Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 12
Like Tree13Likes

tema: Memento Mori sat

  1. #1
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Memento Mori sat

    Dizajnerka Fiona Kriger (Fiona Krüger), koja je nedavno diplomirala na (stvarno me mrzi da prevodim):
    Masters in Luxury Industry and Design at prestigious ECAL/University of Arts and Design Lausanne, Switzerland, je dizajnirala sat pod imenom Memento Mori (Seti se smrti, Seti se da ces jednom umreti, da si smrtan...).
    Autorka je bila inspirisana satom u obliku lobanje koji je nosila kraljica Meri od Skotske u 17. veku i Meksickim praznikom Día de los Muertos.

    Sat je rucno sklapan. U rucno graviranom srebrnom kucistu se nalazi ETA 2824-2 mehanizam, brojcanik je skeltoidni, od bronze, optocen zlatom i rodijumom. Kazaljke su celicne, "naplavljene". Delovi mehanizma cine oblik lobanje. Staklo je mineralno jer bi secenje safira specificnog oblika bilo jako skupo. (bar tako kaze: Mr. Ariel Adams - aBlogtoRead.com).

    Mozda ce se nekome ovo uciniti morbidnim ili kicastim, ali po meni, nema nicega sto vise od sata ukazuje na privremenost naseg boravka na ovome svetu i na izvesnost smrti. Stoga je meni ovo VRH!!!












    Nasao sam jos dva komada sa ovom temom:

    Mr. Jones Watches, The Acurate

    kvarcni sat sa jednim rubinom, brojcanik je poput ogledala te vlasnik moze videti svoj lik dok ocitava vreme i gleda kazaljke koje ga podsecaju da ce jednoga dana umreti.










    Daniel Storm "Agonium", Memento Mori Carpe Diem (Seti se da ces umreti, stoga, iskoristi dan):

    Kuciste moze po narudzbi biti izradjeno od, maltene, bilo kog materijala. (Paladium, srebro, belo zlato, platina...). Ovaj sat ima ''unutrasnje'' kuciste od celika u kome se nalazi ETA 2824. Vodonepropusnost je 50m, a staklo je safirno sa AR premazom:







    Ovaj ''Gotik'' sat jes malo vise kicast, ali, opet kazem, mene je fascinirala ideja sata kao podsetnika na ono sto je neizbezno.....

    Ako su vam ovi satici malo ''Spookie'', pogledajte: Capela dos Ossos - Wikipedia, the free encyclopedia

    9 of the Strangest Bone Churches of Europe | BootsnAll Travel Articles

    Moj favorit je:Sedlec ossuary
    Nick, bajker71 and Serb like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika Nick
    Član od
    9.8.2011.
    Poruke
    972
    Lajkovi
    4293
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom Re: Memento Mori sat

    VRH!!!Al stvarno!poz!

  3. #3
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    452
    Lajkovi
    1595
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Memento Mori sat

    Meni je ovo grozno, on so many levels.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Memento Mori sat

    Ovaj poslednji je perfektan!

  5. #5
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Memento Mori sat

    Osim sto je kicasto, sta ti drugo smeta? Izvesnost kojoj necemo pobeci?

    Ima jedna pricica sa ovom temom. Zove se: "Tri kralja i tri mrtvaca"

    Otprilike, tri kralja (ponegde i kralj, vojvoda i knez, ili tri plemica), idu nekom vuko***inom i sretnu tri mrtvaca u razlicitom stadijumu raspadanja, prepadnu se, bla,bla,bla... a poenta je kada jedan od demona kaze: "Ono sto ste - bili smo, ono smo - bicete. Bogatstvo, slava i moc, nevazni su u casu smrti".

    @araphel: Prvo sam na tebe pomislio kad sam ga nasao
    Nick and Serb like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Memento Mori sat

    Citat anbeast kaže: Pregled poruke

    @araphel: Prvo sam na tebe pomislio kad sam ga nasao
    Hahahaha, to je nekako sasvim očekivano. Jeste malkice kič, ali give me things with skulls on it, and I'm a happy fella
    anbeast likes this.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Nick
    Član od
    9.8.2011.
    Poruke
    972
    Lajkovi
    4293
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom Re: Memento Mori sat

    Anabeast pozz!Potpuno se slažem sa tobom,smrt kao tema za razgovor na ovom forumu ili bar pomenuta ili na nekom drugom forumu te tematike i u društvu ne treba biti tabu,niko nije smrti utekao,jer najizvesnija stvar u ovom prolaznom zemaljskom životu je smrt ali je isto toliko i neizvesna jer ne znamo naš čas i dan,e zato nas naši lepi satovi podsećaju da smo svakim danom,ma svake sekunde bliži tom času,ali za nas verujuće i Pravoslavne smrt je samo prelazak u onaj večni život za koji nam ne trebaju satovi već samo čista duša koja se vraća svome Tvorcu,i da završim i neću više o tome na ovom forumu,kaže jedan Sveti Otac:"Blago onom ko se seća smrti svoje,taj neće lako upasti u greh i sagrešiti pa i ako upadne brzo će ustati i pokajati se",živa istina,vel pozz svima!!!
    tolarbo and anbeast like this.

  8. #8
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Memento Mori sat

    u onaj večni život za koji nam ne trebaju satovi već samo čista duša koja se vraća svome Tvorcu
    Kako ti ne treba sat??? Ne razumem?! To se opire mom poimanju. Sat uvek treba

    Salim se malo. Nemoj uzeti za zlo. Ja sam po pitanju vere agnostik (ustvari nisam sasvim siguran, ali mislim da sam pre agnostik nego ateista), pa volim da se salim na racun religije (a bogami i drugih tabua), ali nije mi namera da povredim icija verska osecanja.
    Nick likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  9. #9
    Član Avatar korisnika marko789
    Član od
    18.8.2011.
    Poruke
    127
    Lajkovi
    512
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Memento Mori sat

    Slučajno sam naleteo na ovaj Bell & Ross na netu, pa sam se setio ove teme. Nije baš odgovor na temu, ali sadrži motiv lobanje.

    Memento Mori sat-%24-kgrhqzhjbwe8ft-he8-bpk2rs3-tw%7E%7E60_57.jpg

    Bell & Ross Official Site
    anbeast and Nick like this.

  10. #10
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Memento Mori sat

    MJ watches ima jos dva sata sa temom neizbeznosti naseg "shut down-ovanja'' ili prelaska u neki drugi zivot (kako kome drago):

    The Last Laugh:

    Memento Mori sat-25-p4-stand_3.jpg

    The Last Laugh Tatoo:

    Memento Mori sat-31-s4_worms.jpg

    MJ satici su oko 150 funti, stainless steel i sa kvarcnim mehanizmom sa jednim rubinom (bog zna kojim). Salju u Sirbistan za 25 funti
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •