Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
Like Tree24Likes
  • 5 Post By Jovan HN II
  • 2 Post By Vladan Stevanovic
  • 5 Post By Jovan HN II
  • 4 Post By Djordje
  • 3 Post By Vladan Stevanovic
  • 1 Post By tolarbo
  • 2 Post By Jovan HN II
  • 2 Post By Jovan HN II

tema: Citizen Promaster NY0054 - Malo citanja nikada nije na odmet :)

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Citizen Promaster NY0054 - Malo citanja nikada nije na odmet :)

    Veoma zanimljiv komparativni test nekih opstepoznatih japanaca

    TimeKeeper Forum • View topic - Citizen Arrest: A Comparative Review of the Promaster NY0054

    Inace, nisanim i Monstera i ovu Autozillu vec neko vrijeme pa mi je ovo doslo kao kec na 10, pa rekoh da podijelim...

    Pozz

    J.

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom re: Citizen Promaster NY0054 - Malo citanja nikada nije na odmet :)

    Jovane, beskrajno hvala na ovom odličnom tekstu, sa još boljim fotkama!

    Ne znam da li je to zbog fenomenalnih fotki, ali sam se totalno zaljubio u ovog Citizena, i podsetio se na staru ljubav u 007-icu...

    uff možda mi i nije trebao ovaj tekst, iako je ovo daleko jeftnije od onoga što mi se mota po glavi u poslednjih 7 dana...
    SanelMNE and Jovan HN II like this.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Citizen Promaster NY0054 - Malo citanja nikada nije na odmet :)

    Da ga vidis u zivo jos bi se vise odusevio. Ja sam imao tu nesrecu da nabasam na njega prije par mjeseci i nikako da ga izbijem iz glave, stalno mu se vracam. Samo sto u originalu dodje na gumi koja bas i nije najsjajnija ali to bi se vec nekako rjesilo.
    Najradije bih pazario oba ali su veoma slicni po mnogo cemu pa je muka, kao i uvijek, u izboru.
    Ja pokusavam malo da se "skinem" sa skupljih satova, iskreno.
    Kako je ovo teska bolest koju nikako ne mozes savladati i stalno bi jos i jos, mislim da je bolje loviti vrhunske jeftinije nego ulagati velike novce. Sa boljim brendovima istina, kad ti sat dosadi, mozes vratiti veci dio ulozenog ali ulog je uglavnom siguran i u ovim nizim kategorijama koje imaju kultni status.
    007 je, na neki nacin, rodonacelnik ovog look-a i ma koliko ga kopirali i dalje ima jedinstvenu harizmu, ja sam imao dva i oba sam poklonio. Nisam imao srca da ih prodam

  4. #4
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Citizen Promaster NY0054 - Malo citanja nikada nije na odmet :)

    ^ Da se "skines" sa satova?

    Ha ha,bas si me nasmejao.Tesko Jovane...Ko se izlecio od te bolesti?Gori smo od narkomana i kockara zajedno.
    Poslednja ispravka: Djordje (3.9.2012. u 20:51)
    vladas, Zagor, SanelMNE and 1 others like this.

  5. #5
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Citizen Promaster NY0054 - Malo citanja nikada nije na odmet :)

    Jovane, sve si lepo rekao, ali jednostavno uvek me nešto vuče ka tim skupljim satovima, iako skoro nikad ne mogu da opravdaju svoju cenu, ali šta ćeš kad sam

    Djordje, nemoj molim te da plašiš mladje članove....Djordje se samo šalio, nije ovo zarazno...
    Djordje, vladas and ivan.inter like this.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Citizen Promaster NY0054 - Malo citanja nikada nije na odmet :)

    Sto se testa tice nema sumlje da ih Citizen sve sije! Ali kad je estetika u pitanju onda je tu Seiko SKX007 i to je to.
    iwc likes this.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Citizen Promaster NY0054 - Malo citanja nikada nije na odmet :)

    Mhm... kazem da pokusavam, ne da sam i uspio u namjeri
    Nema tu ovca i neovca.
    Problem je u tome sto, ma koliko volio neki sat (ovdje govorim o sebi) neminovno ce u jednom trenutku on postati jutarnja navika poput kafe, pranja zuba i brojanja sjedih... bez obzira koliko mi se dopadao, u odredjenom trenutku ja pocnem da gledam neki naredni i tako u nedogled.
    Ne popusta i bojim se da ce me drzati do kraja zivota.
    Tu na scenu stupa ekonomija, posto nisam Baja Patak. Da se prepustim ovome naskroz, bojim se da ni jedan cent ne bi ostao u budzetu za druge stvari za kojima sam mahnit isto ako ne i vise... (davno sam rekao da ne mogu bez mora, zena i satova a kako godine odmicu dolaze i druge stvari na spisak)... Da ne govorimo o osnovnim zivotnim potrebama.
    Do sada sam kupovao prilicno skupe satove i imao neku ludu srecu da sam ih, cak i ovdje gdje zivim, uspio kasnije prodati za bez nekog velikog gubitka.
    Utoliko, nastojim da se malo dovedem u red i gledam da u kolekciju dovucem ono sto me sutra nece ujesti za straznjicu i sacuvam samo satove od kojih se ne mogu odvojiti.
    Tesko je, ali pokusavam. Mozda i otvorim centar za lijecenje. Imacete popust i ako nista drugo imacete lijep pogled
    Vladan Stevanovic and SEIKO like this.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Citizen Promaster NY0054 - Malo citanja nikada nije na odmet :)

    Citat tolarbo kaže: Pregled poruke
    Sto se testa tice nema sumlje da ih Citizen sve sije! Ali kad je estetika u pitanju onda je tu Seiko SKX007 i to je to.
    007 je (gotovo pa savrsena) klasika tog segmenta i svaki naredni, posebno Japanski, diver ce neminovno da se uporedjuje sa njim vizuelno.
    Medjutim i ovaj Citizen ima identitet uzivo a zavrsna obrada mu je sjajna i odise kvalitetom cak i vise od 007 i Monstera.
    Citizen je trzisnu trku divera sa Seikom davno izgubio i mislim da im je ovo naka vrsta labudove pjesme. Ono, daj da sad ulozimo maksimalni napor da napravimo nesto sto valja i dokazemo im da smo i mi u vrhu.
    Ma koliko bio blizi Mosteru zbog onog djavolski privlacnog fonta kojim je ispisan njihov logo (odise nekom moci, meni makar) ovaj ce vjerovatno biti naredna kupovina...

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Citizen Promaster NY0054 - Malo citanja nikada nije na odmet :)

    Da upravo tako i ja mislim. S tim sto moram prvo da nabavim 007. E sada sto se tice Citizena, ne bi ja rekao da su oni izgubili trku, cak naprotiv za rasliku od Seika koji je imao gubitak mislim da je Citizen vrlo profitabilan. Takodje Citizen je uvek imao dobre ronilacke satove, i uvek su imali odlican kvalitet izrade. E sada nekome se vise svidja Seiko a nekome Citizen, ali to su nijanse u pitanju.
    U svakom slucaju odlicno sto si postavio ovaj link, jer ce mnogi nakon ovog testa imati realniju sliku kad su pitanju ovi modeli diver-a.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Citizen Promaster NY0054 - Malo citanja nikada nije na odmet :)

    U globalu si u pravu sto se tice poslovnih rezultata.
    Seiko je u gubitku zbog zinjenice da su se stopili sa Epsonom kao i zbog toga sto su, u korporativnom maniru, poceli da se igraju na berzi sa stvarima koje i nemaju nekog dodira sa satovima.
    Mislim da je o tome ovuda vec pisano.
    Ja sam pominjao diver segment trzista gdje je Citizen mehanickim i ED ProMasteima prije par godine probao da stane na crtu Seikovoj SKXxx liniji pri cemu se taj poslovni poduhvat se nije bas najslavnije zavrsio jer je Seiko (koji je decenijama vec duboko u tehnologiji izrade tih satova), tada, brze bolje na trziste izbacio nekih 8 modela pravih i kvazi divera koji su ih (cijenovno prvenstveno) jednostavno pregazili.
    Citizen od tada forsira EcoDrive tehnologiju u svojoj ponudi vodozemaca i to u tehnoloski unaprijedjenoj Aqualand verziji.
    Utoliko je ovaj, donekle, rjetkost u njihovoj liniji jer je uz 0040 klasicni auto diver za nerdove. A i lijep je
    Poslednja ispravka: Jovan HN II (4.9.2012. u 8:59)
    Vladan Stevanovic and vladas like this.

Slične teme

  1. Citizen BN0101 Promaster
    By krstin in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 16.8.2012., 4:57
  2. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 14.8.2011., 15:01
  3. Citizen Promaster SEA JP1010-00E
    By rumeni in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 6.4.2011., 1:54
  4. Citizen Promaster sa ETA mehanizmom
    By raketa-paketa in forum Citizen
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 30.3.2011., 19:52
  5. Citizen Promaster Divers
    By UlysseNardin in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 31.3.2010., 4:28

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •