Strana 9 od 9 PrvaPrva ... 56789
Prikaz rezultata 81 do 84 od ukupno 84
Like Tree61Likes

tema: Koliko je tačan vaš sat?

  1. #81
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Koliko je tačan vaš sat?

    Ja mjerenje preciznosti gledam kolika su mu maksimalna odstupanja. Daytona mi je na -2 šta god da joj radiš. Braja varira od -3do +4. Nakon 10 dan Breitling je tacniji ali ja ga ne smatram preciznijim.
    BucaJr. likes this.

  2. #82
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Koliko je tačan vaš sat?

    Testirao sam koliko štoperica utječe na tacnost Daytone. Upalio sam je 24h i testirao, sat je bio na ruci cijelo vrijeme. Inače odstupanje je -2sek. sa stopericom je na -0,9.
    Da li je još neko radio ovakav test.
    Takodjer sam maksimalno navio sat večeras u 22:00 upalio štopericu i ostavio u kutiju. Želim da vidim koliko utječe štoperica na rezervu sata. Inače rezerva sata je 72h. Za tri dana ćemo znati rezultat.
    Ako je neko već radio ove testove volio bih čuti iskustva.

  3. #83
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    597
    Lajkovi
    4315
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Koliko je tačan vaš sat?

    Ja volim što to radite, volim da čitam o svemu tome ali nikada, ikada nisam uopšte poželeo da kontrolišem tačnost i odstupanja svojih satova... Jednostavno nemam tu opsesiju tačnosti i ne smeta mi +/- pošto neredovno nosim sve svoje automatike i uvek se desi da stanu (potroše rezervu) pre sledećeg nošenja.

    Nekako mi je dovoljna informacija o 'fabričkoj specifikaciji' i prema tome cenim i vrednujem preciznost mehanizama.
    Trajnost/izdržljivost (naravno ne bez servisiranja) je druga stvar i tu volim da ispratim koji se kako pokazao.

  4. #84
    Mlađi član
    Član od
    26.6.2016.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    90
    Lajkovi
    257
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Koliko je tačan vaš sat?

    Ja obicno nosim sat "na duze", tj. obicno jedan sat uzmem da svakodnevno nosim par meseci, a onda eventualno neki "uleti" na dan, pa onda posle par meseci uzmem drugi da nosim na duze. Pa zbog toga volim da ispratim kako mi se ponasa sat na ruci, a volim kad mogu da izguram ceo taj period nosenja bez dodatnog podesavanja sata (sa tolerancijom +/-1min).
    bokanegra likes this.

Strana 9 od 9 PrvaPrva ... 56789

Slične teme

  1. Koliko satova posedujete?
    By Laslo51 in forum Opšti forum
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 16.8.2010., 21:45

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •