Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 15
Like Tree27Likes

tema: Aktivnosti nakon kupovine polovnog sata

  1. #1
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Question Aktivnosti nakon kupovine polovnog sata

    Naziv: Aktivnosti-nakon-kupovine-polovnog-sata-2.jpg, pregleda: 423, veličina: 71,8 KB


    Često kupujemo polovne satove, radujemo im se i nosimo ih kao da su potpuno novi. Ali, tu se uvek javi misao - Šta uraditi kakon kupovine polovnog sata? Kako ga je predhodni vlasnik održavao i kako ga je čuvao?

    Da li vi imati svoj ritual i niz aktivnosti koje odradite nakon kupovine polovnog sata? Šta tačno radite sa satom? Da li ga detaljno pregledate, operete (kako i čime), nosite ga odmah kod časovničara (zbog čega)? Koji je vaš postupak pripreme sata za nošenje?

  2. #2
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Aktivnosti nakon kupovine polovnog sata

    obavezno ciscenje i brisanje peskiricem, njega perem u masini i njime brisem ostale predmete gde se sakupljaju bakterije, telefoni, racunar, eksterni hard disk, kvake i tako to

    nije to nikakva kompulsija, nalazim zadovoljstvo u tome

    dok sat ne sredim ne predstavljam ga forumskoj javnosti

    tak osada imam nekoliko pristiglih komada, veoma vrednih pomena ali dok ih ne sredim, nema slikanja

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Aktivnosti nakon kupovine polovnog sata

    Za čišćenje je veoma dobar asepsol/aseptam, koji se može naći u bolje snabdevenim apotekama, a velika flaša (jedan litar) zaista dugo traje ako se samo za to koristi. Litar košta od 130 do oko 300 dinara.

    Inače, ovo sredstvo se koristi i za dezinfekciju u operacionim salama, ne iritira kožu, a i miris mu je lep.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.018
    Lajkovi
    58500
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Aktivnosti nakon kupovine polovnog sata

    Kao prvo ciscenje i brisanje a onda kod majstor Djukica na pregled.

  5. #5
    Član Avatar korisnika WatchHunter
    Član od
    30.10.2013.
    Lokacija
    selo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    847
    Reputacioni uticaj
    77

    Određen forumom Re: Aktivnosti nakon kupovine polovnog sata

    Posle brisanja, prvo poliranje svih metalnih delova sa polir pastom za metal dok ne pocnu da se sijaju, zatim poliranje pleksija, pod uslovom da je ocuvan, sa polir pastom za displeje za mobilne telefone, takodje dok ne pocne da se sija, sa poliranjem ne prestajem dok se sat ne pojavi u svom punom sjaju. Zavrsno poliranje je sa finom pastom za poliranje nakita koja i daje najbolje rezultate i najbolji efekat. Nakon toga, ako sat nema znacajnijeg ostecenja na kucistu i ciferu, izgleda kao da je iz fabrike izasao. To je trenutak ponosa i neizmernog zadovoljstva sto u rukama drzim predmet koji je neko nekada davno osmislio, dizajnirao i napokon sklopio, a sada je ko zna kojim putevima stigao do mene i blista se u mojim rukama. Tada sat zagledam sa svih strana i uporedjujem sa nekoliko vrsta narukvica i odlucujem koja najbolje pristaje datom modelu. Sto se tice mehanizma, njega pogledam jos prilikom kupovine sata, ako mu je potreban servis to obavim pre poliranja.
    Vladan Stevanovic and Shmizla like this.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Aktivnosti nakon kupovine polovnog sata

    Ranije kada sam kupovao polovan sat, smetale su mi i najmanji tragovi koriscenja pa sam ih onda pokusavao otkloniti pa je to nekad dovodilo do potpunog unistenja sata
    Onda sam naucio lekciju i video da imam problem u glavi i i i i i i i i od tada kupujem samo nove )

  7. #7
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Aktivnosti nakon kupovine polovnog sata

    Bezbi, nisi jedini. Ja zbog toga se nikada nisam ni usudio da kupim polovan sat!

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom

    Nikakav poseban ritual nemam, i svoje nove satove brisem kada mi stignu, i s' vremena na vreme, pa tako i polovni kada stigne. Izuzetak je SS20, njega jos ne smem,da brisem da se ne skine darba
    U 99% slucajeva promenim kais, bilo kozni ili gumeni.

    Edit: *farba
    Poslednja ispravka: Neša (27.3.2014. u 20:47)
    HADzI DALIBOR, jagos and VLADAN P like this.

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Aktivnosti nakon kupovine polovnog sata

    Ja sam kupio dosta polovnih satova.
    Kada sam ih kupovao od ljudi koje vole satove oni su već stizali perfektno očišćeni.
    U drugim slučajevima prvo ide čišćenje.
    U obe varijante obavezno menjam kožni kaiš.

    Nemam apsolutno nikakav problem sa tragovima korišćenja sata (ogrebotinama i sl.)
    Lično mi uopšte ne smetaju i sređujem ih samo u trenucima dosade

    U principu ,prema polovnom satu se ponašam isto kao i prema novom satu-radujem mu se i nosim ga bez previše filozofiranja.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Aktivnosti nakon kupovine polovnog sata

    Ja svaki prvo odnesem kod casovnicara na proveru, ako je sve ok radim mu servis, kupio sam dosta polovnih i još nisam naišao na nekim kojem nije bio potreban. Kućište ne poliram nikada i trudim se da ne kupujem satove kod kojih je polirano, ili mi odgovara ili ne u viđenom stanju. Površinske ogrebotine mi ne smetaju ali one dublje mnogo i koliko god sebe ubeđivao da nisu strašne, do sada svaki koji sam čuknuo pre ili kasnije sam prodao... I obavezno ako je uzet sa kožnim kaiš ja ga promenim... A brisanje je skoro svakodnevno, kad ga tek kupim koristim neki sprej kojim brišem i monitor...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •