Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 19 od ukupno 19
Like Tree87Likes

tema: Kako gledate na tehničke i dizajnerske inovacije satova?

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika GIvan
    Član od
    11.11.2009.
    Lokacija
    Zemun, Srbija
    Poruke
    508
    Lajkovi
    2418
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kako gledate na tehničke i dizajnerske inovacije satova?

    Da nije bilo tehnickih inovacija, vreme bi se merilo prema zvezdama, Suncu, ili kompakt model pescani sat. Bez inovacija ne bismo imali danasnje satove kojima se divimo. Sve sa merom i ukusom, naravno i svrhom, prihvatam. Verujem da ce za 20 godina nesto biti standard a danas jos ne znamo ni da postoji. Naravno, mehanicki sat ce to uvek ostati ali materijali ce se unapredjivati, preciznost izrade takodje, dizajn ce ludovati ali ce klasika uvek biti u modi...
    tolarbo, RUS, VLADAN P and 6 others like this.
    vezba stvara majstora

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Kako gledate na tehničke i dizajnerske inovacije satova?

    tolarbo, RUS, vladas and 5 others like this.

  3. #13
    Član
    Član od
    3.3.2012.
    Poruke
    124
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Kako gledate na tehničke i dizajnerske inovacije satova?

    Ja mislim da u satovima ne treba da se stavlja nova tehnologija,osim kod satova tajnih agenata.Satovi imaju sve sto im je potrebno tj.pokazuju tacno vreme i datum pa i dan,a sve ostalo za sat nije bitno.Satovi imaju odavno sve sto im je potrebno.
    Vukas likes this.

  4. #14
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Kako gledate na tehničke i dizajnerske inovacije satova?

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    ...koliko smete da eksperimentišete pri kupovini novog sata.
    Niti smem niti želim, sa naglaskom na ovo poslednje. Da ne ispadnem neki zadrti metuzalem, veliki sam SF fan npr. Ali... Informacione tehnologije i njihov plasman su dve različite stvari, gde je ovo drugo (u kombinaciji sa advertajzingom) problem. Da bi se tržište osvojilo i proširilo, potrošač se vaspitava da "guta" novotarije, dresira se da "veruje" agresivnom marketingu. Smeta mi što tu nema pristojnosti, ljudske mere. Svi bolje od mene znaju šta mi treba! Ni Eskimi nisu pošteđeni, uvaliće im neko ledomate jednog dana.
    Ako ti otpadne dugme sa košulje dok kuckaš po iphonu, iglu i konac u ruke. Stone-age tehnologija, savršena, ne može i ne treba da se unapređuje. Ima perfektnu humanu dimenziju. Kišobran, češalj, makaze, udica, olovka... Časovnik je slična stvar - može da se inovira do besvesti, dok se ne pretvori u ne znam šta. Dok ne izgubi svaku ljudsku meru i prestane da bude ikona. A što reče Vladan, voleo bih i ja ono sokoćalo za teleportaciju... samo, to nije sat.

    vladas, GIvan, VLADAN P and 1 others like this.

  5. #15
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Kako gledate na tehničke i dizajnerske inovacije satova?

    Pa zavisi koje tehnlogije , slanje poruka sa sata ne...ali co-axal ce dovesti do dugotrajnijeg mehanizma, verovatno i tacnije...slicno je sa silicijumskim komponetima...Spring Drive tehnologija miri kvarc i mehaniku... Mnogo inovacija su se desavali kod mehanickih satova pre 50, 60 ,70 godina pa imamo sat kakv je danas. Sigurno su se i tada gledale inovacije sa skepsom... Drugo sve inovacije na bazi materijala su sigurno dobre i dovode do kvalitenijih mehanizama i satova , sve to nama ide u korist.

    Sto se mene da sve inovacije koje ce povecati tacnost, dugovecnost mehanizama i satova, a nikako sve inovacije koje od sata prave tablet, laptop, komunikacioni sitem itd.
    RUS, HADzI DALIBOR, GIvan and 6 others like this.

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Kako gledate na tehničke i dizajnerske inovacije satova?

    Pa inovacije su išle iz više aspekata:
    1.funkcionalnost-najveći primer je chronograf, mešavina sata i štoperice, a vrhunac su gadžeti sa gomilom uglavnom suvišnih funkcija
    2.materijali-usavršavanje materijala je išla u dva smera, trajnost i kvalitet koji su poskupeli izradu kućišta i mehanizama, i poprilično pomogli afirmaciji jeftinog kvarca (jel se moralo negde uštedeti), i u drugom pravcu, pravcu stvaranja jeftinog sata od modernih materijala, plastični, gumeni, aluminijumski satovi koji su izrazito potrošna roba i menjaju se kao patike ali toliko i koštaju,
    3.dizajn - ovde sam lično pobornik varijacije na klasiku, što ne znači da neću promeniti stav i ovo je generalno stvar ukusa ali i neukusa, kapiram luksuz ali mislim da proizvođači neretko idu na ruku neukusu praveći satove nalik vašarskom nakitu, bižuteriji, tačnije niko ne beži i od takvih mušterija (pare nemaju miris ).
    4.što se tiče fazona eko i slično, ko hoće da bude ekolog, neka kupi mehanički sat, on je najzeleniji i najduže traje.
    GIvan and Vukas like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Kako gledate na tehničke i dizajnerske inovacije satova?

    I ja iskreno priznajem nekako najviše volim klasični obliki i mehanizam sata, + dan, datum i eventualno hrograf, više zbog estetike nego upotrebe. Ali takođe pozdravljam i tehologiju poput Casio G-Shock, Pro Treck...jer smatram da tu ima dosta korisnih funkcija, možda ne za obične ljude, ali za neke kojima je to potrebno sigurno da.
    A da sam ja neki biznismen i da isto ovako volim satove, a pri tome dosta putujem verovatno bih posedovao i ovaj model:
    SEIKO ASTRON - SEIKO WATCH CORPORATION
    Mišić M.

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Kako gledate na tehničke i dizajnerske inovacije satova?

    A nekad je jednostavno=savršeno.
    Kako gledate na tehničke i dizajnerske inovacije satova?-momega600f01.jpgKako gledate na tehničke i dizajnerske inovacije satova?-zenithautomaticfromca1956.jpg
    vladas, GIvan, VLADAN P and 3 others like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  9. #19
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Kako gledate na tehničke i dizajnerske inovacije satova?

    Citat GIvan kaže: Pregled poruke
    Da nije bilo tehnickih inovacija, vreme bi se merilo prema zvezdama, Suncu, ili kompakt model pescani sat. Bez inovacija ne bismo imali danasnje satove kojima se divimo. Sve sa merom i ukusom, naravno i svrhom, prihvatam. Verujem da ce za 20 godina nesto biti standard a danas jos ne znamo ni da postoji. Naravno, mehanicki sat ce to uvek ostati ali materijali ce se unapredjivati, preciznost izrade takodje, dizajn ce ludovati ali ce klasika uvek biti u modi...
    Ovo potpisujem! Iako sam prilicno konzervativan kada je u pitanju estetika, veoma sam zainteresovan sa svaku novu inovaciju.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •