Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1
    Novi član
    Član od
    6.12.2016.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Produkcija satova

    Pozdrav svima.

    Prvo da vas sve pozdravim i kazem da mi je drago sto cu da postanem clan foruma. Da vas citam, upijam i naucim dosta stvari.

    Sto se teme tice, ovako...

    Vec par godina (svi ovo kazu, ali stvarno je tako) me privlaci ideja da ja kreiram svoj brend. Ne privlaci me toliko zbog novca, vec su druge stvari u pitanju. Konacno odlucih da udjem u pricu sa tim..

    Kako?

    Citajuci hiljade i hiljade clanaka u prethodnih mjesec dana vidim da bas i nije lako.

    Mene interesuje da li dogovoriti sa fabrikom u Kini proizvodnju ili kupovati djelove pa u saradnji sa nekim casovnicarem sklapati satove?

    Ne bih kreirao satove radi zarade, nije mi to primarni cilj već planiram neku širu priču. Brend. Ukoliko uspije.
    Čitao sam dosta ovaj vs onaj mehanizam, i mislim da je Miyota najbolji izbor.

    Što se dizajna tiče, lako bih sa tim izašao na kraj.

    Ako iko od vas ima predloge/sugestije ili bilo šta, bio bih zahvalan.

    Hiljadu je pitanja.. Vremenom.

  2. #2
    Član
    Član od
    24.7.2013.
    Poruke
    181
    Lajkovi
    64
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom

    Pozdrav. Prvo da ti odgovorim na pitanje proizvodnje I sklapanja, u Kini ti je sigurno povoljnije nego da ti ovde neko sklapa. Drugo, razmisljas da udjes u mnogo veliku stvar, znaci prvo moras da imas skicu sata, proracun koliko bi te kostao sklopljen sat, mesto gde ces ga plasirati itd itd. Nista nisi uradio ako napravis 5 primeraka, jer to nece biti komadi koji ce imati vrhunski kvalitet u svakom pogledu sigurno pa da ih propratis sa nekom cenom. Budi malo precizniji u svojoj zelji, sta zelis da napravis posto kazes da ti zarada nije bitna. Koliko bi toga bilo, gde bi prodavao, koliko bi zeleo da "tvoj" proizvod kosta. Zaboravih, sigurno da ti je najbolja opcija da stavljas mijotu kao pogonsku jedinicu tvog sata. Veliki pozdrav I srecno ;-)

  3. #3
    Novi član
    Član od
    6.12.2016.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Produkcija satova

    Kao sto rekoh, puno je pitanja tako da bi mi trebalo mnogo vremmena da ispisem sve.
    Znam da je mnogo velika stvar to u sta bih volio da se upustim, ali se nekako radujem tome.
    Skica sata i sve sto se dizajna tice je u toku.. Na kraju, platit firmu pojedinca da sprovede moje misli u djelo nije problem. Nekako ce se sredit sve..
    Npr. Na netu sa nailazio mnogo brendova satove: threadetiquette, mvmt, rm913, .... Kao i mnogo stvari na kickstarteru.
    To bi bila moja neka prica, upustanje u sve to kao sto su i oni prosli. Uglavnom, slicno ovima stim sto bih imao neki licni pecat.
    Sto se marketinga i ostalog tice, ne razmisljam o tome jer vec imam ideju spremnu.
    Jedino sto ne znam su ti detalji oko proizvodjaca, kako/gdje/koliko? Znam i da je MOQ kod vecine prouzvodjaca preveliki za svakog pocetnika, tako da bih probao neki dogovor za prototipe u pocetku, pa kickstarter itd.. Sta bude bice.
    Nepoznanica su tehnicki detalji
    Ko je najbolji za proizvodnju kucista?
    Sta su vase preporuke kao poznavaoca satova i svega oko njih? Ne mogu bas konkretno ni da postavim pitanje, najbolje bi bilo kad bi ovi sto su prosli taj pocetak dali upute, al tesko No response.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    6.12.2016.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Produkcija satova

    Anyone?

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •