Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 33
Like Tree24Likes

tema: Prvi post

  1. #21
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18039
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Prvi post

    Lepo,NickH.
    Ovakve ''priče iz života'' su više nego dobrodošle.Pogotovo kada su začinjene tehničkim detaljima.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #22
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Prvi post

    He, he... od sada će uvaženi članovi foruma malo više da proveravaju ko je prisutan, a još više da paze šta pišu i pričaju (lup...ju). Ja prvi.
    Dakle, uvaženi novopridošli članu NickH, sa nestrpljenjem očekujemo sledeće teme, priče, postove, anegdote, stručne i ostale komentare... Kvalitet foruma ode uvis! Pozdrav.

  3. #23
    Banned
    Član od
    9.11.2011.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Prvi post

    Samo jedna ispravka, balance wheel nije napravljen od silikona nego od silicijuma To je nas nesretni prevod, kao sto mnogo ljudi u Srbiji kaze da u Americi postoji Silikonska dolina, pa nije silikonska nego Silicijumska dolina. Pozz i dobro dosao, svaki Vojvodjanin je dobro dosao
    Poslednja ispravka: Professional (11.11.2011. u 4:44)

  4. #24
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Prvi post

    Nego da te ja NickH priupitam kad vec nema nikoga a dobro ne verujem da ti jedosadno ...uzeo sam jednu Omegu iz 75 Lemanija je unitra....jel ima delova za nju? Sad ne znam da li treba da te ovde ptam ili na PP
    hocu da imam sve originalni pa eto a videces je u temi servisi..jer e trenurno na servisu i poliranju
    p.s. dobar dan ili po nasem dobro jutro ti zelim i narukvica metalna je u pitanju

    next year at this time I'll be a millionaire




  5. #25
    Časovničar Avatar korisnika NickH
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Sydney, Australia
    Poruke
    112
    Lajkovi
    1055
    Reputacioni uticaj
    128

    Određen forumom Re: Prvi post

    Pozdrav Milane -

    o kojim delovima se radi? Kao sto ti je poznato, sat se sastoji od nekoliko grupa 'delova': mehanizma, brojcanika i kazaljki, kucista i narukvice itd. Svajcarska industrija satova je oduvek funkcionisala na principu da specijalizovane fabrike prave samo odredjene komponente koje bi koristile sve (ili vecina) "prozivodjaca satova". Osim toga, jedan mehanizam se cesto koristio 20, 30 i vise godina dok su kucista, brojcanici i narkuvice bili stvar mode i imali 'vek trajanja' od 10 godina u najboljem slucaju.
    Pronaci originalnu narukvicu ili kuciste za sat napravljen tokom 70's je skoro nemoguce, dok se u isto vreme NEKI delovi (od mehanizma) mogu jos uvek relativno lako pronaci. Ono sto naravno komplikuje stvar je i to da se delovi koji su najosetljiviji uglavnom nestali iz magacina, pa ces za Lemaniju naci sve ono sto ti ne treba :-(
    Dakle radi se od slucaja do slucaja, od sata do sata, od marke do marke i od kalibra do kalibra. Restoracija je svake godine sve skuplja jer je delove sve teze naci. Ako te zanima nesto konkretno, javi se na email; mogu da proverim sta ima/nema.
    Za pretragu potrebno je navesti model reference (model sata- oznaka najcesce na unutrasnjoj strani poklopca) i kalibar mehanizma. Bez ova dva podatka ne vredi ni pokusavati pretragu. Originalne narukvice: nema shanse. Na srecu, kad je u pitanju omega moguce je naci Omega narukvicu "koja odgovara" ili slicnog stila.

    Zahvaljujem se profesionalcu na ispravci - silicon (Si) i silicone (polimer) se isto izgovaraju pa sam se 'zaneo' i preveo pogresno.
    Mislim da je nemoguce napraviti balance wheel od silikona :-). Mada sam se iznenadio kad sam nedavno negde procitao da je Breguet (stari majstor) jos 1800ih eksperimentisao sa staklenom spiralom! Greske pravim u svakom postu - uz izvinjenje.
    vladas likes this.

  6. #26
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Prvi post

    ok ja cu se i preorjentisati na neku odgovarajucu 22 seamster narukvicu. od ostalih delova mi nistai ne treba jer ako si je video u dobrom je stanju.
    HValati u svakom slucaju.
    p.s. opasan ti je Profesionalac zna on dosta ili mozda zna posto vidim da se od skora ukljucio u rad foruma i pomaganje nama neznalcima...p.s. na sebe mslim da ne bude neke uvrede.

    next year at this time I'll be a millionaire




  7. #27
    Banned
    Član od
    9.11.2011.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Prvi post

    Ma nema problema, nego cesto se u Srbiji brka Silicon Si i silikon kojim se zaptivaju rubovi tus kabina

  8. #28
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Prvi post

    Dobrodosao Nikola!

    Svakako da je forum tvojim dolaskom dobio na kvalitetu...Tekst koji si napisao je vrlo zanimljiv i sa nestrpljenjem ocekujem jos mnogo takvih..

    Pozdrav!
    Historia est magistra vitae!

    Ljudi su kao satovi, neki žure, neki kasne, a ima i pokvarenih.

  9. #29
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Prvi post

    Citat Professional kaže: Pregled poruke
    ... mnogo ljudi u Srbiji kaze da u Americi postoji Silikonska dolina, pa nije silikonska nego Silicijumska dolina.
    Jasta, Silikonska dolina se nalazi u Beogradu.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  10. #30
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Prvi post

    Ne Simo odavno si ti omatorio...to je Dolina nojeva....
    tolarbo likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




Slične teme

  1. Kompjuterski desktop ( post your desktop )
    By Templar in forum Kafić
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.4.2015., 21:23
  2. Prvi sat? Koji sat? Hellpppppp
    By 86leka in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 2.7.2010., 12:47
  3. Prvi sat u svemiru
    By dragon in forum Opšti forum
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.1.2010., 22:37
  4. Poljot - sa alarmom - moj prvi mehanički
    By esdy_11192 in forum Ruski satovi
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 15.1.2010., 0:50
  5. Prvi sat
    By YaYaYoYo in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 25.8.2009., 7:36

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •