Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Seiko 5 1969.

    Seiko 5 sa 21 rubinom u sebi kako kaže ovaj katalog datira iz 1969. godine. (Dragone hvala! )

    _______________________________

    Nakon 41. godine blagi pokret ruke i sat ponovo radi!!!
    Uslikao sam sat ali trenutno ne mogu da postavim slike, tehničke greške biće ih uskoro! Na satu nisam mogao da promenim jedino datum, indentičan je kao i na slici...SUN 5, Pa sam na trnutak pomislio da je kojim slučajem fabrički tako napravljen? Jel moja predpostavka pogrešna ili je samo slučajnost što su indentični dadum i dan?

    Hteo bih da sredim sat, god kog časovničara da ga odnesim?
    Stavio bi novu narukvicu, (naravno istrošena je maksimalno) postavio novo staklo i naravno tu je maki69 (pozdrav druže! )

    Naravno za sat me vezuje sentimentalna vrednost, nadam se odgovoru watcmaga da li se sat može srediti?
    Dragone, da li znaš nešto o ovom satu, ne mogu ništa da nađem kao i svi Vi prijatelji sa foruma???

    Pozdrav...

  2. #2
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Seiko 5 1969.

    postavka datuma je slučajnost
    sve se da popraviti, pitanje je samo vremena i para
    novo staklo će sigurni biti problem pa je moj savjet da ga poliraš
    narukvicu ako mjenjaš sačuvaj si staru
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  3. #3
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 5 1969.

    Dobri moj, watchmag.

    To sam želeo čuti, danas vidim da je promenio i datum i dan, predpostavio sam da je slučajnost! Žuri 55. minuta za 20h. Sada ga novim časovničaru da vidim cenu kvara! Postavio bi mu i kožnu narukvicu dok ne nađem čeličnu, a staru ću naravno sačuvati.
    Predpostavka je moja bila da će staklo biti problem, a za poliranje starog nisam ni znao! Iskreno ne znam gde bi ga nosio, pogledaću nekoliko časovničara pa šta bude!

    Hvala, pozdrav!

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko 5 1969.

    Nažalost, ne znam ništa...
    Ono što sam našao je:

    DX linija Seiko satova, serija jeftinih satova koja je izrađivana od šesdesetih pa do ranih osamdesetih. U ovoj seriji se nalazio uglavnom 6106 mehanizam sa svojim a,b i c revizijama koji su imali 17, 23 i 25 rubina, a kasnije i 70xx mehanizam. DX predstavlja akronim za reč "Deluxe" koja je trebala da prikaže luksuzan karakter ovih satova a proizvodili su se u eri kada je Seiko naveliko eksperimentisao sa dizajnom svojih satova.
    Suprotno oznaci, ovi satovi su ipak bili pristupačne cene i trebali su da kupcima pruže dizajn koji je bio karakterističan za daleko skuplje satove. Neki od DX modela su bili ponuđeni i u Seiko 5 seriji i osim DX oznaka ne mogu se razlikovati od običnih modela.

    Prevod sa WUS, thanks to Isthmus
    Ne znam kako si došao do toga da sat ima mehanizam sa 21 rubinom, osim ukoliko nije negde na samom satu naznačeno, ali na osnovu kataloga sat ima mehanizam sa 17 rubina. Ovi satovi se i dan danas mogu kupiti po prilično niskim cenama, tako da nema neku veliku vrednost osim one sentimentalne. U svakom slučaju, sigurno je da može da se promeni i dan i datum, kao što si i video da se desilo, verovatno slučajnost da je na tvom satu i onom na katalogu prikazan isti dan i datum.
    Kao što je watchmag rekao, popravka i restauracija je moguća, samo je pitanje dal želiš da odvojiš novce za tu namenu obzirom da često cena servisa i restauracije satova ovog tipa prevazilazi njegovu vrednost.
    Ako se budeš odlučio za restauraciju i sređivanje sata i imaš digitalac, napravi koju fotku pre nego što ga odneseš na servis a zatim i koju fotku nakon sređivanja... bilo bi lepo videti "pre i posle" ovog sata.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #5
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 5 1969.

    Na ciferu piše 21 jewels.
    Naravno da hoću pre i posle, imao sam tu ideju! Samo da odlučim da li ću ga sređivati. Danas sam bio kod jednog majstora preporučio mi je svog kolegu pa će mo videti da li vredi opraviti sat! Ako bude skupo moraće sačekati svoju rekonstrukciju!

    Znam, malo ima informacija,
    hvala pzdrav!

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko 5 1969.

    Ako je tako, onda moje izvinjenje. Iz prve poruke stekao sam utisak da je sat star 40 godina što bi značilo da ima 6106 mehanizam koji se, ako se ne varam, nije radio u verziji sa 21 rubinom. Verovatno da je sat onda novijeg datuma i da ima u sebi mehanizam iz 70xx serije.

    U svakom slučaju, javi kako je prošlo i šta ti je časovničar rekao.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #7
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 5 1969.

    Slika sata je iz kataloga koji je iz 69-70 god. Nisam moga da postavim slike, a ove rado ne kačim jer su mi suviše mutne pa se ne vidi natpis sa 21. rubinom ispod natpisa automatic.

    Ali to nije ni bitno, ako odlučim da ga popravim napraviću malo bolje slike, pre i posle!



    Popust na Seiko satove 10% Pulsar 20% Lorus 30%.
    Gde, P.Porukom, voleo bi da se ti zastupnici reklamiraju ovde pa bi mogao slobodno da ispišem gde se popusti nalaze!

    Pozdrav!

  8. #8
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 5 1969.

    Još jeda pokazatelj kako mi je dan bio loš!
    Sat se ne može popraviti u Beogradu, nema delova za njega! Časovničar ga je samo pogledao, ne rado počeo da ga otvara da bi mi na kraju rekao, nemam staklo za njega, star je, nemam ni delova!

  9. #9
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Seiko 5 1969.

    ajde napiši brojeve sa poklopca sata i ako ti je urar rekao kaj bi trebalo menjat na njemu
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  10. #10
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 5 1969.

    Dobri moj!
    Na poklopcu piše 2D026. Ništa mi nije rekao šta bi mu trebao menjati. Ono što znam je da žuri jedan sat i da ne mogu ručno da promenim datum, dan.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •