Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 47
Like Tree33Likes

tema: Seiko SRPC93K1 Save the Ocean VS Certina DS Action Diver

  1. #21
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Seiko SRPC93K1 Save the Ocean VS Certina DS Action Diver

    Mi se izgleda ne razumemo. Izneo sam svoje mišljenje , ne komentarišući prethodno izneta mišljenja o Samuraju i Certini.
    Tissot sam usput pomenuo pri čemu nisam napisao da se pojavio u jeku kvarcne krize nego da je je to jedini sat sa plastičnim zaprečnim sklopom i ne samo zaprečnim sklopom. Čisto da ako neko ne zna da je postojao plastičan mehanizam, sazna.

    Onda si ti napisao ...."Izuzetak je pomenuti astrolon ali on je konstruisan pre kvarcne krize i pojave kvarcnog sata"...

    Na to sam ja napisao da je Tissot Astrolon predstavljen 1971.godine dakle dve godine posle predstavljanja prvog masovno proizvođenog kvarcnog sata. Moglo bi se govoriti koliko je dugo trajao razvoj kvarcnog mehanizma, tj. moglo bi se reći i kvarcni mehanizam je konstruisan pre pojave kvarcnog sata na tržištu.

    Čitao sam i ja da im je navodno trebalo 20 godina da razviju Astrolon , pitanje je da li je to tačno, suštinski nije ni bitno (i razvoj kvarcnog mehanizma je dosta trajao).

    Hamilton provereno nema platičan zaprečni sklop.

    Ono što je poenta moje prve poruke u ovoj temi jeste da Certina ima plastičan zaprečni sklop i to je je za mene minus kao kuća. Poštujem drugačije mišljenje.
    popovac 76, stanis and Petar012 like this.

  2. #22
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7448
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Seiko SRPC93K1 Save the Ocean VS Certina DS Action Diver

    Najvaznije je da pogledas oba uzivo i onda odlucis koji ti se vise dopada. Svaki od njih ima neki - i +. U mom slucaju je pobedu odnela Certina sa Powermatic 80. Ti ces ga nositi i ti treba da budes zadovoljan izborom.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  3. #23
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    273
    Lajkovi
    150
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Seiko SRPC93K1 Save the Ocean VS Certina DS Action Diver

    Bas me interesuje kako zvuci kad je zaprecni sklop od plastike s obzirom da on proizvodi zvuk ?

  4. #24
    Banned
    Član od
    20.7.2018.
    Poruke
    41
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko SRPC93K1 Save the Ocean VS Certina DS Action Diver

    eee, i pored plastike na bitnim mestima certina je ozbiljan sat u tri osnovne boje poput submarinera, nije igračka za decu da svake nedelje izlazi nova verzija čudnog imena i još čudnijeg nadimka sa drugačijom bojom cifera i umetka korone, kad detetu dosadi jedna boja, da može drugu da izabere

    uostalom i seiko ima plastiku u mehanizmu isto i do pre par godina su im satovi koštali 150 evra, dok nisu naduvali cene, pa je onome ko ne zna istoriju cena ovaj sat konkurent ove certine

    Gesendet von meinem SM-J730F mit Tapatalk

  5. #25
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7448
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Seiko SRPC93K1 Save the Ocean VS Certina DS Action Diver

    Jedno, mozda off topic pitanje, da li negde postoji informacija ili slika certininog mehanizma? Ne generickog powermatic 80 vec bas onog sto se ugradjuje u certinu. Odnosno, da li postoji tacna i proverena informacija sta je sve od nemetala? Ja sam im pisao ali mi nikad nisu odgovorili.

    Ono sto je sigurno potvrdjeno je silicone balance spring, sve ostalo su, cini mi se, samo neproverene informacije.

    Moj mi se ne otvara da proveravam . Za 5 godina tek.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    Poslednja ispravka: eee (22.11.2018. u 8:04)

  6. #26
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Seiko SRPC93K1 Save the Ocean VS Certina DS Action Diver

    Citat Tigar sa Eufrata-Tigufrat kaže: Pregled poruke
    eee, i pored plastike na bitnim mestima certina je ozbiljan sat u tri osnovne boje poput submarinera, nije igračka za decu da svake nedelje izlazi nova verzija čudnog imena i još čudnijeg nadimka sa drugačijom bojom cifera i umetka korone, kad detetu dosadi jedna boja, da može drugu da izabere

    uostalom i seiko ima plastiku u mehanizmu isto i do pre par godina su im satovi koštali 150 evra, dok nisu naduvali cene, pa je onome ko ne zna istoriju cena ovaj sat konkurent ove certine

    Gesendet von meinem SM-J730F mit Tapatalk


    Hahahaha. Tri osnovne boje, crna, plava i zelena. Po čemu su to osnovne boje a neke druge nisu. I u kom univerzumu su koštali 150 evra? To možda preko sivih sajtova, govorimo o 100% belim cenama. Uostalom mislio sam da ste striktno protiv naručivanja sa tih sajtova, bez kutije uz izbegavanje poreza, više puta ste pričali o tome.

    Sent from my Redmi 5A using Tapatalk
    stanis likes this.

  7. #27
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7448
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Seiko SRPC93K1 Save the Ocean VS Certina DS Action Diver

    Drustvo, nema potrebe za zaostravanjem diskusije .

    Oba sata su dobra, nekom vise lezi Seiko, nekom Certina

    Veliki pozdrav

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  8. #28
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Seiko SRPC93K1 Save the Ocean VS Certina DS Action Diver

    Na kakvo zaoštravanje, drugarski pričamo

    Sent from my Redmi 5A using Tapatalk

  9. #29
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.857
    Lajkovi
    16354
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Seiko SRPC93K1 Save the Ocean VS Certina DS Action Diver

    Plasticni Anker ima samo Swatch u Area 51 modelu. Swatch je inace throwaway sat od samog pocetka. Uopce nije predvidjeno da se servisira. Nosis ga, kad stane, smetje.

    Isti koncept je i Smart. Kad krepa motor ili opeezdis plastiku nema popravka, zamijeni se cijeli sklop.

    E sad... Sto je Balkan sindromski "Alan Ford" pa se nista ne baca to je drugi par rukava.

    Seiko 5 (pricam o cijelom konceptu sata i mehanizmu) je isto throwaway. Sat od 100$ za koji je servis skuplji od sata.

    I opet isti Alan Ford kod nas.. nista se ne baca.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (22.11.2018. u 11:57)
    marko14 likes this.

  10. #30
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Seiko SRPC93K1 Save the Ocean VS Certina DS Action Diver

    Koliko sam primetio desavalo se da nekome smeta kopca, tip stakla, cak i kutija pa verovatno nekome moze smetati i izrada vitalnih delova mehanizma od plastike.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (22.11.2018. u 12:01)
    Nenad Arandjelovic likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •