Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
Like Tree11Likes

tema: Hublot MP-05 LaFerrari Watch sa rezervom snage od 50 dana

  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Hublot MP-05 LaFerrari Watch sa rezervom snage od 50 dana

    Hublot-ov odnos sa Ferarijem se nastavlja punom snagom i u 2013 godini, sa uvodjenjem modifikovanog Masterpiece MP-05 LaFerrari sata. Sa 50 dana rezerve snage ovaj sat je rekorder u ovoj kategoriji, takodje ima tourbillon escapement. Nije bilo mnogo satova Hublot Masterpiece kolekcije: ovi satovi najvisi nivo in-house mehanizama.
    Vizuelno gledajuci, MP-05 LaFerrari je ''nastavak'' Hublot La Cle Du Temps modela. The MP-05 LaFerrari ide mnogo dalje da ukljuci dizajn DNA sa Ferarijevih modela iz 2013.
    Hublot MP-05 LaFerrari Watch sa rezervom snage od 50 dana-hublot-la-ferrari-4.jpgHublot MP-05 LaFerrari Watch sa rezervom snage od 50 dana-hublot-mp-05-laferrari-watch.jpgHublot MP-05 LaFerrari Watch sa rezervom snage od 50 dana-hublot-mp-05-laferrari-watch-2.jpg
    Veci dio brojcanika je otvoren, sa impresivno uoblicenin safirnim staklom i sa pogledom na Hublotov rucno navijani in-house mehanizam HUB9005.H1.6.
    U Hublotu tvrde da je ovo mehanizam sa najvise djelova do sada cak 637 djelova ima sam mehanizam. Mehanizm nudi indikator vremena sa indikatorom rezerve snage, zajedno sa tourbilionom. Najvise kompleksnosti je naravno u dizajnu ali i u ogromnoj rezervi snage. Tolika velika rezerva snage dolazi iz 11 mainspring barrels koji su upareni zajedno. LaFerrari sat dolazi sa elektricnim sarafcigerom i tool setom koji omogucava navijanje sata i razlicita podesavanja.
    Hublot MP-05 LaFerrari Watch sa rezervom snage od 50 dana-hublot-la-ferrari-13.jpgHublot MP-05 LaFerrari Watch sa rezervom snage od 50 dana-hublot-la-ferrari-drill.jpg
    Ovaj model dolazi u mat crnom kucistu izradjenom od titanijuma sa gumenim kaisem. Sa karbon fiberom na kucistu postoje neki elementi dizajna preuzeti direktno sa Ferrari automobila. Partnerstvo Ferrarija i Hublot-a omogucava Hublotu da eksperimentise u novim oblastima i da radi sa poznatim proizvodjacima automobila kako bi nastala remek-djela poput ovog. Hublot MP-05 LaFerrari dolazi u limitiranoj seriji od svega 50 komada po cijeni od 250.000 eura. Sat ce zvanicno biti predstavljen na sajmu satova i nakita u Bazelu krajem mjeseca Aprila ove godine.
    Hublot MP-05 LaFerrari Watch sa rezervom snage od 50 dana-hublot-la-ferrari-10.jpgHublot MP-05 LaFerrari Watch sa rezervom snage od 50 dana-hublot-la-ferrari-11.jpg


    Kompletne specifikacije:

    Reference 905.ND.0001.RX
    Series 50 numbered pieces
    Case Black PVD made of titanium
    Functions Hour and minute indicated by anodised black aluminium cylinders, SuperLuminova™ markings
    Power reserve indicated by an anodised black aluminium cylinder, SuperLuminova™ markings
    Seconds indicated by an anodised black aluminium cylinder, SuperLuminova™ markings
    Suspended vertical Tourbillon
    Ergonomic time-setting system under the case middle (wrist side)
    Invisible manual winding
    11 series-coupled barrels
    MOVEMENT TECHNICAL DETAILS
    Movement dimensions: Ø 45.8 x 39.5 mm
    Thickness 15.30 mm
    Tourbillon cage diameter Ø 14.50 mm
    Number of jewels 108
    Number of components 637
    Frequency 21,600 Vib/h (3 Hz)
    Power reserve 50 days

    Izvor
    hublot.com

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Hublot MP-05 LaFerrari Watch sa rezervom snage od 50 dana

    Vidio sam "ovo" juče i stvarno me obradovalo!
    Nije da ima nekakve koristi od njega,nego mi je baš dosadilo Hublot LE za ovog,LE za onog,a ništa živo novo da naprave!
    Ovaj model je već nešto!
    RUS likes this.

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Hublot MP-05 LaFerrari Watch sa rezervom snage od 50 dana

    Ja licno ovo ne bih ziv stavio na ruku, meni ovo ne lici na sat uopste, ali to je samo moje skromno misljenje

  4. #4
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Hublot MP-05 LaFerrari Watch sa rezervom snage od 50 dana

    Impresivna rezerva snage!

    Slazem se sa Hadzijom, ovakav LE i ima nekog smisla.
    Hvala na predstavljanju.

    Edit: Ne bih ga ni ja stavio(kao i vecinu njihovih modela), ali nije naivno napraviti takvu rezervu snage.
    Poslednja ispravka: RUS (26.4.2013. u 13:17)
    HADzI DALIBOR likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Hublot MP-05 LaFerrari Watch sa rezervom snage od 50 dana

    To se i ja slazem da ovaj LE ima smisla (za razliku od vecine njihovih LE), rezerva snage je stvarno nestvarna u najmanju ruku, ali dizajn mi nije nesto.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Hublot MP-05 LaFerrari Watch sa rezervom snage od 50 dana

    Da je neka ljepota - nije!
    Ali,trebalo je nekako povezati 11 opruga - teško da je i mogao da ispadne lijep i klasičan.

  7. #7
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Hublot MP-05 LaFerrari Watch sa rezervom snage od 50 dana

    Stvarno zanimljiv sat, hvala na predstavljanju Darko.

    Dizajn u najmanju ruku neobičan, ali sto se tice mehanizma i rezerve snage koju su postigli skidam kapu. Ako se ne varam "skinuli" su Lange sa prve pozicije koji je imao model sa rezervom od 31 dan.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Hublot MP-05 LaFerrari Watch sa rezervom snage od 50 dana

    Voleli ne voleli Hublot, moramo da budemo posteni pa da kazemo da dosta rade na inovacijama ( ne samo dizajnerskim vec i tehnickim)... Meni se sat ne svidja ali za rezervu snage svaka cast

  9. #9
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Hublot MP-05 LaFerrari Watch sa rezervom snage od 50 dana

    Mislim da se tek zagrevaju, pa pogledajte šta radi TAG Heuer na polju hronografa. Kada LVMH grupa stane iza vas sa svojim kapitalom, otvaraju se svakakve mogućnosti i finansiranje ovakvog projekta, koji će privući pažnju medija i naravno napraviti željeni profit, ne predstavlja preveliki problem za njih.

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Hublot MP-05 LaFerrari Watch sa rezervom snage od 50 dana

    Možda bi ovaj model mogao da podstakne i druge proizvođače da ponovo počnu sa proizvodnjom jump hour satova. Iako ih ima i danas, nekako mi se čini da to nije to, bar kada se uporedi sa klasicima. Pre izvesnog vremena, takav model je napravio A. Lange & Söhne, sada Hublot, kao i još neki proizvođači, ali malo po malo...
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •