Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
Like Tree1Likes
  • 1 Post By bezbi

tema: CITIZEN Eco-Drive Perpetual Calendar

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom CITIZEN Eco-Drive Perpetual Calendar

    Zamolio bih clanove foruma da podele neka osnovna iskustva samnom u vezi ovog sata i uopste ove serije Citizenovih satova i unapred se izvinjavam ukoliko ova tema postoji jer ja nisam uspeo da je nadjem, odnosno nisam uspeo da nadjem detaljnijiji opis. Neka reprezentativni uzorak bude BL8000-54L i slicni modeli, pa bih zamolio clanove da mi kazu nesto vise o njemu, sobzirom da se ne razumem previse u satove. Iskreno pomenuti proizvodjac mi nije privlacio paznju(verovatno zato sto je japan) sve dok nisam video koliko ga ljudi hvali na forumu i sad imam potrebu da ga imam .

    Evo jednog BL8004-53E, brojacnik se lepo vidi
    CITIZEN  Eco-Drive Perpetual Calendar-bl8004-53e_009.jpg

    Konkretno me zanima kakav kvarcni mehanizam poseduje sat(kvalitet samog mehanizma pored eco drive funkcije), kakva je svrha postajanja dual-time funkcije na satu(da li ce mi ikada sluziti), kao i sve fukcije sata(prvenstveno me zanimaju ove fukcije ispod 2sata vidim da je to nesto on/off itd), komplikacija na 6sati i njegove funkcije, dalje (nadam se da ne zahtevam puno) da li je podesavanje sata komplikovano ako ga uopste ima.
    Sve informacije u vezi ove serije su mi dobro dosle. Uzgred, model sa slike je kupio jedan clan, naravno uz vasu pomoc online kupovinom. Model moze takodje imati i koznu braon narukvicu i ona je ...
    Pozdrav.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: CITIZEN Eco-Drive Perpetual Calendar

    Pozdrav bezbi!

    Citat bezbi kaže: Pregled poruke
    Iskreno pomenuti proizvodjac mi nije privlacio paznju(verovatno zato sto je japan)
    Uuuu, ovu recenicu ti ne mogu oprostiti... nemoj mi dirat u Japance... Salim se naravno, svaki dan sve vise se zaljubljujem u SEIKO pa sam zato morao da branim cast Japanaca.

    Imas ovde dobar review o pomenutom modelu.Tekst je na engleskom, ukoliko ti to prestavlja problem prebacis ga u google translate i problem reesen.

    Nisam imao iskustva sa pomenutim satom ali svakako da ce se javiti ostali clanovi da iznesu svoje misljenje..
    Pozdrav!
    Poslednja ispravka: banja (16.8.2011. u 10:17)
    Historia est magistra vitae!

    Ljudi su kao satovi, neki žure, neki kasne, a ima i pokvarenih.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: CITIZEN Eco-Drive Perpetual Calendar

    Ma mogu da prevedem nije problem ali sam hteo neka prava iskustva a necu naci bilje mesto da ih nadjem .
    Sto se tice JAPANACA bas sam napisao pravu frazu, nisu mi privlacili paznju (sto ne znaci da ih ne volim), ali posle ovoliko postova prosto mi se neki kupuje, sta vise prestao sam svajcarce da gledam

    Pozdrav, hvala.
    banja likes this.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: CITIZEN Eco-Drive Perpetual Calendar

    Imaš i dva video opisa u kojima je objašnjeno čemu služe sve funkcije na satu i na koji način se podešavaju...

    CITIZEN BL8004-53E
    link


    CITIZEN BL8000-54L
    link



    Inače, sat je odličan i nećeš pogrešiti kupovinom istog. Narukvica je dobrog kvaliteta, sam sat jako elegantno izgleda mada je po meni model sa plavim brojčanikom daleko lepši izbor. Odgovor na pitanje koliko i da li će ti koristiti funkcija druge vremenske zone ćeš najbolje ti znati. Recimo, ukoliko putuješ mnogo, pogotovo ako letiš s kontinenta na kontinent ili ako dosta sarađuješ sa klijentima koji žive u nekoj drugoj vremenskoj zoni, sigurno je da će ti biti od velike koristi.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: CITIZEN Eco-Drive Perpetual Calendar

    da, ovaj sa plavim ili cak sa crnim je lepsi od pozlacenog, mada je i pozlaceni sa kozom skroz ok. nista da se lovi polovnjak

Slične teme

  1. Vacheron Constantin Overseas Perpetual Calendar Chronograph
    By dragon in forum Vacheron Constantin
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 13.10.2011., 23:19
  2. citizen eco drive perpertual calendar
    By bob1609 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.6.2011., 23:27
  3. Citizen Perpetual Calendar Titanium Chronograph Eco-Drive Watch
    By dejan vjestica in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 28.5.2011., 21:15
  4. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 25.10.2010., 8:10

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •