Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 18 od ukupno 18
Like Tree17Likes

tema: Kako bi PayPal uticao na cene polovnih satova u Srbiji?

  1. #11
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Kako bi PayPal uticao na cene polovnih satova u Srbiji?

    Slažem se, i dobro je što mi hoćemo da kupujemo preko interneta, ali ako bismo prodavali, bojim se da strancima ne bismo tako lako prodali ono što posedujemo. Npr. prosečan nemački, britanski, francuski ili italijanski kupac znaju da postoji tamo neka država na Balkanu po imenu Srbija i prva asocijacija mogu biti gastarbajteri (čistači ulica i sl. ali bez želje da vređam one koji se time bave), ono što spada u politiku i ne spominje se na forumu, eventualno Novak Đoković. Ako izuzmemo ekipu sa foruma koja dosta zna o kupovini preko interneta, bojim se da prosečni kupac sa Zapada, ali i iz bilo kog drugog dela sveta, neće primarno gledati satove iz neke zemlje koja je tek juče dobila PayPal. Za to je potrebno dosta vremena.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Kako bi PayPal uticao na cene polovnih satova u Srbiji?

    Hm, pa i to je diskutabilno. Vec ima dosta prodavaca sa ovih prostora koji prodaju preko ebay-a i chrono24. Mnogi imaju registrovane PayPal naloge na okolne zemlje ili USA. E sada, uvek ce neko kupiti pre sat od svog komsije iz zapadne Evrope, ali na tu odluku utice i cena, stanje sata, atraktivnost odredjenog modela. Postavi ti Neso neki redji a trazeni vintage sat po atraktivnoj ceni, pa da vidimo za koliko bi taj sat prodao. A da ne pricam da su kupci iz Azije sve aktivniji na tim svetskim berzama. Bojim se da ce cene satova ici samo na gore..

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika lemi
    Član od
    26.10.2011.
    Lokacija
    NOVI SAD
    Poruke
    561
    Lajkovi
    1415
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    85

    Određen forumom Re: Kako bi PayPal uticao na cene polovnih satova u Srbiji?

    moje mišljenje je kratko.....novi satovi će biti jeftiniji,stari skuplji,za nekih 30 %......
    Marko Crv likes this.
    ​LEMI

  4. #14
    zma
    zma je offline
    Stariji član Avatar korisnika zma
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Ukrajna i Srbija
    Poruke
    1.924
    Lajkovi
    18076
    Reputacioni uticaj
    114

    Određen forumom Re: Kako bi PayPal uticao na cene polovnih satova u Srbiji?

    Kao aktivni korisnik PP mogu da kazem da je jedan od mogucih problema % koji uzima PP od strane kupca, to je negde izmedju 3-5% kao i kurs menjanja domace valute u neku drugu. Tu se ukljucuju instrumenit ekonomije i pravila banaka.

    Ako je cena u EUR a imate karticu u DIN, kurs koi ce vam racunati je nepovoljniji od onog koji je trenutno vazeci a samim tim cena sata ilui neke druge robe je veca za tu razliku. Iz mog iskustva, to je negde 5-7%. Ukoliko imate karticu u valuti kojom placate, ooga % nema.

    Sledece, vecina prodavaca sa ebay-a, amazona i drugih se slaze da vam posalje sat po umanjenenoj vrednosti radi izbegavanja placanja dodatnih carinskih troskova. Izuzetak su skuplji satovi, zbog osiguranja posiljke ne zele to da rade ili mogu da urade ali na vasu odgovornost. Ako sat u putovanju nestane, vi dobijate osiguranje na umanjenu cifru. U takvom slucaju je bolje otici po skup sat, jeftinije je.

    Opet, sve gore napisano je moje iskustvo..

    Postovanje!
    vladas and Marko Crv like this.

  5. #15
    Novi član Avatar korisnika Sheldon Cooper
    Član od
    7.2.2013.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako bi PayPal uticao na cene polovnih satova u Srbiji?

    Ja koristim paypal već dugo godina, kupovao sam razne stvari i naravno da sam prošao jeftinije. Kupio sam 2 sata do sad sa ebaya. Jedan me izašao 125€ sa porezom i carinom( još su me zafrknuli jer su mi naplatili porez i carinu na njihovu procjenu sata a ne na stvarni iznos) inače taj sat u radnji košta 175€, drug sat sam platio nekih 90€ i prošao bez carinjenja inače taj sat je 140€.

    Kako god pogledaš prođeš jeftinije! Nisam znao da u Srbiji još uvijek nema paypal, što se tiče dostave 85-90% ih šalje na balkan (BiH,Hrvatska).
    Marko Crv likes this.

  6. #16
    Član Avatar korisnika Marko Crv
    Član od
    20.3.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    463
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Kako bi PayPal uticao na cene polovnih satova u Srbiji?

    POZDRAV SVIMA . . . MOje misljenje je da ljudi koji poseduju ozbiljne kolekcije moci ce i da ih unovce, a sa druge strane svi ce prodavati satove na e-bay-u, a na domcem trzistu nece ostati nista . . . Samim tim i cene kod nas ce otici GORE . . . Jedino sta je tu prihvatljivo u vezi pay-pal-a i e-bay-a je to sto cu moci da dodjem do DELOVA ZA SATOVE po pristupacnim cenama (naravno i do delova kojih uopste i nema na nasem trzistu) ja to vidim kao prednost . . . Jedno je sigurno treba da dodju, jer ce nam se otvoriti trziste i sami tim i mogucnost UZIVANJA U NOVIM SATOVIMA KOJE CE CLANOVI FORUMA DA KUPUJU I PREDSTAVLJAJU NAM U PUNOM SVETLU OVDE NA FORUMU . . .
    lemi likes this.

  7. #17
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kako bi PayPal uticao na cene polovnih satova u Srbiji?

    Koristim PP, ali sta mi znaci kad na racunu nema $. Drugo PP i da dodje zvanicno, kad god to bilo, postojace samo mogucnost slanja novca- kupovine, ne i prijema istog- prodaja.

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika kiss kiss bang bang
    Član od
    10.9.2011.
    Lokacija
    Cacak
    Poruke
    706
    Lajkovi
    1931
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Kako bi PayPal uticao na cene polovnih satova u Srbiji?

    LimunBG and Serb like this.
    "The difference between who you are and who you want to be is what you do."

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •