Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 17
Like Tree44Likes

tema: Seiko logo S na krunici

  1. #1
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.398
    Lajkovi
    63876
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom Seiko logo S na krunici

    Za dugi niz godina koliko sam korisnik Seiko satova, nisam uspeo sebi dokuciti na koji nacin Seiko odredjuje na koje modele staviti logo S a na koje ne.
    Cinjenica je, u prvi mah, bila da su najpre to malo skuplji modeli od 700EUR pa navise, ali ni tu nisam mogao naci pravila, jer danas Seiko stavlja logo S i na modele od 52.000 dinara, ali zato ne stavlja na mnogo skuplje modele npr.Prospex ili Astron. Tako da je moja teorija o znaku S, da se stavlja samo na skupljim Seikovim modelima pala u vodu.
    Cemu uopste moja prica o oznaci S na krunici?
    Moj razlog je jednostavan, meni daje neki premijum osecaj Seiko sata a nadam se da ce se i vecina mojih kolega sloziti samnom.
    Nesumnjivo je cinjenica da mnogi drugi proizvodjaci satova stavljaju svoj logo na krunici i to na sve svoje modele.
    Seikov znak-logo S na krunici se razlikuje i po nacinu graviranja. E u tom slucaju skuplji modeli imaju reljefni i bolje obradjeni logo S.
    U sledecih par slika cu Vam prikazati nekoliko razlicitih, jeftinijih, Seiko modela sa logom S:

    Seiko Alpinist SARB017

    Naziv: SARB017.jpg, pregleda: 314, veličina: 125,3 KB


    Seiko Cocktail Time SARB065

    Naziv: SARB065.jpg, pregleda: 303, veličina: 117,7 KB


    Seiko Presage SSA305J1

    Naziv: SSA305J1.jpg, pregleda: 303, veličina: 162,4 KB


    Seiko Presage SPB067J1

    Naziv: SPB067J1.jpg, pregleda: 307, veličina: 122,9 KB


    Seiko Presage SSA345J1

    Naziv: SSA345J1.jpg, pregleda: 295, veličina: 103,8 KB



    Kao sto se moze videti, zaista deluju drugacije krunice, ne samo po svom izgledu i velicini vec i nacinu graviranja znaka S.
    Meni je bilo fascinantno videti mnogo skuplje modele serije Prospex(mada neki modeli imaju znak prospex na krunici) i serije Astron bez tog premijum osecaja za mene tj.tog neizbeznog znaka S na krunici.
    Prica ide tako daleko da na nekim sajtovima nude graviranje kao i gravirane krunice za Seiko satove:

    https://www.seikocrown.com/services/

    U ovoj godini je i cuveni Sumo ostao bez znaka S, SBDC113:

    Naziv: SBDC113.jpg, pregleda: 294, veličina: 285,3 KB


    Bilo kako bilo prisustvo znaka S na krunici nece uticati na same karakteristike sata, ali ce u velikoj meri kompletirati taj osecaj premijum modela.

  2. #2
    Član Avatar korisnika Attila
    Član od
    15.12.2019.
    Poruke
    486
    Lajkovi
    4764
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko logo S na krunici

    "Bilo kako bilo prisustvo znaka S na krunici nece uticati na same karakteristike sata, ali ce u velikoj meri kompletirati taj osecaj premijum modela." Slažem se u potpunosti kolega I hvala za post ,lepo sastavljeno

    Sent from my SM-N770F using Tapatalk
    sdbiba, Misfit, bokanegra and 1 others like this.

  3. #3
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.398
    Lajkovi
    63876
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom Re: Seiko logo S na krunici

    Citat Attila kaže: Pregled poruke
    "Bilo kako bilo prisustvo znaka S na krunici nece uticati na same karakteristike sata, ali ce u velikoj meri kompletirati taj osecaj premijum modela." Slažem se u potpunosti kolega I hvala za post ,lepo sastavljeno

    Sent from my SM-N770F using Tapatalk

    Hvala kolega!
    Attila likes this.

  4. #4
    Član Avatar korisnika ssrki
    Član od
    20.6.2014.
    Poruke
    169
    Lajkovi
    561
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Seiko logo S na krunici

    Dai je moguce staviti na novi sumo, krunicu od starog suma sa graviranim s
    Bas sam i ja razmisljao o tome kako novi sumo nema graviranu krunicu, a daje mu pravi premium osecaj

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    sdbiba likes this.

  5. #5
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.398
    Lajkovi
    63876
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom Re: Seiko logo S na krunici

    Citat ssrki kaže: Pregled poruke
    Dai je moguce staviti na novi sumo, krunicu od starog suma sa graviranim s
    Bas sam i ja razmisljao o tome kako novi sumo nema graviranu krunicu, a daje mu pravi premium osecaj

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    Obzirom da se radi o razlicitim mehanizmima 6R15 vs 6R35 pitanje je.
    Zato sam i naveo link firme koja to radi, gravira S.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  6. #6
    Član Avatar korisnika ssrki
    Član od
    20.6.2014.
    Poruke
    169
    Lajkovi
    561
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Seiko logo S na krunici

    Bas sam ga pitao da li ih ima za 6r35 i koja je cena, ali kaze da ih nema i da su krunice od starog suma iste

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    sdbiba likes this.

  7. #7
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko logo S na krunici

    I sam pokusao naci odgovor na ovo pitanje vezano za krunice. Ne zbog toga sto mi je to previse bitno, vec upravo zbog toga sto se kraj uhvatiti ne moze, koji modeli ih imaju a koji ne. Ako uzemo u obzir cinjenicu da se dosta toga u Seikovoj proizvodnji i poslovnoj politici moze posmatrati kao 'haos', ne cudi ni da imamo ove dileme za krunice. Prospeks X na alpinisti, veliki broj specijalnih edicija, vise kuca koje rade svaka za sebe i 'stancuju' za profit u jednom 'centru'.

    Odavno jos i postoje cuvene dileme vezane za njihove narukvice... odnosno, da li je moglo bolje od ponudjenog. Pa onda, hardleks, moze li mu se verovati? Da je mineralno ili akrilno pa da znamo na cemu smo

    Sve to medjutim pada u vodu kada nam se neki njihov model dopadne i kada ga pozelimo imati na ruci ili u kolekciji. Seiko nudi ogroman diverzitet kako dobrih, tako i cudnih (da ne kazem losih) stvari. Seiko svakako i slusa misljenje ljudi, reklo bi se. Pa je tako sve zamerke vezane za to zasto ''hardlex'' a ne safir i jos oko finisa, ispravio na novijim prospex-ovim modelima, ali uz vise cene istih. To svakako ne gine za svako poboljsanje. Sa druge strane, oni koji bas prate Seiko, mogu da se sete njegove politike za izdanja pojedinih modela iz proslosti u novijim vremenima.... No to je za drugu pricu.


    Jedino sto mi pada na pamet vezano za ove krunice je proizvodnja. Nesto tu mora da postoji cim se ne moze uhvatiti kraj i red. Neko nesto smatra za povoljnije od toga da krunica bude potpisana, ili je stvar u nekoj novoj estetici. Meni licno na primer ne igra preterano bitno ulogu da li je potpisana ili ne, ali nekom ce bas naprotiv igrati ulogu da NE bude potpisana. Isto mozemo reci i za potpisane i nepotpisane narukvice, staklo ili metalni poklopac na dnu, materijal od koga se izradjuje itd. Mada, iskreno vise sam ubedjen da je kljuc takve odluke vezan za samu proizvodnju ili troskove iste. S obzirom na to koliko Seiko modela ibaci, puta kolicine istih, definitivno nesto mora tu postojati. Neki oblik kucista im ocigledno odgovara vise za potpisivanje a neki drugi ne. 'Potpisivac' krunica za presage serije definitivno im se vise isplati nego za prospex... Nemam neko posebno objasnjenje... Samo razmisljam... A voleo bih da znam istinu, kakva god da je.
    sdbiba and milek like this.

  8. #8
    Stariji član
    Član od
    7.1.2017.
    Poruke
    733
    Lajkovi
    7026
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Seiko logo S na krunici

    ja mislim da je stvar mnogo prostija nego sto mislimo ... npr da tamo u nekoj kancelariji gde jos stoji pisaca masina na stolu, sedi neki deda japanac, senilan, ne zna gde je, ali je bitan lik. verovatno je isti taj bio lucidan pre 50 godina, ali jos nece u penziju. i kada izbacuju novi model ili bar 'limitiranu ediciju', znaci gotovo svaki dan u godini, dolaze referenti i sa vrata pitaju dedu da li za sledeci model da potpisuju krunicu ili ne. deda onda klimne glavom kako ga volja, i tako se dobija zdrav haoticni diverzitet .. ja sam na svom skx krunicu zamenio potpisanom, i koliko vidim to je moguce vise manje bez mnogo napora odraditi i na drugim mehanizmima.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  9. #9
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Seiko logo S na krunici

    Citat Can'tStand'Ya kaže: Pregled poruke
    ja mislim da je stvar mnogo prostija nego sto mislimo ... npr da tamo u nekoj kancelariji gde jos stoji pisaca masina na stolu, sedi neki deda japanac, senilan, ne zna gde je, ali je bitan lik. verovatno je isti taj bio lucidan pre 50 godina, ali jos nece u penziju. i kada izbacuju novi model ili bar 'limitiranu ediciju', znaci gotovo svaki dan u godini, dolaze referenti i sa vrata pitaju dedu da li za sledeci model da potpisuju krunicu ili ne. deda onda klimne glavom kako ga volja, i tako se dobija zdrav haoticni diverzitet .. ja sam na svom skx krunicu zamenio potpisanom, i koliko vidim to je moguce vise manje bez mnogo napora odraditi i na drugim mehanizmima.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Misliš ovakvi neki likovi da odlučuju o tome???
    sdbiba and ssrki like this.
    Omega rules !!!

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Seiko logo S na krunici

    A ja mislim da je još prostije ... kod braće japanaca sve je podređeno troškovima. Još od vremena Kintano Hitorija Seiko je svoj uspeh vezivao za smanjenje toškova (svi zamo priču o Henriju Fordu i njegovom liniskom načinu proizvodnje koji je Hitori implemntirao ). Da mnogo nedužim verujem da su da bi ukupna priča bila isplativija odanvno odradili gomilu krunica sa i bez potpisa, a kako se nisu nadali da će potražnja za kupljim satovima da bude dominantnija mnogo su više imali nepotpisane krunice i sad trpaj ih redom da ih utroše ..... japanci su to
    sdbiba likes this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •