Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
Like Tree15Likes
  • 2 Post By VLADAN P
  • 9 Post By himmelstrider
  • 2 Post By Misic M.
  • 2 Post By nele

tema: Casio - iskustva i mišljenja o brendu

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Casio - iskustva i mišljenja o brendu

    Casio - iskustva i mišljenja o brendu-rh-customerlogo.jpg

    Kao prvi pravi sat koji me uvodi u svet horologije, imam Casio EF-526. Medjutim, ono sta me iznenadilo je da Casio nema neku posebnu reputaciju, osim po G-Shock-u. Oni su uvek tu negde, okolo, ali retko su prva preporuka, retko se pojavljuju kao ozbiljan brend, sto verujem da svakako jesu. Pokrivajuci najjeftinije satove, pa sve do nekih srednjih cena, tipa 500 eur, ovaj proizvodjac nudi kvalitetne i izdrzljive satove, koje vidim na zglobu mnogo ljudi koji nisu spremni da daju vece pare na rucni sat. Neki su cak i izjavljivali da je Casio daleko pouzdaniji od popularnih svajcarskih "Swatch Irony", na primer.

    Neka ova tema bude o iskustvima i misljenjima o Casio brendu. Zasto bi ga kupili, zasto ne bi, zasto su potcenjeni, postoji li neka zanimljivost o njima, kakvi su moduli, da li se koriste u drugim satovima... Takodje pitanja o njima su pozeljna

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18036
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom re: Casio - iskustva i mišljenja o brendu

    Ne znam koliko se tu baš ima reći.
    Ne bih se složio da je retko prva preporuka.
    Hajde da se ograničimo na cene u Srbiji.
    Do 5000 din.-nema boljeg.
    Od 5-10000-teško da ima boljeg u klasi kvarcnih satova.
    Od 10-15 000 progura se poneki Seiko ali sa (najčešće) lošijom metalnom narukvicom.

    Casio (uglavnom) koristi Miyota mehanizme koji nisu skloni čudnim kvarovima a u slučaju velikog bakzuza-nisu ni skupi pa se lako mogu zameniti.

    Poenta-Ako čovek ''smrtnik'' hoće da kupi kvarcni sat i za isti može da izdvoji 100-tinak evra-Casio je najsigurnija kupovina.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (25.10.2013. u 21:01)
    HADzI DALIBOR and komsa like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom re: Casio - iskustva i mišljenja o brendu

    Casio je uvek dobar izbor,a uglavnom za preporuke ljudi gledaju iskustvo koje imaju sa svojim omiljenim brendovima!

    next year at this time I'll be a millionaire




  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Casio - iskustva i mišljenja o brendu

    Pošto u prvom postu nisam, postaviću sad kratku priču o istoriji Casia...

    CASIO COMPUTER CO. LTD.

    Casio je, u svetu satova, prilično mlad proizvodjač. Kompanija je osnovana 1946.
    godine sa sedištem u Tokiju, pod imenom Kashio Seisakujo, a 1957. godine je
    postala poznata kao "Casio Comp. Co.Ltd.", verovatno zbog lakšeg izgovora i
    lakšeg probijanja na inostrana tržišta. Kao što mu ime kaze, Casio ne proizvodi
    samo satove, vec im je fokus bio na ostalim elektronskim proizvodima, prvenstveno
    kalkulatorima, a posle i klavijaturama, fiskalnim kasama, PDA uredjajima, digitalnim
    fotoaparatima, pa čak i mobilnim telefonima, sa veoma ograničenim uspehom.

    Kompanija 1974. godine predstavlja tržištu svoj prvi ručni sat - CASIOTRON.
    Casio - iskustva i mišljenja o brendu-casiotron.jpg
    Ovaj digitalni sat je nudio za to vreme napredne funkcije, pre svega mogućnost da
    utvrdi koliko dana ima mesec (automatski kalendar). Casiotron je bio sasvim dobar
    start za Casio u ovoj industriji. 1982. godine Casio uvodi danas popularnu koncepciju
    analogno-digitalnog sata. Medjutim, tek 1983. Casio uspeva da zacementira svoje ime
    u svetu ručnih satova, predstavljajući brend koji je toliko snažan da praktično postaje
    samostalan. Postavljajući nove standarde, Casio je te godine predstavio sinonim za
    izdržljiv sat u narednim godinama, do danas.


    Naravno, govorim o G-Shock seriji. Inženjer Kikuo Ibe za stolom radja ideju o satu
    koji će biti zasnovan na takozvanom "Triple 10" konceptu. Sat koji dizajnira će morati
    da izdrži 10 bara pritiska pod vodom (100 m), moraće da padne sa 10m bez ikakvih
    funkcionalnih oštećenja, i baterija će mu trajati 10 godina. On je napravio DW-5000.
    Ovaj sat je, možemo reći, preobratio neke neverne Tome. Zašto? Ovo je sat koji je
    prevazišao sve bolesti mehaničkih satova. On je mogao da izdrži ozbiljne udarce, bio
    je vodootporan a vek trajanja baterije takav da o njoj nije moralo da se razmišlja.
    Praktično, Casio je izbacio sat koji je jeftin, lak, pogodan za svakodnevno nošenje
    bez razmišljanja o njemu, i ne zahteva nikakvo održavanje. Ova serija satova je bila i
    ostala flagship model ovog proizvodjača, i konstantnim unapredjenjima i trčanjem pre
    svog vremena, Casio je održao do danas, bez pravog konkurenta. Jasno nam je
    zbog čega se G-Shock vidja na rukama vatrogasaca, policajaca, vojnika, specijalnih
    jedinica, i svih kojima je potreban sat otporan na sve što će baciti na njega.
    Casio - iskustva i mišljenja o brendu-gshock-dw5000.jpg

    U ovim godinama Casio zadržava inovativnost, izbacujući Databank satove. Ovi
    satovi, istina, nisu previše popularni, mada su imali svoju klijentelu u doba kada
    nismo imali smartfon koji će nam čuvati sve podatke. Nama djacima poznat i kao
    sat za prepisivanje, ovaj sat nije ostvarivao veliku dobit firmi, ali je definitivno pokazivao
    da Casio itekako ima ideje i mogućnosti da ih realizuje.


    Casio - iskustva i mišljenja o brendu-databank.jpg
    Tipican primer Databank sata

    U istoj godini Casio dizajnira FS-10, ultratanki digitalni sat koji je uspeo da pridobije
    publiku svih doba. Debeo ispod 4 milimetra, i težak svega 12 grama postao je
    najprodavaniji Casio model do tada, prevazilazeći milionsku brojku.
    Casio - iskustva i mišljenja o brendu-fs10.jpg

    1988. Casio izbacuje svoj model Sting sa kazaljkama, namenjen mladima i intenzivno
    reklamiran. Medjutim, sledeći sat koji će se pojaviti će promeniti shvatanja i otvoriti
    firmi novu branšu potrošača - 1989. se pojavljuje BM-100WJ.


    Casio - iskustva i mišljenja o brendu-bm100wj.jpg
    Ovaj digitalni sat ima u sebi barometar, uspomoć kojeg uspeva da relativno precizno
    odredi kakvo će vreme biti u narednom periodu, pokazujući podatke na ekranu. Ova
    inovacija se pokazala kao pun pogodak. Kupcima se svidela ideja vremenske prognoze
    na zglobu ruke, i sat je ubrzo dostigao svetsku popularnost. Casio je shvatio da ljudi
    vole senzore, i u tom pravcu se otisnuo narednih godina. Ovom logikom, 1993.
    predstavljen je CPW-100, prvi rucni sat sa digitalnim kompasom. Iako nešto osetljiviji
    na udarce i sl., i ovaj sat je našao svoje kupce, i pokazao još jednom da Casio zna da
    napravi inovaciju.1995. Casio eksperimentiše radio tehnologijom, u cilju da napravi sat
    koji će primatiradio signale sa atomskih časovnika i uskladjivati vreme, sa uspehom.
    1999. Casio svetu predstavlja prvi sat sa GPS prijemnikom - SATTELITE NAVI. Ovaj sat je predstavljen kao vrh ponude "Protrek" serije satova za aktivnosti u prirodi.
    Casio - iskustva i mišljenja o brendu-cpw-100.jpgCasio - iskustva i mišljenja o brendu-satnavi.jpg
    CPW-100 i Sat NAVI


    2001. Casio stvara prvi sat koji je u potpunosti samoodrživ - WVA-300. Ovaj sat ima
    mogućnost automatskog uskladjivanja vremena putem radio signala, ali još bitnije,
    poseduje solarnu ćeliju koja puni bateriju, dajući mu praktično neograničeno punjenje,
    u zavisnosti od karakteristika punjive baterije (ciklusa punjenja). Ovo je prva uspešna
    primena solarne ćelije na satu, razbijajući dotadašnja uverenja da je to nemoguće.
    Casio je još jednom dokazao da je fantastičan inovator u svetu kvarcnih satova.

    Casio - iskustva i mišljenja o brendu-wva300.jpg
    WVA-300



    Poslednja serija satova iz Casia je Edifice. Ovi satovi se trenutno rade u partnerstvu
    sa "Red Bull Racing" timom Formule 1. Analogni, ili analogno-digitalni, ovi satovi
    najčešće imaju objedinjene sve tehnologije Casia, poput Tough Solar ili Waveceptor,
    a odlikuju se štopericama i F1 dizajnom. Vodeći se geslom "Speed and Inteligence",
    ovi satovi nude obilje funkcija u rasponu od najnižeg do srednjeg cenovnog ranga.
    Casio je danas i dalje uspešna kompanija. Medjutim, gledajući marketing, liniju
    proizvoda i ukupan uspeh na tržištu, skoro da možemo da zaključimo da se Casio
    nije toliko posvećivao samim rezultatima prodaje, već konstantnim inovacijama. Čak
    do te mere da ga možemo nazvati razvojnim centrom kvarcnih satova. Bez sumnje,
    G-Shock pravi izuzetne prihode, a u najnižem cenovnom rangu je Casio neprikosnoven,
    sa jedinim konkurentom u vidu Q & Q satova diskutabilnog kvaliteta.
    Casio - iskustva i mišljenja o brendu-edifice.jpg
    Tipican primer EDIFICE sata


    Popularni, funkcionalni satovi koji običnom čoveku nude dobar kvalitet za nisku cenu,
    a pravim kolekcionarima satisfakciju u vidu nošenja 40 godina inovacija na ruci. Iako
    nikada nije spadao u vrhunske proizvodjače, Casio je uvek bio tu, i uvek uspevao da
    proda svoje proizvode, sa manje ili vise uspeha.


    Kao što rekoh, osećajte se slobodno da dajete svoja iskustva, pošto verujem da je dosta ljudi za prvi sat imalo upravo nekog starog Casia

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Casio - iskustva i mišljenja o brendu

    Takodje, morao bih i da ukazem na temu koja je prva otvorena, koju ja igrom slucaja nisam nasao:

    CASIO satovi - Info

    Autor je @anbeast, tako da koga interesuje nesto o Casio brendu, svakako treba da pregleda obe teme

    Neka ova tema bude vise moj licni stav i pogled na istoriju ove kompanije, kao i mesto gde mozete izraziti misljenja i iskustva
    Poslednja ispravka: himmelstrider (26.10.2013. u 0:40)

  6. #6
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Casio - iskustva i mišljenja o brendu

    Lepo je ovo sto si napisao i prikazao...uzgred secam se da sam imao digitronac kojeg si prikazao u osnovnoj skoli a da sledeći sa mesecim menama kojeg sam uzeo 90 tih izgubila tadašnja zena a sad supruga. ..i dan danas joj prebacujem za to

    next year at this time I'll be a millionaire




  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Casio - iskustva i mišljenja o brendu

    Lep opis ove kompanije... I ja sam jedan od vlasnika Casia, i to sam ovde više puta napomenuo, posedujem EF-500 D. (Edifice serija), imam ga već 5. godina, radi bez greške, sa prvom fabričkom baterijom, jedino mu se hronograf ne resetuje na nultu poziciju, ali s'obzirom na to šta je sve preživeo, to je više nego zadovoljavajuće.
    To mi jednostavno radni sat, bilo koji fizički posao da obavljam ja nosim njega, zato i izgleda ovako:
    Casio - iskustva i mišljenja o brendu-dsc01584.jpg
    Na kraju zaključak, je odnos cena kvalitet, neprikosnoven, pogotovo u nižem cenovnom rangu...
    VLADAN P and backarelli like this.
    Mišić M.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Casio - iskustva i mišljenja o brendu

    Apsolutno se slazem, i sam imam Edifice... cak kazu da im je kvalitet bolji od Swatcha, koji je manje vise sinonim za kvalitet medju slabije informisanim korisnicima. Poput onih koji mi kazu da mi je sat stao, zbog sekundare koja ceka na 12

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika nele
    Član od
    23.2.2011.
    Lokacija
    Lazarevac
    Poruke
    534
    Lajkovi
    2222
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Casio - iskustva i mišljenja o brendu

    i moje iskustvo je pozitivno,koristim casio prilikom bilo kog posla opasnog po izgled sata,na kopnu ,moru,bazenu ...
    evo i mog "g shock " ready sata

    Casio - iskustva i mišljenja o brendu-w-s220-1a.jpg
    memoas and himmelstrider like this.

  10. #10
    Novi član
    Član od
    4.6.2011.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    34
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Casio - iskustva i mišljenja o brendu

    po meni odlični satovi iz ličnog iskustva,nikad sa njima problema nisam imao.najbolji omjer uloženog i dobijenog...

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •