi vlasnik je Ok mada videcemo posle odmora ja predlazem svakom ko pliva ili roni a nece kvarcni da kupu vostok amfibiju bilo koju, tom satu ne moze voda nista meni je akrilik naprsao pa sam ga furao jos pola godine posle toga.

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
    Poslednja ispravka: VLADAN P (8.7.2017. u 20:37)

  9. #9
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Breitling Colt automatic 41 A1738811/BD 44

    Nisam bas najbolje shvatio... Taj sat koji nije prosao kontrolu, prodaje se zvanicno u nekoj radnji ili na crno? Ako je u radnji ima/nema bilo kakvu garanciju?

  10. #10
    Mlađi član
    Član od
    14.3.2017.
    Poruke
    71
    Lajkovi
    131
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom

    U radnji ali tuskoj ono halal ima garanciju 2g

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk

    Braca turci i arapi imaju sta god hoces samo hehehe

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk

    Kad odem u geto slikacu ti ove ovde sa cenama u izlogu

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
    Poslednja ispravka: VLADAN P (8.7.2017. u 20:36)

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •