Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
Like Tree6Likes
  • 1 Post By MMario
  • 1 Post By Mr D
  • 2 Post By gdin Branko
  • 2 Post By Mr D

tema: Muško - Ženski - Unisex satovi ?!

  1. #1
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Muško - Ženski - Unisex satovi ?!

    Naziv: Musko-Zenski-Unisex-satovi.jpg, pregleda: 1692, veličina: 160,6 KB


    Da li smatrate da sve satove mogu nositi i muškarci i žene, odnosno ophoditi se prema njima kao unisex modelima ili ipak ne? Da li vam se dopada kada žena nosi muški sat? Da li vam to previše izgleda robusno na ženskoj ruci? Da li smatrate da muškarci ne bi trebali da nose ženskaste satove (po pitanju dizajna, boje i sl.)? Da li u poslednje vreme viđate ovaj mix među modelima i izmešano nošenje satova kod polova? Da li vam se dopada ovakva nova moda u nošenju satova?

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Muško - Ženski - Unisex satovi ?!

    Evo ja ću biti prva sa odgovorom.

    Lično nemam ništa protiv mixovanja modela satova ako je to sa ukusom izvedeno. OK mi je kada žena odabere muški sat tj. kada joj pristojno i lepo stoji na ruci. Da nije preveliki i previše glomazan za ženski zglob. Neobično mi je kada vidim muškarca koji nosi sat u ljubičastoj ili nekoj nazovimo "ženskoj" boji. Na to se još uvek nisam navikla, ali šta da se radi... Moda očigledno ima uticaja i na časovničarstvo, odnosno šta se sa čime nosi i šta je OK da se nosi.

    Ja sam između ostalog kupila Hanowa beli keramički sat koji se kod proizvođača vodi kao muški časovnik. Sat je između ostalog tako tanak i elegantan da ne znam koji bi ga muškarac nosio. Model je isuviše ženskast, ali šta da se radi, tako ga je proizvođač klasivikovao (u grupu satova za muškarce).
    Drugi muški sat koji sam nosila je Damasko, čini mi se prečnika 40,5mm (nisam sigurna) i dopada mi se jer na mom zglobu na izgleda ružno i preglomazno. Ipak je u nekim granicama normale ako gledamo veličinu moje ruke.
    Oba sata su dizajnerski bila svedena i klasičnih crta, nekako nosiva i za muški i ženski pol.

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Muško - Ženski - Unisex satovi ?!

    Evo ja licno ne smatram da to ima ikakve veze sa velicinom sata, vise je pomodarstvo, trend ili kako ga vec nazvati....sama velicina nije toliko bitna ako je sat u okvirima onoga sto zelimo nositi....
    Naglasavam da tu mislim samo na velicinu sata!!!!
    I nemam nista protiv da i zene nose "vece" satove, pogotovo ako im se to slaze sa stilom, dresscodom....
    Pa zar i muski satovi do nedavno nisu prelazili 35mm?
    A i sta je to "idealna" velicina sata za muskarce ili za zene?
    Po meni je bitno da se taj sat voli, da ga se nosi s stilom, da se u njemu uziva....
    Bas dobra tema...o ovome se moze bas puno raspravljati.
    Opet naglasavam da sam odgovorio na ovu temu iskljucivo sto se tice velicine sata....
    Pozzzz
    Shmizla likes this.

  4. #4
    Član Avatar korisnika Mr D
    Član od
    30.12.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    451
    Lajkovi
    2867
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Muško - Ženski - Unisex satovi ?!

    Kod odeće je uobičajeno da žene nose "muške stvari", tj. one koje su se do skoro doživljavale kao isključivo muške: ranije pantalone, a danas i sve ostalo. Tako uopšte nije neuobičajeno videti ženu sa klasičnim muškim šeširom, kravatom, košuljom sa klasičnim motivima, sakoom... Naravno, ove stvari su obično prilagođene ženskoj građi (farmerke su malo šire u kukovima, kravata kraća i šira, sako širi u grudima a uži u struku...), ali je u njihovoj osnovi muški odevni predmet koji je manje ili više prilagođen.

    Sa druge strane, muškarci nemaju takvu slobodu. Nije uobičajeno da muškarci nose suknju, čipkaste stvari, najlonke, visoku štiklu (koja je inače nekada bila isključivo muška, ali je prestala to da bude kada je prešla na žensku cipelu), nežne šešire.

    Sve ovo isto važi i za satove.
    Potpuno je uobičajeno da žene nose sasvim muškaste satove ukoliko oni odgovaraju njihovoj građi... ali ne i da muškarci nose satove sa cirkonima (sem ukoliko nisu reperi ), previše elegantne, nežnih boja i sl.

    Ova "nepravda" je realnost, mada tu i tamo ima nekih izuzetaka.
    Shmizla likes this.

  5. #5
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Muško - Ženski - Unisex satovi ?!

    Poklonite mi Omegu ili Oris od 36mm, pa mož* da priča ko šta *oće...
    Shmizla and skydrummer like this.

  6. #6
    Mlađi član
    Član od
    28.5.2013.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    40
    Lajkovi
    232
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Muško - Ženski - Unisex satovi ?!

    po meni neki muski modeli satova izgledaju seksi na zenama,sem na mariji serifovic npr.pogledajte aleksandru limu i kako njoj stoji iwc-ov pilot chrono

  7. #7
    Član Avatar korisnika Mr D
    Član od
    30.12.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    451
    Lajkovi
    2867
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Muško - Ženski - Unisex satovi ?!

    Eh, al ti je primer...
    Aleksandri Limi sve lepo stoji!
    sejtan and ljubicicmilos like this.

  8. #8
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Muško - Ženski - Unisex satovi ?!

    Mr D me preteče!

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •