Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 20
  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Seiko 6309-704x

    Da li bi vi dali $830 za malo nošen, praktično "nov" Seiko 6309 iz 1979. godine? Sat je u potpunosti originalan, što znači da ni jedan jedini deo na njemu nije menjan a pored toga ima i sve papire kao i kutiju.
    Ja sam bio pratio aukciju dok je bila aktuelna i razmišljao se da učestvujem u njoj, ali kada je cifra počela da skače rešio sam da nastavim sa špijuniranjem. Vidim da je tema potegnuta na jednom forumu pa rekoh da vidim šta vi mislite o tome.

    Par slika...


    Ako bi izdvojili toliki novac, interesuje me zašto bi to uradili a ako ne bi, interesuje me zašto ne bi?

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  2. #2
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Seiko 6309-7049

    Ja ne bih. Za te pare bih radije uzeo nekog Hamiltona (Conservation polovan npr.) ili neki od malih brendova - Helson, Benarus,...

    Mislim da je to mnogo para za sat u ovoj kategoriji, pa još napravljen 1979 godine.

    Pretpostavljam da veliku ulogu u ovoj ceni igra privrženost i/ili poštovanje prema istorijskom značaju ovog modela, ali u mojoj glavi to ne može da bude opravdanje da iz svog džepa dam toliko para za ovaj sat.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Seiko 6309-7049

    Ja volim Seiko ali ne bih ga uzeo.Trenutno mi alarm satovi predstavljaju prioritet.
    Ali da radim kolekciju Seiko divera kupio bih ga odmah naravno,svaki dobro ocuvani vintage je rijetkost,a osobito ako se radi o "tool" satu

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Seiko 6309-7049

    Citat jole777 kaže: Pregled poruke
    Ja volim Seiko ali ne bih ga uzeo.Trenutno mi alarm satovi predstavljaju prioritet.
    Ali da radim kolekciju Seiko divera kupio bih ga odmah naravno,svaki dobro ocuvani vintage je rijetkost,a osobito ako se radi o "tool" satu
    Ipak je malo preskup...vidim da se i za manje para moze nabaviti dobar primjerak iako papiri i kutija isto nisu za bacit.

  5. #5
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Seiko 6309-7049

    ja ne bi...seiko...to je sat iz zemlje izlazeceg sunca???

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko 6309-7049

    @eee
    Nisam baš mislio da ga poredim sa najnovijim satovima jer to ni nema smisla, ipak je ovo star i korišćen sat. Ipak mogu da razumem da sa tvoje tačke gledišta nema smisla davati na ovakav sat poveću sumu jer se za ove novce mogu naći odlični novi ili par godina stari satovi sa recimo ETA 2892 mehanizmima.


    Sad... Radi se o jednom od najpopularnijih Seiko ronilačkih satova koji se proizvodio od 1976. pa sve do 1988. godine. i koji i dan danas po kvalitetu izrade može da se poredi sa mnogim novijim satovima. Danas se ovi satovi mogu nabaviti po relativno malim cenama koje se kreću od $100 za one u ne tako sjajnom stanju pa do nekih $300 za one sa servisiranim mehanizmima, sređenim i ispravnim kućištima (postoji caka sa krunicom) i brojčanicima vernim originalnim. Međutim, u većini slučajeva su kazaljke, brojčanik, umetak korone pa čak i staklo aftermarket koje se najčešće rade u azijskim zemljama ili se uzimaju sa novijih Seiko modela. Retko kada možete naći 6309 sa svim originalnim delovima po ceni od recimo $200 a da je pritom i u ispravnom i očuvanom stanju.

    Upravo zbog toga ovaj model koji je bio na licitaciji ima veliku kolekcionarsku vrednost jer se danas jako teško nalaze primerci Seiko 6309-704x ronilačkih satova u gotovo savršenom stanju na kojima ništa nije menjano i na kojima je sve originalno. Povrh svega toga, ima i papire i originalnu kutiju što je podjednako teško pronaći u savršeno očuvanom stanju. To je ono što danas svakom starom (vintage) satu diže i drži cenu.

    E sad, oko cene se i povela rasprava jer je i pored te sačuvane originalnosti i propratnih sitnica sat sa izlicitiranom cifrom zašao u domen all-original Seiko 6105 modela. Osim toga, 6309-704x se može u originalnom i očuvanom stanju naći i za koju stotku manje. Mada, često bez papira i kutije. Suština cele priče je da je ovde par ljudi žarko želelo da dođe do ovog sata ne birajući sredstva i cenu.

    Ali me ipak interesuje vaše mišljenje po ovom pitanju, kakvo god da je dobrodošlo je!?!

    Citat milan zmaj kaže: Pregled poruke
    ja ne bi...seiko...to je sat iz zemlje izlazeceg sunca???
    Ma ti se ne pitaš. Imao si satove svih onih najgorih mogućih švajcarskih proizvođača tako da tvoje mišljenje ne uvažavam.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Seiko 6309-7049

    To je problem kod vintage satova.Pravi primjerci se ne vide svaki dan i kad se prodaju treba opet cekati dok neki drugi naleti a tada je obicno i cijena porasla.Ponekad vise ni ne bude primjerka kakvog bi si kolekcionar rado kupio.
    Obicno oni sa vise iskustva (a i novaca) kada kupuju neki stariji primjerak traze upravo NOS (ako imaju jako puno srece) ili mint primjerak i to odmah naglase.Cijena im nije primarna.
    Nama (meni) obicnim smrtnicima ukoliko nemamo interes za tocno taj odredeni model sve se cini preskupim.Ali ako imamo interes onda nam (meni ukoliko se ne slazete s tvrdnjom) nije problem platiti za prave primjerke.
    Npr.ja sam svog NOS Bella platio kao netko novog Hamiltona.I poslije ga prodao za jos vise.Od tih novaca sam nabavio jos 4 Bell-a za kolekciju i uz servisiranje,nova stakla,carinu,poreze opet potrosio vise nego sto sam planirao,ali to sam htio.
    Dakle ako se netko "navukao" na neki model i to jos u super stanju nece mu biti tesko platiti ni super cijenu.
    Kako Ameri kazu,just my two cents.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko 6309-7049

    off topic

    A baš sam hteo da te pitam da li si nabavio novog bell-a. Kad ono ti ni manje ni više nego četiri komada... Na beyu si ih uzeo ili tamo gde si kupio i prvog bella? Sva četiri planiraš da središ ili si neki uzeo zbog rezervnih delova?
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  9. #9
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Seiko 6309-7049

    sto se tice ovog Seika - meni se cini preskup, ali mogu da razumem ljude koji bi izdvojili ovu sumu!

    [off topic]
    @jole777 - sta cekas - otvaraj novu temu o bell-ovima
    [/off topic]
    No time to lose

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Seiko 6309-7049

    OFF:
    Uzeo sam 4 preko kontakata,vecinom na jednom dr.forumu.Uzeo sam i jednoga samo za dijelove (ebay) ako bude trebalo u buducnosti popraviti kojeg.I jos imam jednog zlatnog 6040 otprije koji je trebao biti backup za NOS-a ako se on pokvari i zatreba dio ali posto sam ga prodao sad stoji u ladici.Tako da imam 6 Bell-ova trenutno lol,malo sam pretjerao.
    Ova cetiri su istog oblika/kucista kao i onaj koji sam prodao samo sto su svi razlicite boje cifera za kolekciju.Treba mi jos samo plavi i kompletirao bi ju.Naravno nisu NOS kao onaj stari ,ali su u odlicnom stanju sa tip top ciferima/kazaljkama.Ne volim patinu,diskoloraciju ili hrđu na vintage-ima iako ima ljudi koji to obozavaju (patinu i diskoloraciju barem).
    Sva cetiri su trenutno kod urara na generalnom servisu,ciscenju i regulaciji.Jednostavno nisam mogao samo jednog servisirati a ostale ne,svi su mi podjednako dragi!Cak sam mislio i restoraciju kucista platit ali cijena bi bila jednostavno neprihvatljiva i to jos puta 4.
    Sad znate zasto su satovi bolest...
    Poslednja ispravka: jole777 (22.11.2010. u 21:47)

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Seiko 5 automatic 6309-8840
    By mikkssa in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 25.1.2011., 23:44
  2. Seiko 5 6309-9000
    By jaksa in forum Seiko
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 8.3.2010., 16:56

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •