Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 28 od ukupno 28
Like Tree31Likes

tema: Mala pomoć...

  1. #21
    Član
    Član od
    24.7.2013.
    Poruke
    181
    Lajkovi
    64
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom

    Tiha covece, mislim da si malo preterao, iako je replika u pitanju covek pod uticajem osecanja moze da uradi svasta. Uzmi za primer da znas da neka devojka nije dobra, pije, drogira se sta ja znam, a ti se zaljubis do usiju? Budes neko vreme sa tom istom I shvatis da ipak nije to to. Zavrsis pricu I cao. Ja sam tako doziveo ovo sto je clan izneo. Nije ga zanimalo sto je replika, vec jednostavno taj dizajn je zeleo na ruci da ima I kupio je sat u skladu sa svojim budzetom. Ispostavilo se da taj sat kakav god da je I koje god da ime nosi nije ono sto je on zeleo I hoce da zavrsi pricu sa tim. Kazes savetujemo da proda. Sto ne bi prodao, naglasi da je replika stavi neku normalnu cifru I proda. Ima mali milion ljudi koji bi nosili svasta nesto samo da pise neko poznato ime. On je reko sta je imao u vezi sa tim satom, naglasio je da je replika, znaci nije uvalio nesto kao original I to je to. I kao sto su vec rekli, nije pozitivna polemika o replikama vec samo razumevanje gde je greska I kako da ispravi. Pozz

  2. #22
    Mlađi član Avatar korisnika alfaholic
    Član od
    27.5.2016.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    36
    Lajkovi
    114
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Mala pomoć...

    @house
    Hvala na razumevanju, upravo se tako osećam povodom svega ovoga.

    @tiha
    Stvarno ne razumem tvoju ostrašćenost, tvoji komentari imaju vidiljivo uvredljivu notu, a sada se povlačiš u neku svoju uvređenost.
    Daću ti odgovor na poslednje pitanje, iako sam to već više puta ponovio u svojim postovima, koje ili ne čitaš pažljivo ili prosto ne želiš da shvatiš iz nekog svog razloga.

    Po cenu da me optužiš da favorizujem kupovinu replika, rećiću ti iskreno, upravo je suprotno od onoga kako si opisao, sat je izrađen odlično, finiš i obrada su izuzetni, staklo je safir, lume je odličan, narukvica je prava, debela, ručno rađena koža, tačnost mehanizma je sekund ili dva dnevno u plusu, detalji dekoracije su zaista izuzetni, nemam nikakve zamerke u fizičkom i estetskom smislu kada se sat pogleda i koristi.
    Moj problem je upravo u tome da je lažan, pre svega osetio sam se loše jer sam shvatio da je mehanizam sakriven ispod lažne dekoracije, gde crvene tačkice nisu rubini, gde zavrtnji nisu pravi, gde je je stavljen lažni zupčanik i zalepljen za dekoraciju, što ja nisam očekivao.
    Nakon toga postao je problem sa natpisima, počeli su da mi smetaju. Zato sam hteo da ga ogolim i ostavim odlično kućište i stakla, a da skinem sve gde stoje oznake jer mi smeta to što se sat predstavlja za nešto što nije.
    Iz nekog razloga nisam o tome mislio dok sam ga kupovao, verovato sam dobiću Parnis sa kvalitetnijom obradom, boljim mehanizmom, boljim staklima, narukvicom, bolji lume i finiš, što na kraju i jesam uz sve ostalo što me opterećuje.

    Ne znam da li ti nikada ne praviš ovakve greške pa ti zato nije jasno kako sam ih ja napravio ili prosto ne veruješ da neko može iskreno reći za sebe da je pogrešio.
    Nema potrebe da kopaš između mojih redova i tražiš skriveno značenje, stvar je prosta, bio sam naivan i glup i ovo je epilog cele priče.
    Poslednja ispravka: alfaholic (2.1.2017. u 6:47)

  3. #23
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Mala pomoć...

    tiha ne zezaj da ćeš da napustiš forum zbog ovoga

    ako si se naljutio na neko vreme to je ok, svi se mi naljutimo, pa se vratimo ili ne pišemo neko vreme, ja maltene nijednom leti ne pišem, samo zimi

    bilo bi bezveze da napustiš forum zbog neke tamo sitnice, ne znam ni kako da kažem, nije ni sitnica čak, mnogo manje od toga

  4. #24
    Član Avatar korisnika marko789
    Član od
    18.8.2011.
    Poruke
    127
    Lajkovi
    512
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Mala pomoć...

    @alfaholic
    Ako već hoćeš da imaš Panerai, a nisi zadovoljan kvalitetom Parnisa, postoji opcija da kupis kućište, staklo, cifer i kazaljke, i da ubaciš mehanizam od Molnija džepnih satova. Mislim da bi ti to bio najbolji kompromis.

  5. #25
    Mlađi član Avatar korisnika alfaholic
    Član od
    27.5.2016.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    36
    Lajkovi
    114
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Mala pomoć...

    @marko789
    Upravo o tome razmišljam, ali imam problem da nađem sve što mi treba.
    Ako može na PM neki link koji bi mi pomogao, bilo bi zgodno.
    Mogu svakako otvoriti i novu temu vezano za to pa možemo tamo...

    ***

    Priča o replici se danas završila. Prodata je u pola cene, tako da sam ja platio svoju grešku 150€, a kupac je dobio nov sat u pola cene, pa sad je na njemu hoće li mu smetati kao meni ili ne.
    Nisam zaradio, naprotiv, pa ne smatram prodaju lošom po svaku cenu. Mogao sam biti bolesni puritanista i baciti ga u smeće, ali time takođe ne bih sprečio ovog kupca da shvati, ovako je deo novca vraćen, a pomenuti ima priliku da shvati da je možda pogrešio.

    Hvala svima na savetima. Što se tiče stavova da je sve ovo ne znam kako pogrešno, kako mudro kaže neznani autor: "lako je tuđim 'urcem koprive mlatiti", pa je lako i moralisati. No, ja sam spreman svoju grešku da priznam, a evo spreman sam i da je platim, ne vidim bilo koje drugo pedagoški i moralno ispravno, a opet realno rešenje za ovu situaciju.
    Poslednja ispravka: alfaholic (3.1.2017. u 11:11)

  6. #26
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Mala pomoć...

    Citat tiha kaže: Pregled poruke
    Jedini ispravan savet u vezi replike je da to bacis i kupis pravi sat.
    Odavno nisam procitao vecu glupost na nekom forumu .
    Replika znaci nije sat? Ne pokazuje vreme nego samo sluzi za ukras? Ne kazem da ne sme, ali zasto ne bi nosio repliku? Kome se svidja neka nosi sta god hoce. Da li mi ti podrzavamo ili ne je druga prica. Skoro svaka skola se placa ali reci coveku da baci 300 evra je malo hm...

  7. #27
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Mala pomoć...

    Ni ja nisam procitao besmisleniju temu na forumu pa nikom nista.
    Temu je trebalo zakljucati, kljuc dati Frodu da ga odnese i baci u dubine Mordora.
    Poslednja ispravka: skydrummer (3.1.2017. u 13:17)
    Zagor likes this.

  8. #28
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18038
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Mala pomoć...

    Citat zarekg kaže: Pregled poruke
    Skoro svaka skola se placa ali reci coveku da baci 300 evra je malo hm...
    Verujem da je tema imala pozitivnu ulogu i da je čekala logičan kraj.
    Žao mi je zbog tihine preosetljive reakcije i nadam se da će se predomisliti.
    Kada bi svi pisali sa takvim stepenom isključivosti dijalozi bi se završavali posle dva posta.
    Alfaholicovim završnim izveštajem i zaretovom poslednjom rečenicom temu zatvaramo sa verom da niko ko je posetio ovaj Forum neće nikada kupiti repliku...
    Svakako to neće učiniti dva puta.
    Malo li je sa naše strane?
    Poslednja ispravka: VLADAN P (3.1.2017. u 14:27)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •