Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 28
Like Tree32Likes

tema: Prodavci satova

  1. #1
    Novi član
    Član od
    27.12.2010.
    Lokacija
    beograd
    Poruke
    22
    Lajkovi
    24
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Prodavci satova

    Ne znam da li je vec neko pisao, ali morao sam da prozborim koju na ovu temu. Kada sam donosio odluku pri kupovini sata jedinu pomoc sam dobio od vas dragi clanovi. Obisao sam 7-8 prodavnica satova, i verovali ili ne, ti prodavci su upoznati sa satovima koliko i ja sa voznjom aviona . Dakle, dobijao sam takve odgovore, da sam se par puta zapitao da li ja stvarno imam toliko velike i uspravne usi a da to ne znam. Upuceni su tek toliko da mi kazu " ovo vam je automatik a ovo je kvarc". Toliko sam i sam znao da procitam. Svarno nemam nameru da ikoga ponizavam..., jedino, ako im mozda nisam licio na kupca pa nisu hteli da trose vreme na mene(mozda su samo nenametljivi)???. Ne znam kakva su iskustva drugih?
    vlajo likes this.

  2. #2
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Prodavci satova

    Povodom toga da li neko lici na kupca ili ne,evo jedne price iz Norveske.
    Dva ribara koja su imala svoje brodove za ribolov,imali su veoma uspesnu sezonu. Kada su predali ulov zadnjeg dana sezone i kada su im pare legle na racun,resili su da se obojica uzmu najnoviji mercedes S klase i onako "mirisljavi",i u ribarskoj "odori",odose pravo u mercedesov salon. Prodavac ih gleda,oni kazu sta hoce,a on ih fino i kulturno otkaci,jer je mislio da se zezaju,pogotovo sto su dosli pravo iz ribolova.Ova dvojica se lepo pozdrave sa prodavcem i odu pravo u BMW,gde su ih ugostili i naravno prodali 2 BMW-a serije 7.Kada su uzeli automobile zaputili se lljudi pravo u meckin salon i zovu onog prodavca da mu pokazu sta su kupili i usput ga upitaju koliku je proviziju izgubio jer im nije prodao automobile.
    Ova prica je deo teoretske obuke u Norveskoj za prodavce automobila na koju je isao moj kum i tamo je i cuo.
    Prema tome,ne pise nikom na celu koliko para ima,niti je bitno kako je obucen,osim mozda u Srbiji,gde se kupcu prvo pogleda "perje",pa se tek onda odlucuje kakav ce prilaz musterija dobiti od "prodavca"
    Nemoj da se nerviras,ipak je ovo f... Serbia.
    Poslednja ispravka: Djordje (16.2.2012. u 11:23)

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Prodavci satova

    Nije to slucaj samo sa satovima - tako je i u vecini radnji gde se prodaje tehnicka roba (cast izuzecima). Prodavci ocigledno imaju samo elementarnu obuku (a nekad ni to), oblast ih ne zanima, plate su verovatno male pa nece da se trude... Uz to ako uzmemo u obzir negativnu selekciju i zaposljavanje "po vezi" rezultat je ocekivan.
    vladas, anbeast, boing and 2 others like this.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Prodavci satova

    Pa polako je taj sindrom počeo da se širi u sve ostale oblasti života....inače ja sam se ubeđivao u prodavnici sa radnicom koja taj posao radi godinama da li je sat automatik ili navijač, a u drugoj da li je švajcarski ili japanski mehanizam (reč je bio o Miyoti), oni naravno imaju veliki izbor i samo ih cene zanimaju, uputstva ili karakteristike pojedinih modela ne mogu ni da nađu.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Prodavci satova

    -upravo ta priča sa ribarima iz Norveške se meni desila. Ja, naravno, nisam kupavao S klasu, već mobilni telefon...
    Medjutim, prijatno sam iznenadjen "dočeku" i ljubaznošću u Bomar-u. Otišao sam pravo sa posla, poprilično umazan i u radnom odelu. Prodavačica se prilično potrudila i na moj zahtev da želim da probam, iznela svaki sat koji sam "šmeknuo". Mislim da sam probao preko 10 satova i na kraju odabrao i kupio jedan...

  6. #6
    Član Avatar korisnika nwolfe
    Član od
    30.9.2011.
    Lokacija
    Hannover, DE
    Poruke
    178
    Lajkovi
    375
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Prodavci satova

    Nažalost, ovo važi manje-više za sve prodavce u svim radnjama, ne samo prodavnicama satova. Vlasnici prodavnica, "biznismeni", na prodavca uglavnom gledaju kao na trošak, pa tako su prodavci uglavnom na probnom radu, eventualno na nekom minimalcu, nezainteresovani da "prouče" oblast u kojoj prodaju.

    Ja se inače rekreativno bavim trčanjem, i desilo mi se i više puta kada upitam "da li imate patike za trčanje", da mi odgovore "pa to su patike, sve su za trčanje"

    Inače, imam zamerku čak i za prodavca u radnji gde sam kupio svoj sat - na pitanje, koje je odstupanje, reče mi da nije čudno da bude i pola minuta dnevno. A na pitanje, da li to može da se reguliše, rekao je da je to nemoguće, te da bi oni u fabrici regulisali da može, i da na internetu mogu svakakve gluposti da se pročitaju?!

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Prodavci satova

    Da malo probudim temu....Danas sam malo kolao po "Plazi", i svratih do prodavnice koja prodaje Doxu, Philip watch i još nekoliko brendova. Na pitanje radnici vezano za ponudu mehaničkih satova, ona mi je odgovorila "imamo samo kvarcne i automatik satove trenutno, imali smo nekoliko mehaničkih u ponudi ali trenutno nemamo ništa" Na moju opasku da su i automatik satovi mehanički, bio sam bukvalno ismejan do te mere da bi dalji razgovor doveo do konfrontacije slične onim koje mogu imati sa svojom ćerkicom od tri i po godine (slično kao u crtanom filmu ) Kad sam je pitao šta su mehanički satovi, pošto smo utvrdili da automatik nije mehanički, ona mi je saopštila da su to satovi naših deka, koji su se navijali (pretpostavljam da je mislila na navijače.....). Moram reći da sam odustao od želje da razgledam satove....to je inače frustrirajuća situacija jako česta u našim radnjama. U drugoj radnji sam probao Candino Prodavci satova-0009725_400.jpegcena 47000csr, ima i u crnoj verziji, jako lep sat, dosta lepši uživo nego na slici. Inače u Zlatarni trenutno nude samo jedan mehanički sat (pozlaćeni Seiko 5), što samo govori o profilu kupaca, možda i dubini džepa.

    Inače zbog nemilog događaja, sutra na posao Omegu Geneve navijač, od mog matorog....pa da udarim malo po mehanici ionako ga odavno nisam nosio.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  8. #8
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Prodavci satova

    Kuku, Vlajo, kako si izdržao? Ja bih posle razgovora morao da tražim šećer i vodu
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #9
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Prodavci satova

    Daj ovo da dodamo u terminologiju.
    Sat na navijanje-dekin sat
    vladas, majstor98 and Serb like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Prodavci satova

    Ma žena bila sa mnom, pa me malo ohladila....Inače prodavnica prodaje isključivo satove pa ti vidi.... video sam Doxu, Philip watch i žena je gledala nekakav brend, mislim da su samo ženski, ostalo su čini mi se bili modni satovi, nisam imao volje da pronjuškam.
    Poslednja ispravka: vlajo (2.1.2013. u 23:29)
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 597
    Poslednja poruka: 6.6.2022., 6:55
  2. VAŽNO - Sekcija Prodaja satova je zamenjena Berzom polovnih satova
    By Vladan Stevanovic in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.9.2011., 16:18

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •