Strana 10 od 10 PrvaPrva ... 678910
Prikaz rezultata 91 do 100 od ukupno 100
Like Tree264Likes

tema: Modifikacije Seiko satova

  1. #91
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Modifikacije Seiko satova

    Citat BucaJr. kaže: Pregled poruke
    Nznm zasto niko od iskusnijih nije odgovorio pa cu ja da probam... Sve se moze kad se hoce, samo je pitanje isplativosti.

    Kazaljke sigurno mozes da zamenis kod nekog boljeg casovnicara koji ima polovne a mozda cak i nove delove na raspolaganju. Malo se raspitaj u mestu gde zivis (nemam pojma odakle si) i sigurno ces uspeti.
    Za staklo ce biti malo teze, tj. znatno skuplje a samim tim neisplativije. Vrvtn da moze, ali pitanje je cene.
    Hvala na odgovoru. Jos pre sam kontaktirao jednog od najcenjenijih casovnicara u Beogradu. Njegov stav je bio da se kazaljke za taj model ne mogu menjati, a da samo staklo podilazi pod kategoriju 'veoma neisplativo'. Tako da, od ideje se odustalo.

  2. #92
    Stariji član Avatar korisnika dusan51
    Član od
    4.2.2012.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    1.039
    Lajkovi
    8310
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Modifikacije Seiko satova

    Citat BucaJr. kaže: Pregled poruke
    Hvala momci, bas sam zadovoljan... Dopao mi se na prvi pogled, jako mi se dopao, kupljen je na e-bay aukciji jos u martu i trebalo je tri meseca da dodje do mene. Dosao je na vreme, pravi letnji sat

    Mehanizam je 7002, i AKO je poklopac njegov original, po serijskom broju sat je proizveden u martu 1995

    Servisiran, podmazan (Moebius ulja) i zamenjen dihtung u sta ne sumnjam posto je prodavac bas poznat englez sa gomilom pozitivnih ocena, mada mozda ga i proverim na jesen kad prodje leto i sezona kupanja. Kao sto vidite sa jedne skromne slike za sada dial i kazaljke su aftermarket (dial - Dagaz strong lume), a bezel ima novi insert i rotira u oba pravca sa 60 veoma preciznih klikova. Novo je i staklo, a test vodom kaze da je mineralno. Kais je takodje nov, kopija originalnog Scuba Diver's kaisa i svidja mi se... Za sada

    Prilog 143367
    Napraviti od nista nesto je vestina,ali,ljudi su pokazali da je isto tako vestina od nesto napraviti nista-prilozena modifikacija.Kada se modifikuje neki manje poznat i prepoznatljiv sat to i mogu da prihvatim,ali modifikovati toliko prepoznatljiv sat,toliko popularan kod ljubitelja horologije diljem sveta,toliko i dan danas trazen,sat koji je obelezio jedno Seikovo,i ne samo njegovo, vreme i postao ikonican za mene je to od nesto napraviti lepo nista(lepo izgleda).Izneo sam svoje generalno misljenje o modifikacijama sa kojim ce se neko sloziti,neko ne.Na kraju najvaznije je da je onaj ko ga nosi zadovoljan i da mu se svidja a misljenja su za sve,pa i za ovo, uvek bila podeljena.
    BucaJr. likes this.
    Vas Rolex impresionira druge,vas Grand Seiko impresionira vas.

  3. #93
    Mlađi član Avatar korisnika Jonbri
    Član od
    15.3.2018.
    Poruke
    99
    Lajkovi
    239
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Modifikacije Seiko satova

    Zamenih kućište starom starcu Seikoču od 100-tinu ljeta, da bude nabildovanije od originalnog, i da se još više širim po gradu mrkog pogleda:


    Modifikacije Seiko satova-seiko-5.jpg
    eee, bezbi, VLADAN P and 4 others like this.

  4. #94
    Mlađi član Avatar korisnika Jonbri
    Član od
    15.3.2018.
    Poruke
    99
    Lajkovi
    239
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Modifikacije Seiko satova

    Modifikacije Seiko satova-sejd%C5%BDo2.jpg

    Стављене су ''делфин'' казаљке старој Петарди. Друга промена казаљки. Нађох повољно на Ибеју од продавца из Енглеске - и не одолех.

    Страшно је шта овај сат проживљава са мојим сатитис бесом. :d
    RUS, VLADAN P, BucaJr. and 2 others like this.

  5. #95
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    608
    Lajkovi
    4381
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Modifikacije Seiko satova

    Citat dusan51 kaže: Pregled poruke
    Napraviti od nista nesto je vestina, ali, ljudi su pokazali da je isto tako vestina od nesto napraviti nista-prilozena modifikacija. Kada se modifikuje neki manje poznat i prepoznatljiv sat to i mogu da prihvatim, ali modifikovati toliko prepoznatljiv sat, toliko popularan kod ljubitelja horologije diljem sveta, toliko i dan danas trazen, sat koji je obelezio jedno Seikovo, i ne samo njegovo, vreme i postao ikonican za mene je to od nesto napraviti lepo nista (lepo izgleda). Izneo sam svoje generalno misljenje o modifikacijama sa kojim ce se neko sloziti, neko ne. Na kraju najvaznije je da je onaj ko ga nosi zadovoljan i da mu se svidja a misljenja su za sve, pa i za ovo, uvek bila podeljena.

    Generalno posmatrano, potpuno si u pravu. Ali ima u ovoj jednačini još jedna nepoznata koja kad se uzme u obzir ispadne da je ipak u mom slučaju "od ništa napravljeno nešto". Ili bar ja to tako vidim.

    Naime, čovek iz Velike Britanije koji radi ove modifikacije (a od kog sam ja kupio ovaj sat) kao polaznu tačku uzima potrošene i bačene satove koje vraća u život baš zato što obožava ovaj model i tu Seikovu epohu. Kako je nemoguće srediti sve fabričke delove sata koji su propali 'beyond repair', on bira kvalitetne zamenske komponente i daje svoj lični pečat izgledu svakog primerka koji nanovo složi da besprekorno funkcioniše. Mehanizam je uvek sklopljen od originalnih, ispravnih, polovnih i novih (new old stock) delova koje ima na rasoplaganju i tu nema kompromisa, sve je fabrički, ali izgled je uglavnom potpuna modifikacija.
    Svaki primerak koji može da spasi u celosti, on tako i uradi.

  6. #96
    Mlađi član Avatar korisnika Jonbri
    Član od
    15.3.2018.
    Poruke
    99
    Lajkovi
    239
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Modifikacije Seiko satova

    Modifikacije Seiko satova-139948d1541459033-modifikacije-seiko-satova-s03.jpg

    Posle ove osionosti, strasti su se smirile, konačni mod ovog mog sata (bar sada tako mislim u ludoj glavi):

    Modifikacije Seiko satova-datejust04.jpg

    ebay - raffles-time - date just style kazaljke
    aviator, BucaJr., Zagor and 1 others like this.

  7. #97
    Član Avatar korisnika aviator
    Član od
    1.12.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    342
    Lajkovi
    1241
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Modifikacije Seiko satova

    Odličan izbor.
    Jonbri likes this.

  8. #98
    Mlađi član Avatar korisnika Jonbri
    Član od
    15.3.2018.
    Poruke
    99
    Lajkovi
    239
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Modifikacije Seiko satova

    Hvala! Sazrevam uz godine na forumu!

  9. #99
    Član
    Član od
    18.6.2012.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    154
    Lajkovi
    348
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Modifikacije Seiko satova


  10. #100
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Modifikacije Seiko satova

    Licno nemam nista protiv modova. Najbolje mi je kad ljudi uspeju da od OEM delova naprave neki mod koji je kao seiko model koji nikad nije postojao, ali se uklapa u njihov jezik dizajna. Dobro mi je i da se uzme neki postojeci model sata pa se "nabudzi" par delova, tipa bezel ili nesto tako, pa se dobije nesto posebno.

    Sa druge strane, ovi pokusaji da se napravi kopija rolexa ili omege ili pateka su mi apsolutni uzas. Ne razumem zasto uopste pisu na brojcaniku seiko kad nista od sata nije seiko osim mehanizma. Uspeva da bude u isto vreme i lazni rolex i lazni seiko.

    Jos kad stave 24h bezel na satu koji nema GMT kazaljku

    https://www.instagram.com/p/CkcsygBDa6T/

    Ova "aqua terra" ispod cak i izgleda pristojno ali bi me bilo sramota da stavim na ruku

    https://www.instagram.com/p/CktoLjUL3e0/
    taunus, BucaJr., 83stojan and 2 others like this.

Strana 10 od 10 PrvaPrva ... 678910

Slične teme

  1. Seiko - katalozi satova
    By dragon in forum Seiko
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 23.12.2020., 14:20
  2. VAŽNO - Sekcija Prodaja satova je zamenjena Berzom polovnih satova
    By Vladan Stevanovic in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.9.2011., 16:18
  3. Modifikacije satova: ZA - PROTIV ?
    By banja in forum Opšti forum
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 6.6.2011., 8:39
  4. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 3.12.2010., 9:01
  5. Seiko - katalozi satova
    By dragon in forum Seiko Prospex, Grand Seiko, King Seiko, Credor
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 15.5.2010., 11:36

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •