Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 42
Like Tree22Likes

tema: Servisiranje satova

  1. #11
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Servisiranje satova

    Da, zvaničan servis se drži propisanog protokola proizvođača, kojeg zastupa. Zato bi kvalitet usluge morao biti jednak u oba slučaja, jer su serviseri prošli kroz jednak sistem edukacije.
    Ipak, ne smemo zaboraviti, da se na kraju krajeva, ipak sve svodi na ljudski faktor. Kada bih lično birao, odabrao bih servis gde je frekvencija radova veća, što u teoriji znači, više radova, više iskustva i po zakonu verovatnoće, nešto bolja kvaliteta usluge. Ali to je već u domenu pretpostavljanja i ne znači, da tako i u stvarnosti ispadne.
    Ivke1 likes this.

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Servisiranje satova

    Haifisch23, pre nekoliko dana je bilo reci o vaznosti da se servis radi u ovlascenom servisu i zbog zadrzavanja cosc sertifikata. Koliko ja shvatam, dobijanje sertifikata podrazumeva samo podesavanje sata na polugici, ali se podesavanje se radi na vise pozicija i vise temperatura, pa je zbog toga vrlo komplikovano. Predpostavljam da je posao ovlascenog servisera da servis mehanizma odradi toliko strucno da se ne narusi preciznost sata. Da li taj isti serviser , nakon rasturanja i sastavljanja sata, moze produziti taj sertifikat sobzirom da ne moze utvrditi tacnost na nacin koji je to uradila neka cosc institucija, ili mora sat da salje u istu instituciju u Svjcarsku na ponovno podesavanje sata? Jel uopste sme da podesava sat?
    Poslednja ispravka: bezbi (22.5.2020. u 10:16)

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Servisiranje satova

    Citat bezbi kaže: Pregled poruke
    Haifisch23, pre nekoliko dana je bilo reci o vaznosti da se servis radi u ovlascenom servisu i zbog zadrzavanja cosc sertifikata. Koliko ja shvatam, dobijanje sertifikata podrazumeva samo podesavanje sata na polugici, ali se podesavanje se radi na vise pozicija i vise temperatura, pa je zbog toga vrlo komplikovano. Predpostavljam da je posao ovlascenog servisera da servis mehanizma odradi toliko strucno da se ne narusi preciznost sata. Da li taj isti serviser , nakon rasturanja i sastavljanja sata, moze produziti taj sertifikat sobzirom da ne moze utvrditi tacnost na nacin koji je to uradila neka cosc institucija, ili mora sat da salje u istu instituciju u Svjcarsku na ponovno podesavanje sata? Jel uopste sme da podesava sat?
    Odlicno pitanje!!!

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Servisiranje satova

    ∆ Aj da ne trazim po postovima, ko bese treba da salje Breitlinga na servis, mozda si i ti. Pod predpostavkom da je sat imao sertifikat kao nov, ti bi trebalo da posaljes sat u ovlasceni servis. Opet, pod predpostavkom, da nije precizan zbog nedostatka ulja ili sitnih opiljaka mozda, odradi se servis, sat bude precizan na njihovom "obicnim" istrumentu i produzis sertifikat, opet pod predpostavkom da ga je sat imao. Postavlja se pitanje da li je precizan i da li je "stvarno" precizan po cosc-u? I sta se radi ako nije precizan? Ako ga podesava ovlasceni servis, to onda koliko ja svatam nema veze sa onom preciznoscu koju stvori strogi cosc, iako dobijes produzenje

    Naravno, u vezi sa cosc-om, najbitnija stvar je hardver, u ovom slucaju mehanizam koji prave Svajcarci, koji je toliko dobar da dozvoljava da se ovako fino podesi.
    Poslednja ispravka: bezbi (22.5.2020. u 10:34)

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Servisiranje satova

    Ja sam mislio ostaviti kod Malbasica sad na ljeto. Čuo sam da imaju dobrog majstora Boro. Ali me sve ovo oko servisa zbunilo. Šta sa certifikatom, Itd.

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Servisiranje satova

    Ja sam mislio generalno na satove sa cosc sertifikatom, tvoj sat je druga prica, oni valjda imaju svoje sertifikate, ne salju svoje satove u ove coscove labaratorije, pa za njih i ne vazi ovo pitanje, iako sam gore uzeo tvoj za primer. E sad, da li taj tvoj serviser ima opremu kojoj ce sat dovesti u tacnost hronometra, to je pitanje. Verujem da to nije toliko prosto.
    Poslednja ispravka: bezbi (22.5.2020. u 13:59)

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Servisiranje satova

    Pa u tom Breitlingu je 2824 moze da ga servisira bilo ko, ali meni bi bilo najbitnije da se posle servisa dovedem sat u tacnost hrometra, kad vec u satu imas takvu verziju mehanizma koja dozvoljava takvo podesavanje. E sad , to sigurno ne moze svaki majstor da uradi, vec samo ovlasceni. Narvno da je bitno da ti ovlasceni serviser produzi sertifikat ako ga imas, ali ja bih od istog servisera zahtevao da posle servisa i produzenja serfitikata, da sat stvarno bude u okviru hronmetra, sto je i poenta vrhunskog sata.
    Poslednja ispravka: bezbi (22.5.2020. u 14:16)

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Servisiranje satova

    Citat bezbi kaže: Pregled poruke
    Pa u tom Breitlingu je 2824 moze da ga servisira bilo ko, ali meni bi bilo najbitnije da se posle servisa dovedem sat u tacnost hrometra, kad vec u satu imas takvu verziju mehanizma koja dozvoljava takvo podesavanje. E sad , to sigurno ne moze svaki majstor da uradi, vec samo ovlasceni. Narvno da je bitno da ti ovlasceni serviser produzi sertifikat ako ga imas, ali ja bih od istog servisera zahtevao da posle servisa i produzenja serfitikata, da sat stvarno bude u okviru hronmetra, sto je i poenta vrhunskog sata.
    Bez svih tih uslova ne bih ni servisirao sat. Imam certifikat i želim da fa produžim. Juce sam branio na golu, zaboravio skinuti sa ruke Breitling. Potresao sam ga sigurno 100 puta. Ni sekundu se nisu pomjerili odstupanja.
    Zelim da uradim servis na najbolji mogući način.

  9. #19
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Servisiranje satova

    Meni bi bilo bažnije da sat bude i dalje 2000m vodootporan nego da bude u COSC. Ako je Malbašić ovlašćen i ako daje bolju cijenu onda ne treba da te je briga hoce li sat slati u švajcarsku ili će sam raditi. Jedino ceš u prvom slučaju čekati mjesec do 2 duže. Ako dolaziš na par dana u Srbiju ne pomišljaj da ćeš stići da završiš servis.
    U svakom slučaju komuniciraj e-mailom i sa centralm Breitling i sa Malbašićem zbog konsultacija i zakazivanja.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Servisiranje satova

    Najgore sto još uvijek nisam siguran da ću moći doći. Inače bi sve dogovorio unaprijed.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •