Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 35
Like Tree41Likes

tema: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

    Samo da se nadovezem na ovu pricu, ja iskreno ne vidim da neko daje vise od Tissot-a u tom cenovnom rangu, osim Seika.. i to zavisi sada od konkretnog modela. Nista lično odmah da se razumemo. Drugo pogledajte koliko je novih modela Tissot izbacio sa C.O.C.S standardom, naravno to jeste malo uticalo na rast cena pa vise i nisu tako povoljni u odnosu na konkurenciju.

  2. #12
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

    Uh, nezgodno pitanje, jer upravo sam ovde naučio da se ne treba vezivati za proizvođača, odnosno robnu marku, već da treba gledati po modelima. To što je sat proizveo X, Y ili Z može da bude pokazatelj, ali samo početni. Ovde smo više puta poredili dva ili više modela istog proizvođača, pri čemu smo često isticali pozitivne i negativne strane neke serije, mehanizma i slično. Ako se sećate priča o seiku LM, hvaljen je zbog više stvari, ali je zamerano kako su mehanički rešeni promena dana i datuma. Kod čuvenog 3133 ume da se desi da kazaljke štoperice ne budu sasvim precizne, ali je hvaljena rezerva snage, koja ume da bude veća od deklarisane.

    Naravno, ovo su samo neki primeri, a ima ih koliko hoćete. Ovakva iskustva su korisna kada se odlučujemo za kupovinu sata i treba uvek gledati šta kaže više ljudi. Ako bismo pokušali da samo na osnovu pojedinačnih iskustava izvedemo zaključke, svašta bi se desilo. Nekoliko puta sam spomenuo onu svoju raketicu televizorku koja je izuzetno precizna, a ovde imamo i utisak o G10. Ako bismo sudili samo na osnovu ova dva primera, mogli bismo reći da je bolja raketa TV od bilo kog sata sa G10, što baš i ne ide, ne računajući da sam upravo uporedio mehanizme koji se mogu naći u klasičnom navijaču bez komplikacija i u skupljim kvarcnim štoperima.

    Naprosto, kod ovakvih pitanja ne postoji podela na crno i belo, na jeste ili nije, jer su mnogo kompleksnija.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

    Citat tolarbo kaže: Pregled poruke
    Samo da se nadovezem na ovu pricu, ja iskreno ne vidim da neko daje vise od Tissot-a u tom cenovnom rangu, osim Seika.. i to zavisi sada od konkretnog modela. Nista lično odmah da se razumemo. Drugo pogledajte koliko je novih modela Tissot izbacio sa C.O.C.S standardom, naravno to jeste malo uticalo na rast cena pa vise i nisu tako povoljni u odnosu na konkurenciju.
    Jednostavno nije problem u G10 on radi i radice vjerovatno odredjeni broj godina, ali je problem sto Tissot ima pojedine modele sa tim mehanizmom koji kostaju preko 400$ ili cak 500$, dok konkurenti kao sto je Certina ili Victorinox daju i satove sa mehanizmima iz viseg ETA-inog randa za manji ili isti novac. Tako da ima vec pomenuti proizvodjaci koji daju vise od Tissota za isti novac bar ja tako gledam na stvari.
    Tissot ima dosta modela sa COSC sertifikatom ali ima ih i Invicta u zadnje vrijeme, tako da vise nisam siguran koliko je to mjerilo neceg.
    backarelli likes this.
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

  4. #14
    Mlađi član
    Član od
    28.5.2013.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    40
    Lajkovi
    232
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

    kod mene se ukusi nisu menjali, nekada me odredjeni modeli mojih omiljenih brendova razocaraju;narocito kada'prate trend' pa pocnu da imitiraju jedni druge(namene,boje,marketing),mislim da je presudno uzivo videti sat,osetiti ga na svojoj ruci pa tek onda suditi,omega,rolex,seiko,iwc,sinn,to su moji favoriti i mislim da o njima nikad i necu da promenim misljenje.neka je samo mehanika!
    salce likes this.

  5. #15
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

    Da, ali daleko od toga da su sve Certine sa tim "boljim" mehanizmima. I Certina i Victorinox itekako imaju mnogo modela sa tim istim mehanizmom, a kostaju manje vise isto toliko.

    Ne branim TIssot, ali daleko od toga da su los proizvodjac, kao sto se nekada predstavlja. Isto tako nisu ni sve Certine i Victorinoxi dobra kupovina. Toga ima manje vise kod svih proizvodjaca.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

    Ja ne znam ni jedan Victorinox koji je skuplji od Tissota a da ima G10, a znam u obratnom slucaju dosta primjera. Evo recimo PRS516 kosta skoro 450-500$ ni ja ne branim nikog samo kazem da Tissot previse koristi ime i da cijenu ne potkrepljuje kvalitetom na velikom broju satove ne kazem na svim na vecinu kvarcnih modela mislim
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

  7. #17
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

    Nebitno, mozda ne kosta vise, ali tu su negde. Zato Certina ima skupe modele sa tim mehanizmom.
    To kad su kvarcni u pitanju, kad su mehanicki tu je stvar jasna, svi koriste standard ili u najboljem slucaju elabore etu, i tu nema govora.

    Uostalom nebitno, mi mozemo da vrtimo ovu pricu do sutra, a i ovako smo otisli daleko od teme.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  8. #18
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

    sto se mene tice, nisam mnogo promenio misljenje, osim sto sam neke izvikane proizvodjace, da ne kazem brendove, sklonio s vrha svoje top liste, izmedju ostalih i pominjani tissot, otprilike kao i shmiz.
    (da ne potpaljujem uzaludnu raspravu, nikako ne zelim da kazem da tissot pravi lose satove.)

    s druge strane, ono sto sam oduvek voleo, a to je seiko, sada volim jos vise, jer sam uceci o satovim postao apsolutno siguran da po kvalitetu (naravno, u okviru istog cenovnog ranga) ni najmanje ne zaostaje za izvikanim svajcarcima, kojima je najvaznije da masu kojekavim sertifikatima i iznova prodaju price o istorijatu brendova i pedigreu.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  9. #19
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

    Kada smo se već vratili na temu, mogu da dodam da imam isto mišljenje o Seiku, uz kritike pojedinih modela iz mog ranijeg posta, a isto tako cenim i mnoge ruske mehanizme, odnosno satove. Znam da kod njih treba paziti na to kada su proizvedeni, pošto ima lošijih primeraka, a što su neki već naveli. Konačno, ne bi trebalo ispustiti jeftinije švajcarske proizvođače (iz šezdesetih, sedamdesetih i osamdesetih, kao npr. Darwil i mnoge druge), koji i danas lepo funkcionišu, jeftini su za održavanje, ali su se nažalost ugasili. Ne znam koliko bi se isplatilo nekom novom evropskom proizvođaču da pravi pristojne satove za pristojan novac, ali mislim da taj trend može da uspe. Kao analogiju u svetu automobila mogu da navedem Daciu - možemo mi da pričamo da li je lepa/ružna i slično, ali radi posao za pristojan novac, probija se na mnoga tržišta i donosi profit.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  10. #20
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

    Generalno nisam promenio mišljenje ni o jednom brendu. Od malena sam voleo Casio, a i dalje volim njihove satove. Zatim jedno vreme sam imao i dosta Swatch satova, mada sam njih "prerastao", i nastavio dalje.

    Od ozbiljnijih satova, imao sam jednu Omegu, i ne mogu je prežaliti. Ali pare od prodaje čuvam, tako da će se uskoro naći nešto lepo što će je zameniti. Kad tad će opet biti jedna Omegica u mojoj kolekciji. Problem je što sam provalio da za te pare mogu da kupim dva veoma dobra sata (Damasko i Sinn).

    Ali za razliku od samih proizvođača, naleteo sam na par skupljih satova koji su na slikama i po specifikaciji odlični, ali uživo nikako ne opravdavaju cenu. Možda bi takva tema bila korisnija?

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •