Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 14
Like Tree35Likes

tema: Modifikovani satovi

  1. #1
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Modifikovani satovi

    Neznam koliko moze biti interesantno i zabavno modifikovati jedan vec fabricki izradjen i dizajniran sat, kad bi mi ljubitelji satova na Balkanu imali vise uslova u vezi nabavki delova za modifikovanje,pitam se dali bi odlucili modifikovati neki model sata ako za to imate uslove ?

    Ovo su fotografije preuzete sa neta od jednog modifikovanog Seika skx007 п
    п
    п

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika jagoda-nbg
    Član od
    17.7.2010.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    1.115
    Lajkovi
    4072
    Reputacioni uticaj
    19

    Određen forumom Re: Modifikovani satovi

    uh..mnogo je dobar ovaj seiko!!!

  3. #3
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Modifikovani satovi

    Naravno satove do 500 evra,ajde modifikuj Omegu ili Rolex,bacio si onda par hiljada evra u djubre.Seiko je po meni najbolji za modifikovanje i moze cudo da se napravi za male pare.
    jagos likes this.

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Modifikovani satovi

    Ovaj mod su nazvali "Planet Monster" i jako mi se dopao. Ipak nisam siguran da li bih tako lako mod-ovao neki svoj sat .
    No time to lose

  5. #5
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Modifikovani satovi

    Odlican . Jos kad ne bi bilo slova i brojeva na brojcaniku...

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Modifikovani satovi

    Imamo već sličnu temu.

    Modifikacije satova: ZA - PROTIV ?

    Seiko zajednica je verovatno jedna od najaktivnijih i sa najvećim brojem članova kada je reč o modifikaciji satova pa se tako mogu videti zaista neverovatne kreacije satova ovog japanskog proizvođača. Gotovo sigurno da je jedan od razloga upravo pristupačna cena ovih satova ali i njihova velika popularnost kod zaljubljenika u satove. Međutim, ne smatram da se modifikacija satova treba ograničiti samo na cenovni rang do par stotina evra niti mogu da se složim sa tvrdnjom da je sat od par hiljada evra na kojem je izvršena modifikacija uništen sat a da su pare bačene.
    Suptilan mod kao što je promena kazaljki, inserta korone ili možda čak i kompletnog brojčanika ne znači da se sat ne može vratiti u pređašnje, originalno stanje

    Recimo...

    Modifikacije satova: ZA - PROTIV ?

    Zbog čega je sad ovaj sat uništen?


    A ovo je po meni jedna od najlepših i najuspelijih modifikacija Seiko 007 sata...
    igor bg likes this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #7
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Modifikovani satovi

    Modigikovani Seiko Bullhead
    п

  8. #8
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Modifikovani satovi

    Modifikovani Seiko 6139
    п

  9. #9
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Modifikovani satovi

    Svako ko zeli da modifikuje sat ja ga podrzavam,ali tako lepo modifikovani sat je u ocima poznavaoca slicno sto i kopija.Zato i treba modifikovati Seiko jer za male pare dobijes vrhunski sat,koji si ti sastavio i koji izgleda fenomenalno.Dok kod na primer one Omege da bi je sastavio treba ti doplata od 500 evra samo za koronu sata,pa ako hoces kazaljke 200,pa cifer 300,pa staklo 300,pa narukvica 400.Cemu to,a ne daj Boze da ostetis ili izgubis neki deo,eto jos koja stotina evra vise,a preradjen sat ne mozes da prodas ni za 1/5 cene.Jedino ako ne planiras nikada da ga prodas ili menjas i bas te briga sta ko misli onda je to savrsena zamisao,vrhunski sat modifikovan prema tvojim zeljama-savrsenstvo.

  10. #10
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Modifikovani satovi

    Citat Nikle kaže: Pregled poruke
    Svako ko zeli da modifikuje sat ja ga podrzavam,ali tako lepo modifikovani sat je u ocima poznavaoca slicno sto i kopija.Zato i treba modifikovati Seiko jer za male pare dobijes vrhunski sat,koji si ti sastavio i koji izgleda fenomenalno.Dok kod na primer one Omege da bi je sastavio treba ti doplata od 500 evra samo za koronu sata,pa ako hoces kazaljke 200,pa cifer 300,pa staklo 300,pa narukvica 400.Cemu to,a ne daj Boze da ostetis ili izgubis neki deo,eto jos koja stotina evra vise,a preradjen sat ne mozes da prodas ni za 1/5 cene.Jedino ako ne planiras nikada da ga prodas ili menjas i bas te briga sta ko misli onda je to savrsena zamisao,vrhunski sat modifikovan prema tvojim zeljama-savrsenstvo.
    Tacno je da nesto vredi da se modifikuje a nesto ne, medjutim mislim da donekle i nisi u pravu, nevidim zasto ne bi kupio neki modifikovani sat ja bi recimo kupio neki modifikovani sat nesmetam mi to sto je modifikovan recimo kad mogu da se prodaju modifikovani castumizirani motori coperi i modifikovana auta i to po ceni koja je vislja nego realna zasto i ne bi mogli da se prodaju i modifikovani satovi. Za primer onaj "Planert Monster" samo kuciste osnovno seiko skz 007 kosta oko 185 dolara na njemu modigikacija odnosno novi delovi - ring, capter, bazel, skazaljke, i safirno staklo kostaju oko 155 dolara a safirno staklo je itekako bitno ako se doda na tome dizajn ideja i rad koji je ulozen u sat onda bi trebalo najmanje sklapanje da kosta oko 50 % od vrednost delova sto znaci nekih 78 dolara, onda ukupna vrednost ovog sat bi bila najmanje 420-450 dolara, nekome je to skupo ali ako se uzme u obzir to da dobijate sat sa sfirnim staklom plus i unikat, mozda i nje skupo.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Modifikovani ETA-Valjoux 7750 mehanizam
    By marko14 in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 25.5.2011., 13:46

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •