Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 16
Like Tree35Likes

tema: Price o satovima

  1. #1
    Član
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    208
    Lajkovi
    252
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Price o satovima

    Ukoliko znate neku zanimljivu pricu, koju vam j eneko nekad ispricao... ili se to vam dogodilo podelite to sa nama.
    Za pocetak sam stavio ovu lepu pricu o porodicnom satu.... pogledajte...

    Patek Philip Watch Movie - To My Son - YouTube


    Poslednja ispravka: vladas (15.1.2012. u 22:57) Razlog: Uzastopne poruke
    milan zmaj and mgrbam like this.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom re: Price o satovima

    Ideja nije losa, mada smo ovaj film vec postvili u temi Klipovi o satovima.

    Imali smo vec neke zanimljive price o satovima, na razlicitimi mestima. Tim moderatora ce se dogovoriti kako najbolje da organizujemo ovu temu .

    Do tada - da vidimo da li imate neku interesantnu pricu...
    milan zmaj likes this.
    No time to lose

  3. #3
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Price o satovima

    Citat laneni kaže: Pregled poruke
    Ukoliko znate neku zanimljivu pricu, koju vam j eneko nekad ispricao... ili se to vam dogodilo podelite to sa nama.
    Za pocetak sam stavio ovu lepu pricu o porodicnom satu.... pogledajte...

    Patek Philip Watch Movie - To My Son - YouTube


    Mislim da ovo nije prica, vec Reklama u vidu klipa za ovaj brend.

  4. #4
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Price o satovima

    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    Imali smo vec neke zanimljive price o satovima, na razlicitimi mestima. Tim moderatora ce se dogovoriti kako najbolje da organizujemo ovu temu .
    Vidi se da je reklama, a život sam može da nam ispriča takve priče kakve ni tim scenarista ne bi smislio. Nekada gledamo film rađen po istinitom događaju i kažemo sebi da je nemoguće da se to stvarno desilo.
    Pozdravljam ideju da se sve priče skupe u jednu temu, sigurno će biti jako zanimljiva.
    Walter likes this.
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  5. #5
    Član
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    208
    Lajkovi
    252
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Price o satovima

    Mozda je ovo pravo mesto da svako ko ima neku lepu dogodovstinu sa svojim satom napise ovde.
    Moze i one gde ste bili i veseli i mozda tuzni....
    Evo ja cu ispricati jednu mozda i zanimljivu, naime tu pricu sam cuo od mog prijatelja koji se 35 godina bavi kolekcionarstvom.

    Kako se stalno krece u tom krugu kolekcionara i posecuje sajmove kolekcionarstva, jednog dana kupio je jednog lepog ali malo vise oronulog Lonzina. Kako je njegov Kum, koji ga je krstio, radio kao casovnicar do penzije bio i ucenik a i radnik u Lonzinu (sve do 1991 kada je poceo rat) vazio je za izuzetnog majstora. Moj prijatelj nije hteo da trazi nikakav savet i pomoc, odlucio je da sam krene u akciju jer je cuo da maticne fabrike restauriraju satove. Obratio se fabrici pismom i prilozio slike sata. Odgovorno osoblje iz Lonzina je uzvratilo pismo rekavsi da je sat star (u pitanju je vojni sat iz 1930 god. i to neki Z kalibar malo redji) i da su u mogucnosti da ga repariraju, brojcanik, i da ga ociste popravi (nedostajali su neki delovi) i da takoreci sat ponovo zasija.
    Moj prijatelj odusevljen poslao je svoj sat sav srecan i zadovoljan sto sam moze da resi problem bez pomoci i da ce, kad sat dodje sa servisa, moci da mase garancijom iz Lonzin fabrike drugim kolekcionarima... Samim tim sat bi bio autentican i imao bi onu punu vrednost.
    Posle par nedelja mom prijatelju stize pismo iz Lonzina u kome je objasnjeno sta i kako treba da se uradi i sta je potrebno zameniti i servisirati i naravno cena.... 500 DM (maraka, plata je tih godina bila 20DM-50DM) a ukoliko zeli i adekvatni kais onada ce ga to stajati jos 80 DM
    garancija.
    Covek se naso u cudu jer to nisu amateri koji samo menjaju baterije i po koji kais vec majstori iz eminentne fabrike.
    Da ne bi pukla bruka, skupio je hrabrost i otiso kumu i ispricao mu pricu. Covek se prvo nasmejao, pitao ga je zasto ga nije dao njemu da pogleda... Moj prijatelj se snebivao i najzad pristao da je to cuo on nekog prijatelja i kako je to jedini nacin da sve bude u top stanju i da ce tako taj sat vredeti vise.... Posto se vec dosta vremena izgubilo a ipak je to bilo mnogo para, njegov kum je resio da iskoristi svoju rec i mozda ubedi fabriku da malo popusti. Sastavili su pismo u kojem je njegov kum naveo svoj rad u fabrici i na kome je mestu radio, prilozivsi fotokopije dokumenta i ugovora o radu kao i neke fotografije. Poslali su pismo i cekali... Lonzin nije uzvratio samo pismo, fabrika je uzvratila sat. Sat upakovan u kutiju sa vintage kaisem i garancijom o servisu. Propratno pismo u kojem je pisalo kako fabrika nikad ne zaboravlja svoje stare majstore i kako se zahvaljuje na nesebicnom zalaganju u kriznim vremenima fabrike (kvarcna kriza) i ovim zeli da se na neki nacin oduzi.
    Na poklon od fabrike dobio je i tadasnji katalog satova i jos neke brosure....

    Lepa prica i poucna.

  6. #6
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Price o satovima

    Za one koji nisu procitali ovu pricu, toplo preporucujem da to odmah urade:

    Prelepa priča o satovima, ljubavi i porodici...

  7. #7
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Price o satovima

    Citat Clarissa kaže: Pregled poruke
    Vidi se da je reklama, a život sam može da nam ispriča takve priče kakve ni tim scenarista ne bi smislio. Nekada gledamo film rađen po istinitom događaju i kažemo sebi da je nemoguće da se to stvarno desilo.
    Pozdravljam ideju da se sve priče skupe u jednu temu, sigurno će biti jako zanimljiva.
    Sve je OK ali ne shvatam zasto u klipu dole sin kupuje opet svoj sat kojeg je vec imao u cemu je stos, da li je on taj sat izgubio na kocki prodao ili sta vec ?

  8. #8
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Price o satovima

    Citat Walter kaže: Pregled poruke
    Sve je OK ali ne shvatam zasto u klipu dole sin kupuje opet svoj sat kojeg je vec imao u cemu je stos, dali je on taj sat izgubio na kocki prodao ili sta vec ?
    Tip koji vodi aukciju na početku samo pominje da je sat otuđen zbog ličnih razloga i ništa dalje o tome.
    Ovo me podsetilo na "Petparačke priče" i Kristofera Walkena sa onim satom iz određenog dela tela. Najbolja priča.

  9. #9
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Price o satovima

    Citat Walter kaže: Pregled poruke
    Sve je OK ali ne shvatam zasto u klipu dole sin kupuje opet svoj sat kojeg je vec imao u cemu je stos, dali je on taj sat izgubio na kocki prodao ili sta vec ?
    Ja bih rekla da ga je prodao, a zašto ? Mladost - ludost, kada je zašao u srednje godine i dobio sina, shvatio je vrednost sata, naravno onu sentimentalnu i bio spreman da ga plati i više nego što ga je njegov otac platio, da bi ga poklonio svom nasledniku.
    Shmizla, vladas and Walter like this.
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Price o satovima

    vladas, sima hrabri, Vukas and 2 others like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Terminologija o satovima
    By Shmizla in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 23.11.2017., 14:41
  2. Knjige o satovima
    By watchmag01 in forum Download sekcija
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 10.12.2015., 13:57
  3. Preporuka o satovima
    By ZIVAISTINA in forum Opšti forum
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.7.2011., 20:49
  4. Zanimljivosti o satovima.
    By ANGEL in forum Opšti forum
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 6.4.2010., 16:28
  5. Uopsteno o satovima
    By Shmizla in forum Opšti forum
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 27.8.2008., 17:33

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •