Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 40
Like Tree174Likes

tema: Seiko Astron

Hybrid View

  1. #1
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.327
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Seiko Astron

    Slažem se sa konstatacijom da ovaj sat nije neki revolucionarni model koji će izmeniti časovničarsku industriju, ali nije ni mačiji kašalj. Iako postoje satovi koji su mu tehnološki veoma slični, mislim da bi trebalo imati u vidu sledeći deo teksta:

    Za razvoj ovog modela bilo je potrebno gotovo deset godina. Inženjeri su uspeli da stvore sat sa veoma složenim funkcionalnostima, a koji i pored toga izgleda odlično i udoban je za nošenje.
    Ukoliko se ovo odnosi na Seikove inženjere, jasno je da nije u pitanju obično pakovanje mehanizma u postojeće kućište, što mnogi danas rade, već da je proizvođač imao hrabrosti da uđe u tehnološku trku i ponudio nešto sopstveno. Da bi se bilo koja industrija razvijala, potrebne su inovacije i konkurencija, a Seiko sada ima konja za trku. Ukoliko se Seiko ne zaustavi na ovom modelu, a ostali proizvođači prihvate izazov, krajnji dobitnik će svakako biti kupac. Dakle, u pitanju jeste nešto što je već poznato, ali mislim da je Seiko ovim modelom podstakao ostale proizvođače, kako japanske, tako i ostale, da ili razvijaju postojeće modele slične tehnologije, ili pokušaju da i sami doprinesu na isti način.
    Poslednja ispravka: Neša (13.10.2012. u 9:52)
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #2
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Seiko Astron

    Predstavljen je na Baselworldu, ali se sada zvanicno pojavio u prodaji. Pre par dana je objavljen press materijal od strane Seika, i sat mozda jeste malo vise nahvaljen, ali ne bih ga bas ni podcenio. 10 godina se radilo na njegovom razvoju, sto govori da se ne radi o nekom prepakivanju postojecih tehnologija, vec da je razvijan od nule.

    Ima dosta prednosti u odnosu na radio kontrolisane satove. Oni signal hvataju u radijusu od nekoliko stotina km, a ovaj sat ce uhvatiti tacno vreme gde god da se nadjete sa njim.

    I meni je 47 mm previse, a predstavljeni model jeste dopadljiv, ali ne mogu da kazem da sam odusevljen. Naravno ova tehnologija ce se ugradjivati i u druge satove.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Seiko Astron

    Pa ne pratim baš taj segment, ali taj GPS me je podsetio na nekakav Garmin sportski sat koji mi je pokazao drugar koji se bavi maratonskim trčanjem, doduše ta budža više liči na nekakav gadžet ali mislim da i Casio ima nešto iz GPR serije, naravno sve su sportski satovi, ova Seiko varijanta više liči na klasičan chrono sat.
    Pretpostavljam da je verovatno veliki izazov bio napraviti klasičan sat sa pozicioniranjem kazaljki i datuma obzirm na GPS podatke....to je možda nešto revolucionarno, valjda....
    Poslednja ispravka: vlajo (13.10.2012. u 11:58)
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  4. #4
    Član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    102
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Seiko Astron

    Zar nije citizenov sat prvi sa gps-om.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Seiko Astron

    Kljucna je dugotrajna baterija i dobro/najbolje GPS podesavanje do sada. I tu su najbolji.

  6. #6
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Seiko Astron

    U pustari si gotov ako nemaš čuturicu sa vodom .
    Neša, bajker71, krstin and 3 others like this.

  7. #7
    Član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    102
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Seiko Astron

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    U pustari si gotov ako nemaš čuturicu sa vodom .
    Da,samo sto te sat nece dovesti do te cuturice ali mobilni telefon sa navigacijom te mozda bude doveo do cuturice.

    Kao 007 funkcija ja bi voleo da vidim na tom astonu recimo ovu funkciju :da zapamti rucno kada mu zadas datu lokaciju i kasnije kada te otmu talibani i zelis da pobegnes iz njihove tajne pecine ti zadas satu funkciju da te kazaljkama usmerava ka tvojoj ranije memorisanoj poziciji,e tada bi takav sat imao neku pravu realnu funkciju osim tacnog vremena kojeg vec imamo na ovaj ili onaj nacin.

    Ja ne sumljam u njihov trud , tehnologiju i kvalitet samo ukazujem na realnu potrebu za gps modulom u satu koji ima jednu jedinu funkciju a to je tacno vreme i nista drugo.
    Poslednja ispravka: Sky-Balkan (16.10.2012. u 12:12)

Slične teme

  1. Novi Seiko ASTRON sat
    By watchmag01 in forum Seiko
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 9.3.2012., 8:16

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •