Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 31
Like Tree76Likes

tema: Affordable grail watch Part I-chronographs

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika Larosa
    Član od
    17.11.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    538
    Lajkovi
    1905
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Affordable grail watch Part I-chronographs

    Na pokretanje ove teme me je navela polemika oko novog Chopard-ovog hronografa.Vredi ili ne vredi te pare,šta je ono što se gleda kod jednog sata što mu kasnije "daje" vrednost?
    Naravno,mehanizam....Ne smemo zaboraviti ni dizajn sata,ja lično sam za klasičan oblik,nisam pristalica satova sa integrisanim narukvicama i ne volim kad je sat nepregledan tj. kad se sav sija i presijava i da samo pod odredjenim uglom,se može očitati ono što sat ima od f-ja.
    Takodje ne volem ali to već neki članovi znaju,satove koje sam ja nazvao "vodomeri",to ime sam im nadenuo zbog "ničim izazvane i potrebne" dimenzije koju ti satovi imaju.Da ne bude zabune,tu mislim na satove 42 plus.
    Naravno na kraju cena sata odigra konačnu odluku,zato sam i dao naslov u kom ću postaviti par satova za koje ja mislim,da su najpristupačniji i ujedno imaju i dobar mehanizam i dobru cenu,plus sve ono što je,barem meni,važno kod satova.
    U ovom Part I,sam se opredelio za hronograf satove.U sledećim temama biće diveri,kalendar satovi,sa alarmom itd.

    Prvi sat koji ću postaviti je Longines Master Moon Chronograph,koji ima nezasluženo zapostavljen kalibar 7751 u odnosu na 7750-koji se nalazi u svakom drugom automatik hronografu koji se danas proizvede.
    Po meni za ovaj mehanizam se sa pravom može reći da je "velika komplikacija" za male pare.Poseduje 8 kazaljki i 3 prozora znači 11 parametara koje sat pokazuje (sate,minute,sekunde,datum,dan,mesec,mesečeve mene,am/pm i "štoperica" koja meri sek.,min. i sate).





    I ne mogu da izdržim da ne postavim još jedan sat sa tim mehanizmom ali bez moon faze,naravno reč je o Omegi Speedmaster......



    Drugi sat tj. mehanizam bi bila čuvena Lemania 5100.Takodje komplikacija ali pristupačna,sa 7 kazaljki i 2 prozora(f-je koje ima...pa vidite i sami sa slika).Nekako za ovaj mehanizam,kao što je za prethodni to bio Longines,je Fortis.Ima njega i kod drugih proizvodjača ali,po meni,tu je nekako najbolje "legao".



    vladas, jagos, sima hrabri and 6 others like this.
    Seiko ​Green Willard SPB153J1
    Seiko ​62 MAS Reissue SPB149J1 Limited edition
    Seiko ​Panda Chronograph SRQ029J1 Limited edition

    Omega Seamaster Co-axial 8800 Chronometer Diver Green

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Affordable grail watch Part I-chronographs

    ovaj longines je sat bas po mom ukusu i rado bi ga kupio cak sam ga i gledo u prodavnici.zanima me da li postoji za celicnom narukvicom i kako bi izgledo.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Larosa
    Član od
    17.11.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    538
    Lajkovi
    1905
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Affordable grail watch Part I-chronographs

    Postoji.....



    ...ali po meni,ovaj sat je ipak za kožnu narukvicu.
    Seiko ​Green Willard SPB153J1
    Seiko ​62 MAS Reissue SPB149J1 Limited edition
    Seiko ​Panda Chronograph SRQ029J1 Limited edition

    Omega Seamaster Co-axial 8800 Chronometer Diver Green

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Larosa
    Član od
    17.11.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    538
    Lajkovi
    1905
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Affordable grail watch Part I-chronographs

    Za pokretanje ove teme,pored toga da dobijem puno lajkova je,da se članovi uključe sa predlozima svojih vidjenja satova koji spadaju u ovu grupu "prijemčivih" a interesantnih i koji imaju neku "priču" tj. razloge za svoje pojavljivanje u ovoj temi.
    Cenovni rang bih ograničio,da bi opravdao svoj naslov "Affordable..." na oko 2000e,e sad plus/minus do nekih 500e (ovde mislim na nove satove i na njihove pune cene,znači one koju su i u prodavnicama).
    Seiko ​Green Willard SPB153J1
    Seiko ​62 MAS Reissue SPB149J1 Limited edition
    Seiko ​Panda Chronograph SRQ029J1 Limited edition

    Omega Seamaster Co-axial 8800 Chronometer Diver Green

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Affordable grail watch Part I-chronographs

    Jeste lepsi na kozi

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Affordable grail watch Part I-chronographs

    Simple is better

    Heuer 1550 sg
    fotka by nikola0406



    Heuer "Jo Siffert" Autavia 1163T
    pic from onthedash



    Seiko "UFO" 6138-0010
    pic from SCWF
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #7
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Affordable grail watch Part I-chronographs

    Larosa ne razumem sto stalno potenciras da su satovi od 42mm i vise vodomeri?? Vidi, ja imam 2m i 120kg pa ako stavim sat manji od 39mm neće mi dobro stajati. To sto si ti mali pa ti to stoji to je tvoja prednost ali nemoj nama kojima stoje veci satovi stalno naturati svoje stavove. Uzivaj u tvojim malim satovima. Poz
    Poslednja ispravka: dragon (8.10.2011. u 15:57)
    milan zmaj likes this.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Larosa
    Član od
    17.11.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    538
    Lajkovi
    1905
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Affordable grail watch Part I-chronographs

    Nisam rekao da ste glupi i nisam rekao za SKX da je vodomer,on je do 42mm i to je,za mene bar,dobra mera,već da ne vidim potrebu,a moda je "jača" od potrebe,za satovima velikih dimenzija a da to ne prati i potreba kao što je to npr. veći mehanizam.
    E sad,ako je neko tvojih "gabarita" to je u redu,nek nosi veliki sat ali ja sam pisao o modi velikih satova,što nose i oni koji su vitkiji i od mene.Nisi me očigledno razumeo.....
    Seiko ​Green Willard SPB153J1
    Seiko ​62 MAS Reissue SPB149J1 Limited edition
    Seiko ​Panda Chronograph SRQ029J1 Limited edition

    Omega Seamaster Co-axial 8800 Chronometer Diver Green

  9. #9
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Affordable grail watch Part I-chronographs

    Pa tako reci jednom....Ok

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Affordable grail watch Part I-chronographs

    Evo da i ja kazem rec-dve..
    Larosa, tema je zanimljiva...

    E sad sto se tice dimenzija sata, ne bi se slozio sa tobom oko nekih stvari...Ja sam jedan od onih koji smatraju da je do 42 mm sasvim dovoljno za precnik kucista a sve preko toga (uz neke izuzetke) suvisno, odnosno ne suvisno, nego prosto nije po mom ukusu...

    Citat Larosa kaže: Pregled poruke
    moda je "jača" od potrebe,za satovima velikih dimenzija
    Oko ovoga se ne slazem...Moda svakako delom utice na velicinu kucista ali nije presudna...Uostalom, ako cemo pricati o modi, znamo koji su modni satovi pa koga to interesuje neka izvoli...Sto se tice pravih satova, pa zamislimo da su svi satovi recimo 39mm-samo dajem primer! Zamislite tu monotoniju, svaki mali pa lici jedan na drugog.!
    Hocu reci da moda ne utice toliko na velicinu kucista koliko zapravo potreba za sirim spektrom proizvoda koji ce zadovoljiti razlicite ukuse...bila to potreba ili ne stvar je u tome da neko voli veci sat a neko ne...kao sto sam rekao, ukusi su razliciti,pa ko sta voli neka izvoli!!

    Pozdrav
    Historia est magistra vitae!

    Ljudi su kao satovi, neki žure, neki kasne, a ima i pokvarenih.

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •