Strana 55 od 57 PrvaPrva ... 54551525354555657 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 541 do 550 od ukupno 570
Like Tree1815Likes

tema: Seiko 5 satovi clanova foruma

  1. #541
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    Citat dusan51 kaže: Pregled poruke
    Ne samo godina vec i mesec i koji je po redu bio tog meseca!Normala za COSC setificat a za taj mehanizam debelo preko nomale.Po specifikacijama.
    Nisam pronasao mesec. Samo sam pronasao te godine... Nista vise. Na jednom sajtu.

    A mehanizam za sada, radi kako radi. Evo vise od 48h i trenutno je 8 sekundi ispred stoperice. Praticemo. U najgorem slucaju, kod casovnicara na stelovanje. Mene samo zbunjuje to sto je, kako citam kod gotovo svih minus u pitanju, a kod mene plus. Mozda ce se i usporiti. Ja sm ga bas nosio preporucenih 10-12 sati dnevno, da vidim kako ce se na testu pokazati. I za sada, da ne pratim na stoperici, pojma ne bih imao da nesto ide napred Testiram uzgred i moja preostala 3 kvarcna sata. Svi su za sada u sekund precizni.

  2. #542
    Novi član
    Član od
    15.8.2019.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    28
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    Kakvo bre štelovanje, ne treba otvarati sat sledeće 5-6 godina makar. Sve do minut dnevno je prihvatljivo, uživaj u njemu. Za supertačnost imaš mobilni telefon.
    Automatiku treba određeno vrijeme, makar mjesec da se razradi i ustali tačnost. Tek ćeš onda znati koliko je odstupanje. Kad sam kupio Longines pratio sam prvi mjesec tačnost, prođe od tada 5-6 godina

  3. #543
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    Slažem se sa članom Engine.

    Po serijskom broju možeš videti i mesec proizvodnje - https://quartzimodo.com/how-to-tell-...s-made-part-1/
    Milos G. likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #544
    Istaknuti član
    Član od
    1.8.2013.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    2.627
    Lajkovi
    23715
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Slažem se sa članom Engine.

    Po serijskom broju možeš videti i mesec proizvodnje - https://quartzimodo.com/how-to-tell-...s-made-part-1/
    Hvala za link, sad sam i ja proveravao svoju peticu

  5. #545
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    Citat Engine kaže: Pregled poruke
    Kakvo bre štelovanje, ne treba otvarati sat sledeće 5-6 godina makar. Sve do minut dnevno je prihvatljivo, uživaj u njemu. Za supertačnost imaš mobilni telefon.
    Automatiku treba određeno vrijeme, makar mjesec da se razradi i ustali tačnost. Tek ćeš onda znati koliko je odstupanje. Kad sam kupio Longines pratio sam prvi mjesec tačnost, prođe od tada 5-6 godina
    Hvala za link i za odgovor o mehanizmu! Necu naravno jos na stelovanje. Svakako sam samo izneo zapazanje o tacnosti, a veruj i da je minut dnevno gore dole, ne bih se nervirao. To je automatik. Ono sto je sigurno je da je odstupanje +6 dnevno za sada. I nije lose
    Engine likes this.

  6. #546
    Novi član
    Član od
    15.8.2019.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    28
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    Imaš negdje na forumi pisano o tome- Ako uveče kad skidaš sat ostaviš da leži sa krunicom nagore ubrzaće ti recimo sekund, tako i da položaj kad ga skineš ima veze. Proguglaj forum a i možeš sam probati, ako te interesuje.

  7. #547
    Član Avatar korisnika Pimpi
    Član od
    5.9.2017.
    Poruke
    133
    Lajkovi
    1127
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    + 6 je fenomenalno za taj mehanizam. Al kako Engine kaze, ako je novi treba mu malo da se ustali, uhoda. Ako to nakon mjesec dva bude jako odstupanje onda ga odnesi na stelanje.
    Necu ti to preporuciti i nemoj to raditi ali ja sam to sam radio na nekim starijim satovima. I to preko one aplikacije za mobitel . I zacudo uspio sam.
    Isto tako pazi na magnetizam. Prije otvaranja ako brza bilo bi dobro provjeriti jeli namagnetiziran.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #548
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    Citat Engine kaže: Pregled poruke
    Imaš negdje na forumi pisano o tome- Ako uveče kad skidaš sat ostaviš da leži sa krunicom nagore ubrzaće ti recimo sekund, tako i da položaj kad ga skineš ima veze. Proguglaj forum a i možeš sam probati, ako te interesuje.
    Sve sam procitao. I okretao sam sat u 3 polozaja tokom 3 noci. Samo ne na staklo. I nema ama bas nikakve razlike. Bar kod mene...

  9. #549
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    Citat Pimpi kaže: Pregled poruke
    + 6 je fenomenalno za taj mehanizam. Al kako Engine kaze, ako je novi treba mu malo da se ustali, uhoda. Ako to nakon mjesec dva bude jako odstupanje onda ga odnesi na stelanje.
    Necu ti to preporuciti i nemoj to raditi ali ja sam to sam radio na nekim starijim satovima. I to preko one aplikacije za mobitel . I zacudo uspio sam.
    Isto tako pazi na magnetizam. Prije otvaranja ako brza bilo bi dobro provjeriti jeli namagnetiziran.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Hvala na savetu. Jedino mi to nije jasno u vezi magnetizma... Kako se ponasati i sta raditi. Ja sve moje satove drzim na nocnom stocicu pored lampe. (Ili u fioci) Okruzem sam tv-om, laptopom, telefonom, ruterom. Ne znam da li to ima neke veze?

  10. #550
    Novi član
    Član od
    15.8.2019.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    28
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 5 satovi clanova foruma

    To možeš da gledaš i ovako, mehanizam je toliko precizan da svake noći požuri tačno 6s. Odlično, uživaj.

Slične teme

  1. Mala pomoc od Admina i ostalih clanova
    By Mardz Simpson in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 13.10.2008., 22:32

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •