Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 15 od ukupno 15
Like Tree24Likes

tema: Nadmenost, bezobrazluk, marketing, ili prosto borba za mesto pod SWISS suncem?

  1. #11
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Nadmenost, bezobrazluk, marketing, ili prosto borba za mesto pod SWISS suncem?

    Puno traže za klot mehanizam!!!
    Omega rules !!!

  2. #12
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Nadmenost, bezobrazluk, marketing, ili prosto borba za mesto pod SWISS suncem?

    Citat piksi kaže: Pregled poruke
    Ne verujem da Fortis moze, niti da vlasnici imaju nameru da menjaju "ligu" u kojoj Fortis nastupa. Kompanija je etablirana I poznata u svom rangu I niko ne bi trebalo da ima iluziju da Fortis moze da postane high end ili lux marka. Isto bi bilo kada bi neko pokusao sa nekom drugom markom, Hamiltonom ili Midom npr.
    Neka nepoznata nova firma,npr R.Mille, F. Miller I sl. mogao bi da pokusa kada krece od pocetka, da se pozicionira kao luksuzan, ali firma od sto godina tesko da moze da preskoci svoj nivo tek tako. Prosto, kupci nece prihvatiti Fortis u istoj vrednosnoj grupi u kojoj je Omega.
    Ono sto zelim da istaknem je da uvek imam simpatije za proizvodjace koji ne pripadaju nekoj grupi, nego su samo proizvodjaci satova.
    Swatch grupa je dala veliki doprinos spasavanju svajcarske proizvodnje satova, ali se, s druge strane, ogresila o neke svoje marke, koje je unizila, Longines I Tissot na primer.
    Zenith, koji je velikan u horologiji per se, je npr. clan grupacije kojoj su satovi tek jedna od aktivnosti kojom se bave, a u imenu grupe prepoznatljive su zenske tasne I alkoholna pica.
    Neke sede glave u Upravnim odborima takvih grupa mogu u svakom trenutku da odlucuju o sudbini pojedinih marki satova, a odluka ce uvek biti u cilju veceg profita i cesto se nece dopasti ljubiteljima satova.
    Bas iz tog razloga uvek podrzavam nezavisne proizvodjace, a narocito one koji se bave samo satovima. Fortisu zelim dobru srecu, drag mi je kao marka. Nadam se da ce imati mnogo odlicnih modela I manje infantilnih marketinskih akcija, kao sto je bio slucaj sa ovom.
    Prema izjavama vlasnika u javnosti, decidirano se tezi ka promeni klijentele, odnosno, prilazak Breitlingu odnosno Tudoru itd. Fortis svakako jeste velicina za sebe i definitivno je i bio prepoznatljiv sto se mene tice, takav kakav je i bio. Bas me zanima da vidim kakva ce nova kolekcija da bude i kakav ce utisak javnosti biti. Ja im zelim takodje sve najbolje. Uz istu zelju da budu manje ironicni prema bilo kome na nacin na koji trenutno rade kada je prodaja odnosno pretraga na sajtu u pitanju. Mislim da ako ovako nastave, mogu ocekivati animozitet velikog broja ljubitelja ovog hobija. Swatch grupa sigurno da ima svoje demone i svoje greske. Ko ih nema... No to je druga tema sasvim.

  3. #13
    Član Avatar korisnika Oyster Prince
    Član od
    8.8.2018.
    Lokacija
    Belgrade, born&bred
    Poruke
    201
    Lajkovi
    802
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Nadmenost, bezobrazluk, marketing, ili prosto borba za mesto pod SWISS suncem?

    Lange ili Patek to sebi ne bi nikada dozvolili
    Lange i Patek imaju totalno drugaciju ciljnu grupu. Oni svoje satove prodaju najuspesnijim ljudima na svetu, ako ne racunamo jet-set kaljavce, ostatak su verovatno jako obrazovani, uspesni ljudi, vlasnici ogromnih kompanija i slicno. Taj tip ljudi nema vremena za ovaj jeftini trash-talking, a i pitanje je koliko Pateku i Lange-u treba bilo kakav vid marketinga, osim da budu vidjeni na rukama najmocnijih ljudi. I to iskljucivo zbog cinjenice sto ti ljudi zele taj proizvod i kupuju ga za stvarni novac, nema agresivnog marketinga i sponzorstava poput RM,Rolex-a,AP-a i slicno. Gde ces bolju reklamu od ekskluziviteta.

    Sa druge strane ovo moze da bude korisno ako gadja nekog ko je poprilicno mlad u hobiju, i jako je srecan sto poseduje automatik za razliku od 99% njegovih drugara koji nit ga imaju, niti znaju sta to znaci.

    U svakom slucaju industrija satova je bila jedna od poslednjih u kojoj uz par izuzetaka, je cak i marketing funkcionisao na dzentlmenski nacin, izgleda da se i to menja zarad bombasticnih naslova.
    Waldi likes this.

  4. #14
    Član
    Član od
    25.2.2020.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    402
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Nadmenost, bezobrazluk, marketing, ili prosto borba za mesto pod SWISS suncem?

    Pre oko 2 meseca sam pročitao ovaj intervju : https://monochrome-watches.com/inter...ing-the-brand/
    Sećam se da sam bio blago zgranut stavom dotičnog gospodina, koji bez trunke blama priča kako je čuo od burazerčeta da su dobri ti Fortis satovi, pa jel'te odlučio kad već ima 2 sina da jednom ostavi jabuke u amanet, a drugom satove... I tako se on vozio pokraj fabrike i svratio da je malo i kupi...
    A mi se ovde ložimo o nekom nasledju, pržimo na kavaljerstvo i gospodstvo u proizvođačima satova, kao da nije glavni zakon opstanka umesto "zakona jačeg" odavno postao "zakon većeg kapitala". I boli gospodu iz Pateka ona stvar za Fortis, inače bi itekako i oni pljuvali po njemu. Koliko god ovo bilo jadno, sa druge strane je poprilično realno i mislim da najviše naslovu teme paše ovaj kraj: "mesto pod swiss suncem". Borba je toliko surova da se ponekad zapitam kako uopšte postoje i prodaju išta istinski male porodične firme...
    don Alberto likes this.

  5. #15
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Nadmenost, bezobrazluk, marketing, ili prosto borba za mesto pod SWISS suncem?

    Luph tada Patek i Lange a mislio sam na bilo koga zapravo, pa i njih Svakako, razumelo se nadam se.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •