Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234
Prikaz rezultata 31 do 35 od ukupno 35
Like Tree41Likes

tema: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

  1. #31
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

    Ja bih se u potpunosti složio sa Darkom .

    Rujo, ako ćemo po tradiciji, zašto onda ljudima ne predlažeš kupovinu Sector satova ? Svi znamo šta je Sector bio sve do polovine 80tih ,a šta je danas...
    Što se teme tiče, ja sam u principu razočaran mnogim swiss brendovima (zbog "buke" neću da imenujem brendove konkretno). Već sam se izjašnjavao vezano za tematiku, da se u srednjoj i nižoj klasi provikanih imena prodaje svakakav "otpad" po astronomskim cenama, zarad istorije i imena na ciferu. Znači, imam samo jedan komentar na to... ffuuuujjjj
    Sem toga, kad smo kod istorije, hoćete da kažete da pomenuta Certina nema istoriju ? Mlad brend ? Neće biti... nego ćete samo manje biti "opljačkani" za uloženo - dobijeno.

    Za Tissot neću ni da komentarišem, jer ga nikada nisam ni uzeo u razmatranje kada je kupovina u pitanju. Znači, neka me ispljuje pola foruma, ali Orient je za Tissot bre brend u bilo bilo kom pogledu. No, kako novoupoznanoj ribici objasniti zašto je na ruci Orient a ne Tiso ? Da dam ozbiljnu kintu zarad natpisa na ciferu, neće da može...

    Za Seiko imam slično mišljenje kao sima . Obožavao ga ranije, sada sam već Seikoholičar. Nisam za to da se vrte tri brenda na celom forumu, svakako. Volim sve satove, koji u mojim očima pruže kvalitet za uloženo, tako da sam ljubitelj i pomenute Certine, Victorinox-a (samo srednja i viša klasa) , Doxa diver-a , pojedinih modela Braje, Role i Omege. U poslednje vreme znam da zabodem slike Alpina satova. Japance uglavnom cenim i volim sve njihove vodeće brendove...
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  2. #32
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

    Manje više, ako se posmatra cenovni rang do par hiljada evra možemo biti razočarani u veliku većinu brendova... Šta IWC nudi kod Marka XVI ili XVII, a šta je nudio kod X, XI, XII... Tissot, Certina, Hamilton... Sva tri brenda su pod istom dirigentskom palicom i samim tim je izlišno pričati koji nudi više za isto novca... Po čemu je Golf bolji od Octavie, skuplji je dosta pa se opet prodaje kao alva... Ja sam zato prestao da kupujem nove satove... Uporedite Hamiltona sa 770 mehanizmom ili neki Tissot 27B sa svojim današnjim naslednicima u kojima kuca 2824 ili u najboljem slučaju 2892... O Longinesu ne želim ni da pričam, šta je ostalo od 30CH, 12.68, 30l... Samo modifikovane Ete... Pa i Seiko je u srednjem cenovnom rangu sa 6106, 5740... spao na 7s26... Naravno kvalitet i preciznost izrade su napredovali, ali suština svakog sata tj. njegov mehanizam je danas daleko unazađen u odnosu na period od pre par decenija... Većina švajcarskih, pa i američkih brendova je izgubila svoj identitet. Samo jak brend i dizajn, ništa drugo, pa svi danas "žive" od stare slave... I ti noviji brendovi, samo se bave estetikom, i pokušavaju nižom cenom da uzmu deo kolača... Globalizacija je čudo... Sreća pa su nam i stari satovi dostupniji...
    sima hrabri, 23jewels and krstin like this.

  3. #33
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

    Ne bih voleo da iko moj post shvati licno. "Afiniteti" je stvar licnog ukusa, i cesto je tu i previse subjektivnih argumenata kada donosimo neki sud, ne samo o satovima, vec uopste... Tradicija je uvek bitna, ali od stare slave se ne zivi. Volim kada neko ima cime da se pohvali, ali ne gura to u prvi red...
    Nego, sto se teme tice, brendovi koje sam nekada mozda voleo, a danas manje i uglavnom ne rezmisljam o njihovoj kupovini su : sector, tissot, hamilton, steinhart. Mozda mogu jos po neki da nabrojim, ali kod ovih je najizrazenija "averzija".
    Kada je rec o markama koje danas vise volim, koje ranije nisam previse razmatrao prilikom kupovine, tu su Casio (prvenstveno G serija), Candino (mislim,da nudi puno vise od Tissota u tom rangu), Fortis, Citizen (eco drive serija), Sinn i Archimede.

  4. #34
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

    Potpuno se slazem sa Don_Krsticem!
    Nisam zeleo da sirim temu, ali kad ju je vec Don naceo, da se nadovezem - skoro da bih podelio industriju satova na dve epohe: jedna do kraja sedamdesetih godina proslog veka, a druga od tada do danas. U prvoj je svaki brend imao identitet, postojali su prepoznatljivi stilovi, proizvodjaci su se takmicili u inovativnosti, dizajn je bio originalan i hrabar.
    Ta tzv. globalizacija je unistila svaki identitet, ne samo kada su satovi u pitanju. Pogledajte bilo koju oblast stvaralastva: muzika se svela na DJ-eve i dinge-dinge ispiranje mozga, ne postoje vise pisci i knjige vec famozni bestseleri koji se stancuju po istom obrascu na sva cetiri kraja sveta, film se sveo na specijalne efekte i banalizovane likove i zaplete itd., itd. Imamo instant kulturu, instant proizvode i instant zivot. Tehnologija je neverovatno napredovala i njome se nastoji nadomestiti nedostatak ideja i kreativnosti.
    Svi satovi su toliko slicni danas da je gotovo svejedno sta kupimo. Ista kucista, isti mehanizmi. Razlike se svode na natipse na ciferu i price o istoriji. Svaka cast ponekom izuzetku koji se s vremena na vreme pojavi.
    I zato - ziveli vintage satovi!


    @23jewels - Potpisujem!
    Poslednja ispravka: sima hrabri (6.4.2014. u 10:00)
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  5. #35
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: DA Volim - NE Volim - Promena mišljenja!

    vecina ljudi se u ovoj diskusiji razocarala u Tissot sto je krajnje simptomaticno

    don krstic je lepo stvari objasnio, sreca pa imamo stare satove, ja sam njih najvise zavoleo, pomalo racionalizujem stvari jer mi skupi i novi satovi nisu dostupni, ja bih rado menjao stare za jednu novu Omegu

    sa druge strane biram satove koji nece da gube na vrednosti, vec naprotiv, biram one koji se lako mogu prodati, za svaki slucaj, to me ispunjava, saznanje da posedujem stvar kojoj cena raste

    profesionalno iskrivljenje, jednostavno mi je strano da ulazem i u tim ulaganjima gubim novac, pristupam sasvim proracunato

Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •