Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 23 od ukupno 23
  1. #21
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Idealna veličina ručnog sata

    Jako lepo si napisao uvod. Ja se na tvom mestu nebi libio uzeti ni 44mm, npr., Seiko Sumo. Zasto?
    Zato sto je kuciste tako lepo uradjeno, produzeni lugovi pa sat deluje jako ergonomski. Nema se vizuelnog efekta velicine. A takodjer imam slicnu situaciju s zglobom kao i ti. Plosnat, tanak u profilu, obima 19.5 cm....gornja vidljiva povrsina je 66mm.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  2. #22
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Obim zgloba i velicina sata

    Plavetnilo dobro došao na forum.
    Obzirom da je bilo reči o veličini satova, obimu zglobova, vizuelnim cakama koje donosi određen dizan i sl., samo ću reči par rečenica. Sudeći po dimenzijama tvog ručnog zgloba ( verovatno oko 19-20 cm u obimu ) trebalo bi da ti odgovara sat prečnika 44 mm samim tim i 42 mm . Tu je takođe bitna dužina sata ( što bi stranci rekli "lug to lug") jer neki satovi imaju duže a neki kraće ušice kaiša, ali obzirom da ti je odgore gledano zglob širok 6,5 cm nebi trebao imati problem sa satovima koji su u prečnika 42-44 mm.

  3. #23
    Novi član
    Član od
    15.3.2013.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Obim zgloba i velicina sata

    Hvala Vam puno na odgovorima. Ukupan obim zgloba mi je 18cm, a zglob nije obal nego onako pločast i koščat pa je odozgo gledano 6,5cm. Planirao sam neki Steinhart, a njihova diver klasika u Rolex stilu je 42mm (par milimetara valjda šira od Submarinera i Sea Dweller, što je dobro jer meni tih par milimatara u današnje vrijeme prave neku demarkaciju muškog i unisex sata obzirom da navedene Rolexe od 40mm vrlo često i sa puno stila nose i mnoge žene). A možda ipak uzmem i nešto od 44mm, mada je to gornja granica meni prihvatljivog

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Kako se meri velicina narukvice
    By eee in forum Oprema za satove - narukvice, kaiševi, delovi...
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 7.3.2009., 12:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •