Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 15
Like Tree24Likes

tema: Nadmenost, bezobrazluk, marketing, ili prosto borba za mesto pod SWISS suncem?

  1. #1
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Nadmenost, bezobrazluk, marketing, ili prosto borba za mesto pod SWISS suncem?

    Mozda zvuci cudno sam naziv teme i diskusija na istu, ali meni je nekako ovo ostavilo utisak danas kada sam video. Nije da ocekujem da kupim swiss majstore za ispod 1000CHF, nije u tome stvar, vec u samom marketingu Fortisa. Zapravo, sta zele postici ovim? Koga uniziti i da li je to samim tim njima vetar u ledja? Ako ne prodajes satove ispod 1000 bilo cega, zasto onda postavljas to u filter opciju i dodajes "bratski savet" kao komentar? Ja zapravo Fortis jako postujem i rado bih kupio neki njihov model u buducnosti nekada, zasto da ne, ali ovakav disrespect prema Swatch grupi je vise nego bezobrazan sa moje tacke gledista. Ja razumem doprinos Fortisa horologiji, ulozen trud i rad u zacecima rucnih automatika, kasnijim doprinosima, i danasnjoj zelji da budu na Marsu ili gde vec u svemiru, ali daje li njima to za pravo da celu Swatch grupu svedu na satove sa baterijama i pljunu po Longines-u, Omegi, Tissot-u, Hamiltonu, Certini, Glasshütte Original, Breguet, Blancplain i kome sve vec...
    Nadmenost, bezobrazluk, marketing, ili prosto borba za mesto pod SWISS suncem?-93697c54-0df7-4848-af5d-5eda5979cdf8.jpeg
    bezbi, VLADAN P, bnovica and 5 others like this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika chuck
    Član od
    14.11.2011.
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    923
    Lajkovi
    7663
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Nadmenost, bezobrazluk, marketing, ili prosto borba za mesto pod SWISS suncem?

    U potpunosti se slažem, ovakva ironičnost je prilično patetična sa njihove strane. I neodoljivo me podseća na marketinški rat između Audija i BMW-a što po bilbordima, što po video reklamama. Očigledno pokušaj da budu "cool", i dopadnu se nekoj mlađoj, i ne tolko horološki upućenoj, populaciji.
    Waldi likes this.

  3. #3
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Nadmenost, bezobrazluk, marketing, ili prosto borba za mesto pod SWISS suncem?

    Citat chuck kaže: Pregled poruke
    U potpunosti se slažem, ovakva ironičnost je prilično patetična sa njihove strane. I neodoljivo me podseća na marketinški rat između Audija i BMW-a što po bilbordima, što po video reklamama. Očigledno pokušaj da budu "cool", i dopadnu se nekoj mlađoj, i ne tolko horološki upućenoj, populaciji.
    Ispada, ''kupio sam Fortis ,vidi onog **sta vec*** sto nosi 'Omegu''. A po pucanju na celu Swatch grupu i unizavanjem iste, deluje kao onaj vic iz 2010 sa Svetskog prvenstva. Svadjaju se Bufon i Nojer ko je bolji golman, i Nojer mu kaze, ''Ja sam Stojkovic za tebe bre!'' Ne mislim ovo bukvalno da uporedim i da sada unizavam Fortis, ni na kraj pameti, ali prosto, mislim da se tako ne postaje, niti opstaje veliki igrac. Lange ili Patek to sebi ne bi nikada dozvolili... Ili Rolex...Pa cak i Seiko ili Citizen... Cak ni prema modnim satovima koje objektivno jedu za uzinu... Prosto mi ne pada na pamet ko bi mogao tako da se obrusi na Swatch grupu ili na bilo koga... Ima nesto sto se zove etika valjda...
    chuck likes this.

  4. #4
    Istaknuti član
    Član od
    1.8.2013.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    2.608
    Lajkovi
    23559
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom Re: Nadmenost, bezobrazluk, marketing, ili prosto borba za mesto pod SWISS suncem?

    Pozdrav,
    Iskreno, ne znam zašto bi koncept kvarcnog sata uopšte bio uvredljiv. Prema tome, mogu reći da je naslov teme sasvim prikladan.
    Waldi likes this.

  5. #5
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Nadmenost, bezobrazluk, marketing, ili prosto borba za mesto pod SWISS suncem?

    Citat Milos G. kaže: Pregled poruke
    Pozdrav,
    Iskreno, ne znam zašto bi koncept kvarcnog sata uopšte bio uvredljiv. Prema tome, mogu reći da je naslov teme sasvim prikladan.
    Pozdrav! Naravno, no ovde je rec o tome, mi smo 'mehanicari' za razliku od 'tamo neke Swatch grupe' i sve sto uz nju ide otprilike. I stavili smo da nema nista ispod 1000 CHF da bi pokazali kako smo iznad. I idemo na Mars. Nista sto u toj Swatch grupi ima i neki koji drze toliki procenat sveta satova... Uz sve kritike prema njima, a imaju ih i oni svakako. Hocu reci, Fortis mi je bio simpatican u svom stilu, i dalje jeste, ali videh prosto nesto sto mi jako smeta. Kao kad vidis super devojku, na izgled kulturnu, smekerku, zgodnu, a onda onda je cujes da 'psuje' i da se iskompleksirano svadja gundjanjem sebi u bradu sa 'nekom tamo'...
    Milos G. likes this.

  6. #6
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Nadmenost, bezobrazluk, marketing, ili prosto borba za mesto pod SWISS suncem?

    Jupp Phillipp, koji je septembra 2018 godine odkupio Fortis, koji se našao u bankrotu, se prilično razmahao. Možda malo previše za nekoga, koji dolazi iz prehrambene industrije (prerada voća). Fortis je kupio iz razloga, što mu je to bio najomiljeniji časovničarski brend ali ljubav ne donosi nužno i znanje. Zato je za tehnički deo posla unajmio Lorenza Aebischera, koji je pre toga znanje sticao u Auguste Raymondu a zatim u Midu i Tissotu. Verovatno je doživeo neke lične frustracije, pa otuda ovakva vrsta "osvete". Ne znam, ali se sećam, da je pre godinu i po dana Jupp tvrdio, da mu je prvi zadatak repozicioniranje Fortisa, pa se nadam, da mu ovo nije krajnji domet.
    Ok, ima tu i dobrih poteza. Fortis je uspeo, da za partnera pridobije švajcarskog proizvođača mehanizama, preduzeće Kenissi, čija se produkcija odvija(ti) pod budnim okom Tudora. Kenissi je ustanovljen 2016 godine sa strane sadašnjeg generalnog direktora Tudora Eric Pirsona i nekadašnjeg člana uprave Breitlinga, Jean Paula Girardina. Glavni razlog je bio proizvodnja mehanizama za Tudor. Ali prošle godine u priču dolazi i manufaktura Norqain sa starim mačkom Ben Kufferom.
    Pošto je Kenissi u 20 % vlasništvu Channela, novac nije problem, pa se u Le Locleu trenutno gradi potpuno nov proizvodni pogon, gde je dosta materijalnih sredstava uložio i Rolex. 2022 godine će početi potpuna proizvodnja.
    Inače, Norqain i Kenissi trenutno rade na finišu dva potpuno novih kalibara NN20/1 (samo prikazivanje vremena) i NN20/2 (GMT).
    Pošto je Fortis uspeo, da rezerviše kartu za učešće u ovom društvu, to se nekako poklapa sa izjavama Juppa Philippa, da će brand do 2023 potpuno renovirati kolekciju.
    Ngde nisam naišao, koji su planovi sa hronografima. Fortis je slavu nakon kvarčne krize stekao baš sa njima i ne mogu zamisliti budućnost brenda bez njih.
    Videćemo. Svakako ovakvi udarci ispod pojasa brendu kod ozbiljnije klijentele ne donose nikakav pozitivan kapital.
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (7.8.2020. u 21:37)
    Zagor, bokanegra, srdjanr and 3 others like this.

  7. #7
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Nadmenost, bezobrazluk, marketing, ili prosto borba za mesto pod SWISS suncem?

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Jupp Phillipp, koji je septembra 2018 godine odkupio Fortis, koji se našao u bankrotu, se prilično razmahao. Možda malo previše za nekoga, koji dolazi iz prehrambene industrije (prerada voća). Fortis je kupio iz razloga, što mu je to bio najomiljeniji časovničarski brend ali ljubav ne donosi nužno i znanje. Zato je za tehnički deo posla unajmio Lorenza Aebischera, koji je pre toga znanje sticao u Auguste Raymondu a zatim u Midu i Tissotu. Verovatno je doživeo neke lične frustracije, pa otuda ovakva vrsta "osvete". Ne znam, ali se sećam, da je pre godinu i po dana Jupp tvrdio, da mu je prvi zadatak repozicioniranje Fortisa, pa se nadam, da mu ovo nije krajnji domet.
    Ok, ima tu i dobrih poteza. Fortis je uspeo, da za partnera pridobije švajcarskog proizvođača mehanizama, preduzeće Kenissi, čija se produkcija odvija(ti) pod budnim okom Tudora. Kenissi je ustanovljen 2016 godine sa strane sadašnjeg generalnog direktora Tudora Eric Pirsona i nekadašnjeg člana uprave Breitlinga, Jean Paula Girardina. Glavni razlog je bio proizvodnja mehanizama za Tudor. Ali prošle godine u priču dolazi i manufaktura Norqain sa starim mačkom Ben Kufferom.
    Pošto je Kenissi u 20 % vlasništvu Channela, novac nije problem, pa se u Le Locleu trenutno gradi potpuno nov proizvodni pogon, gde je dosta materijalnih sredstava uložio i Rolex. 2022 godine će početi potpuna proizvodnja.
    Inače, Norqain i Kenissi trenutno rade na finišu dva potpuno novih kalibara NN20/1 (samo prikazivanje vremena) i NN20/2 (GMT).
    Pošto je Fortis uspeo, da rezerviše kartu za učešće u ovom društvu, to se nekako poklapa sa izjavama Juppa Philippa, da će brand do 2023 potpuno renovirati kolekciju.
    Ngde nisam naišao, koji su planovi sa hronografima. Fortis je slavu nakon kvarčne krize stekao baš sa njima i ne mogu zamisliti budućnost brenda bez njih.
    Videćemo. Svakako ovakvi udarci ispod pojasa brendu kod ozbiljnije klijentele ne donose nikakav pozitivan kapital.
    Wow! Koliko finih informacija, svaka cast!!

    Ja mislim da su zauvek izgubili interesovanje vlasnika kvarcnih Omegi i smrtno ih uvredili onom porukom

    Definitivno Fortis ima plan i viziju i radi aktivno na sebi. I sada kada se pogleda, deluje bas to sto si rekao, da su u pitanju neke licne frustracije. Ali evo, kod mene je izazvalo los efekat, a pretpostavljam da nisam jedini. Nije to neki odlucijuci faktor pri kupovini, ali prosto bode oci i kao da se stvara klima za 'ili mi ili oni', i da neko ko je neupucen dovoljno pomisli da jedno sa drugim ne ide. Generalno, te polarizacije su uvek otrovne. Ja sam svestan da se kod Fortisa dolazi sa 1000-2000e a ne ispod toga, i to ima svoju legitimnost svakako. Cak sam i kliknuo na ispod 1000 iz iznenadjenja da je uopste ispod 1000 ista u ponudi, a onda dobijes neki tus u vidu poruke koja je napisana... Pa se prosto zapitas, da li je to uopste normalno i zelim li ja da budem deo tih 'frustracija' necijih, a onda se otreznis, i shvatis zbog cega si dosao na sajt i uredno ispratis ponudu. Mislim da ce u buducnosti biti dobrih vesti iz Fortisa sto se noviteta tice. Prema napisanom gore, trebalo bi to da se ocekuje. Jedino to, bilo bi i meni krivo, da se izostave hronografi... Ja mislim da o tome nema vesti jer se podrazumeva da ce ih biti u ponudi, ili hoce bas da iznenade

  8. #8
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Nadmenost, bezobrazluk, marketing, ili prosto borba za mesto pod SWISS suncem?

    Meni je veći problem, što time pljuju i po vlastitoj istoriji. Imao je Fortis kvarc satova ispod 1000 € nedugo nazad. Osećaj vlasnika takvih satova nakon ovoga, sigurno nije pozitivan i verovatno će retko ko od njih još jednom kupovati kod Fortisa. Ovim potezom je Jupp o sebi rekao puno više nego hiljade potrošenim rečima u raznim intervjuima. Iza brenda se mora uvek stajati. I u dobrom i u slabom. Kada podvuče crtu, već u startu je više izgubio nego dobio.
    don Alberto likes this.

  9. #9
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Nadmenost, bezobrazluk, marketing, ili prosto borba za mesto pod SWISS suncem?

    Znam da je bilo kvarcnih 70tih i 80tih godina. U skorije vreme nisam zaista naisao na ista drugo osim automatika.Prakticno ni ne pomisljam da se tako nesto nalazi kod njih. Opet, kolega Haifisch je u pravu apsolutno. Iza brenda se mora stajati. U jednom razgovoru za monochrome watches koji sam nasao iz juna ove godine, jasno je Jupp rekao u jednom momentu ''come to visit us, there is nothing to hide here at Fortis''. Medjutim, o istoriji kvarcnih modela nema ni reci ni na sajtu a ni u bilo kom drugom mestu. Naravno, cim ih ne proizvode vise, nije im ni cilj da potenciraju tu pricu, ali malo etike ne bi bilo na odmet ipak.. Meni se cini da je novi vlasnik zeljan da postane upamcen kao veliki reformator i da mnoge druge ostavi u prasini. Cilj mu je da dodje na nivo Tudora, Brajtlinga ili IWC-a. A opet, agresivno na neki nacin, i to sa najavom ''vidimo se 2023'' a ovo sve pre mene je bila greska da se dopadnemo svima, sada cemo svima da pokazemo sta mozemo. Ne znam samo sta ce biti ako 2023 ne zazivi kako je zamislio i treba li Swatch da mu odgovori sa istom ironijom posle... Zato je svako omalovazavanje u horologiji prosto nepotrebno.
    Haifisch23 likes this.

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Nadmenost, bezobrazluk, marketing, ili prosto borba za mesto pod SWISS suncem?

    Ne verujem da Fortis moze, niti da vlasnici imaju nameru da menjaju "ligu" u kojoj Fortis nastupa. Kompanija je etablirana I poznata u svom rangu I niko ne bi trebalo da ima iluziju da Fortis moze da postane high end ili lux marka. Isto bi bilo kada bi neko pokusao sa nekom drugom markom, Hamiltonom ili Midom npr.
    Neka nepoznata nova firma,npr R.Mille, F. Miller I sl. mogao bi da pokusa kada krece od pocetka, da se pozicionira kao luksuzan, ali firma od sto godina tesko da moze da preskoci svoj nivo tek tako. Prosto, kupci nece prihvatiti Fortis u istoj vrednosnoj grupi u kojoj je Omega.
    Ono sto zelim da istaknem je da uvek imam simpatije za proizvodjace koji ne pripadaju nekoj grupi, nego su samo proizvodjaci satova.
    Swatch grupa je dala veliki doprinos spasavanju svajcarske proizvodnje satova, ali se, s druge strane, ogresila o neke svoje marke, koje je unizila, Longines I Tissot na primer.
    Zenith, koji je velikan u horologiji per se, je npr. clan grupacije kojoj su satovi tek jedna od aktivnosti kojom se bave, a u imenu grupe prepoznatljive su zenske tasne I alkoholna pica.
    Neke sede glave u Upravnim odborima takvih grupa mogu u svakom trenutku da odlucuju o sudbini pojedinih marki satova, a odluka ce uvek biti u cilju veceg profita i cesto se nece dopasti ljubiteljima satova.
    Bas iz tog razloga uvek podrzavam nezavisne proizvodjace, a narocito one koji se bave samo satovima. Fortisu zelim dobru srecu, drag mi je kao marka. Nadam se da ce imati mnogo odlicnih modela I manje infantilnih marketinskih akcija, kao sto je bio slucaj sa ovom.
    Poslednja ispravka: piksi (8.8.2020. u 11:00)
    Haifisch23 and aleksandar88 like this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •