Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 31
Like Tree55Likes

tema: Seiko trendovi

  1. #11
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Seiko trendovi

    Citat Can'tStand'Ya kaže: Pregled poruke
    ja sam daleko krace u prici oko Seika, ne smatram se dostojnim diskusije na ovom nivou. ...


    Svi članovi foruma su ravnopravni i niko nije nedostojan da diskutuje o bilo kojoj temi.

    Iskazuj svoje mišljenje kad god poželiš jer ti si naš član, forumski kolega i dobro si došao u svakoj diskusiji.
    sdbiba likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #12
    Stariji član
    Član od
    7.1.2017.
    Poruke
    728
    Lajkovi
    6967
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Seiko trendovi

    Naravno, nisam mislio u tom kontekstu da ce neko ovde da me ne znam ni ja kako da se izrazim .. sputava .... vec samo da istaknem da je moj stav nesumnjivo 'tanji' od stava ljubitelja Seika sa stazom od 10-20 godina. Ali izgleda se slazemo ... da je blize da im odemo pred sediste firme i napravimo neki protest ... Stop mutantima i laznim limitiranim serijama, povratak vrednostima zbog kojih su to sto jesu .. kad vidim da prave Arnie tunu, pomislim da bi mogli i Grandfather da prave umesto onog grdila, pa mi ne bi bilo zao para ma koliko da traze ..

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    sdbiba and Neša like this.

  3. #13
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Seiko trendovi

    Eh, sad si progovorio kao pravi Seikovac
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #14
    Član Avatar korisnika Misfit
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    132
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Seiko trendovi

    Dok se neko nada vracanju pravim vrednostima oni ukidaju SKX seriju
    Ostaje sansa da prave mesta za nesto bolje

  5. #15
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Seiko trendovi

    Zna se vec sta se pravi umesto SKX serije, i po mom misljenju korak unazad.
    Iako podsecaju na SKX, ovi modeli nisu ronilacki, nemaju usrafljujucu krunicu, WR im je 100m.

    Seiko trendovi-hero.jpg
    Poslednja ispravka: RUS (30.8.2019. u 7:48)
    sdbiba likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  6. #16
    Stariji član
    Član od
    7.1.2017.
    Poruke
    728
    Lajkovi
    6967
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Seiko trendovi

    Da, zapravo to nije zamena, sem da lici na skx, naravno manje je lep, a ni sarenilo na pomaze, a pre svega nije diver .. jer sto napisa neko, Seiko nece vise da prodaje $200 diver, vec ce da ga prodaje za min. $400



    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    sdbiba likes this.

  7. #17
    Mlađi član
    Član od
    26.10.2012.
    Poruke
    91
    Lajkovi
    688
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Seiko trendovi

    To je to. Guraju brend navise, tako sto podizu cene ali slabo tehnoloski. Meni se ove nove 5-ice sport nista ne dopadaju, pogotovo ne za te pare. No, videcemo kako ce da ide prodaja, ako krene dobro, treba ocekivati jos losijih stvari.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Seiko trendovi

    E ako Sdbiba kritikuje Seiko, onda znači da je stvarno nešto trulo u državi Danskoj. Šalu na stranu, ja sam otišao u totalnu krajnost što se tiče Seika i više ih i ne razmatram / pratim što se tiče bilo kakvih događanja. Samo ćutim da ne bih okrenuo masu protiv mene ).
    Meni je neshvatljivo npr. da svaki drugi Seiko ima problem sa necentriranim bezelom (postoji toliko pritužbi oko toga da mislim da ih više ima loše odrađenih nego onih korektnih). Korišćenje aluminijumskih inserata (Steinhart je svojim novim Pepsijem GMT Ceramik 39 pokazao da ne postoje prepreke u dobijanju bilo kakvih nijansi na keramici), hardleks stakla (znam da je Seiko uložio dosta u razvoj Hardleksa ali da je toliko dobar ne bi u svoje high end satove ugrađivali safir), kvalitet narukvica itd. Posebno me iritira serija SPB (to jest SBDC) 051/053 koja mi je bila jako privlačna u početku a kasnije je razvodnjenja na više ni sam ne znam koliko varijanti / serija da mi je uopšte više izgubila draž. I na kraju da se dotaknem Marinmaster serije a koji su raznorazni kinezi (Merkur, LTJ, San Martin, Heimdallr, Sharkey, Himq itd) počeli da prodaju ispod 200 USD a sa safirom, automatikom (NH35 ili čak i Miyota 9015), keramičkim insertom, SS narukvicom koja ima izuzetne ocene itd. Da znam da postoji pravi WR, prosto da ne razmišljaš i da ga odmah uzmeš. Pa nek bude omaž kolko god hoće, kada je bolji od originala mene ne tangira. U isto vreme originalna Marinmaster serija što se tiče cene ode u nebo.
    Da ne bude da samo kritikujem, izgleda da je Seikov Dashshild to jest spoljni mikroskopski sloj koji štiti kućište i narukvicu zaista dobar ...I voleo bih da svaki moj sat ima njihovu iluminaciju.
    RUS and sdbiba like this.

  9. #19
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.389
    Lajkovi
    63793
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom Re: Seiko trendovi

    Citat Nešoni kaže: Pregled poruke
    E ako Sdbiba kritikuje Seiko, onda znači da je stvarno nešto trulo u državi Danskoj. Šalu na stranu, ja sam otišao u totalnu krajnost što se tiče Seika i više ih i ne razmatram / pratim što se tiče bilo kakvih događanja. Samo ćutim da ne bih okrenuo masu protiv mene ).
    Meni je neshvatljivo npr. da svaki drugi Seiko ima problem sa necentriranim bezelom (postoji toliko pritužbi oko toga da mislim da ih više ima loše odrađenih nego onih korektnih). Korišćenje aluminijumskih inserata (Steinhart je svojim novim Pepsijem GMT Ceramik 39 pokazao da ne postoje prepreke u dobijanju bilo kakvih nijansi na keramici), hardleks stakla (znam da je Seiko uložio dosta u razvoj Hardleksa ali da je toliko dobar ne bi u svoje high end satove ugrađivali safir), kvalitet narukvica itd. Posebno me iritira serija SPB (to jest SBDC) 051/053 koja mi je bila jako privlačna u početku a kasnije je razvodnjenja na više ni sam ne znam koliko varijanti / serija da mi je uopšte više izgubila draž. I na kraju da se dotaknem Marinmaster serije a koji su raznorazni kinezi (Merkur, LTJ, San Martin, Heimdallr, Sharkey, Himq itd) počeli da prodaju ispod 200 USD a sa safirom, automatikom (NH35 ili čak i Miyota 9015), keramičkim insertom, SS narukvicom koja ima izuzetne ocene itd. Da znam da postoji pravi WR, prosto da ne razmišljaš i da ga odmah uzmeš. Pa nek bude omaž kolko god hoće, kada je bolji od originala mene ne tangira. U isto vreme originalna Marinmaster serija što se tiče cene ode u nebo.
    Da ne bude da samo kritikujem, izgleda da je Seikov Dashshild to jest spoljni mikroskopski sloj koji štiti kućište i narukvicu zaista dobar ...I voleo bih da svaki moj sat ima njihovu iluminaciju.
    Kolega,ovo si lepo rekao.
    Znaci,das tolike pare za Seiko ekstra sat sa napomenom da nije dobro centriran bazel!?
    Ono sto sam napisao bi trebalo shvatiti kao konstruktivnu kritiku. I dalje smatram da im je reklama u Sŕbiji skoro pa nikakva.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    Nešoni likes this.

  10. #20
    Novi član
    Član od
    15.8.2019.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    28
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko trendovi

    Nekada se Seiko probijao na svetsko tržište i pravio vrlo kvalitetne stvari. Ja imam Daiwa mašinicu za pecanje, iz tih vintage godina, na njoj piše Daiwa GS - 6, MANUFACTURED by DAIWA SEIKO, JAPAN, kao na linku:
    Daiwa GS 6 - www.retrofishing.com
    To je bio primjer kvaliteta i industrijskig dizajna.
    sdbiba and Zagor like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •