Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 21
Like Tree11Likes

tema: Huawei Watch

  1. #1
    Član Avatar korisnika tihomirov
    Član od
    30.10.2014.
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2818
    Reputacioni uticaj
    188

    Post Huawei Watch

    Svoj ovogodišnji nastup na MWC-u Huawei je najvećim dijelom posvetio najavi svojeg znatno agresivnijeg nastupa na tržište wearablesa, a najjači adut kojeg je po tom pitanju pipremio zove se naprosto - Watch. Riječ je o prvom smartwatchu ovog proizvođača, a predstavljen je pod motom "Timeless Desing, Smart Within", što znači da si je Huawei dao u zadatak napraviti sat koji će izgledati kao posve običan, "analogni" ručni sat, ali koji će imati sva svojstva smartwatcha.

    Doista, Huawei Watch je smartwatch s Android Wear OS-om, a među onih nekoliko satova kružnog dizajna koji su otprije plasirani ili makar predstavljeni na tržištu, ovaj, svakako, izgleda ponajbolje.

    Huawei Watch-e8e2e18d6abd0277d45415b6b7936efd.jpg

    Napravljen je od nehrđajućeg čelika i dostupan je u srebrnoj, crnoj i zlatnoj boji, koje se najčešće koriste i u dizajnu klasičnih ručnih satova. Kućište ima dijametar od 42 milimetra, a tijelo sata je debelo 11,3 milimetra. To su izuzetno kompaktne dimenzije u konetekstu postojećih smartwatcheva te prilično prosječne za ručne satove općenito, no ono što je ipak jedino bitno jest kakav osjećaj Huawei Watch pruža kada ga se nosi oko ruke.

    Taj je osjećaj iznenađujuće dobar. Sat se doima tanjim nego što uistinu jest, obzirom da mu dobar dio deklarirane debljine pridodaje zadebljanje smješteno na sredini poleđine, gdje su smješteni senzori za očitanje pulsa i obzirom da je sam ekran sata ponešto udubljen u odnosu na čelični obrub.

    Huawei Watch-c071677fe9c51e204b119149d580bb16.jpg

    Uređaj ima 1,4-inčni AMOLED ekran s rezolucijom od 400 x 400 piksela, a odlikuje se izuzetnom oštrinom prikaza slike, no ne i naročitom svjetlinom. Huwaei je pripremio i četrdesetak skinova analognog sata, među kojima ih ima nekoliko toliko uvjerljivih da je gotovo nemoguće prostim okom, bez detaljnijeg zagledavanja, razaznati da se, u stvari, radi o digitlanom prikazu na ekranu, a ne pravim kazaljkama i brojčanikom.

    Huawei Watch-22c3812c9d8393ec8a3b374c114c1b4c.jpg

    S tehničke strane valja napomenuti da sat dolazi sa šest osnim senzorom pokreta, barometrom i vibracijskim motorom. Kompatibilan je sa svim uređajima s Android OS-om 4.3 ili novijim i Bluetoothom 4.1 ili novijim, a dolazi s baterijjom kapaciteta 300 mAh koja bi - uz ostale specifikacije i činjenicu da sat dolazi s čistim Android Wearom - trebala jamčiti između jednog i pol do dva dana neometanog rada.

    Huawei se, evidentno, na vrijeme uključio u utrku Android Wear uređaja, a u Barceloni je prošao iznimno zapaženo ne samo zato što su ga posjetitelji proglasili najljepšim pametnim satom na MWC-u, već najljepšim do sada viđenim pametnim satom uopće.
    Shmizla, nele, Markoni BG and 2 others like this.

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Huawei Watch

    A evo ga i video:

    Huawei Watch: Your Ultimate Companion to Make It Possible




    i još jedan...

    Huawei Watch: The timeless design story


  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Huawei Watch

    Vidim ja da su ovi it moguli krenuli đonom na industriju satova....čim je huwai u igri, to je opsežna akcija.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  4. #4
    Član Avatar korisnika Vladimir NS
    Član od
    26.7.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    332
    Lajkovi
    1481
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Huawei Watch

    ”S tehničke strane valja napomenuti da sat dolazi sa šest osnim senzorom pokreta”

    Jesu li oni to izmislili jos tri ose u koordinatnom sistemu?
    Koliko ja znam postoji X, Y i Z osa, tako ih bar zovu u matematici, tj. narodski receno: napred-nazad, gore-dole, levo-desno...
    stara, dobra kineska poslovica:
    svako jutro pojedi jednu zivu zabu i nista gore ti se nece desiti ceo dan...

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Huawei Watch

    Playstation kontroleri imaju isto te neke "six axis" senzore. Ne znam na šta se to tačno odnosi.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Huawei Watch

    3 za gyro i 3 za accelerometer. Ima i sa 9,tj još 3 za kompas.
    Poslednja ispravka: HADzI DALIBOR (4.3.2015. u 7:16)

  7. #7
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Huawei Watch

    Meni sat sasvim OK izgleda, kako bih se snasla u koriscenju to ne znam. Ali vizuelno mi je super. Bolji od ostalih u toj kategoriji.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Huawei Watch

    Slažem se sa Šmizlom, više liči na sat.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika joppa
    Član od
    30.9.2013.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    1.556
    Lajkovi
    15583
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Huawei Watch

    Ja volim da digitalija lici na digitaliju. Ne volim ove sto izgledaju na prvu kao obicni sat. To vjerovatno it geek u meni progovara.

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Huawei Watch

    De bolan,pa nije ovo G il Seiko Brightz!
    Mis'im, optimističnih dan i po baterije! 😈
    Ne bih ga ni sinčeku od 3.5g. kupio,a kamoli sebi.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •