Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
Like Tree18Likes

tema: Seiko SKX vs Steinhart ocean one

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    23.5.2011.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    31
    Lajkovi
    281
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Seiko SKX vs Steinhart ocean one

    Dragi ljubitelji satova,

    interesuje me vaše mišljenje o navedenom duelu: Seiko skx007 vs Steinhart ocean one 42 black ceramic.
    Seiko SKX vs Steinhart ocean one-seiko-skx007.jpg vs Seiko SKX vs Steinhart ocean one-steinhartocean1blackceramic1_1200x1200.jpg

    Legendarni SKX007 (koji lično posedujem i koji sam dva puta kupovao i prodavao - uvek nezadovoljan veličinom - naviknut na veće satove teško je bilo prilagoditi se ne toliko manjem prečniku koliko manjem L2L koji uz bezel dosta "smanjuje" sat na ruci.
    O ovom satu je već toliko ispričano pa ne bih da se ponavljam.

    Sa druge strane, "homage" sat izuzetnog kvaliteta: Steinhart ocean one. Keramička korona (lično mi se jako dopada i pored toga što u većini slučajeva je čitkost jako loša), odlična završna obrada, solid links na kvalitetnoj narukvici, potpisana krunica, itd.
    Jedina moja zamerka su, osim što je homage sat, sami lugovi - ravni sa razmakom od 50mm uz prečnikom kućišta od 42mm na većini prosečnih zglobova ostavlja utisak prevelikog sata.
    Na žalost nisam imao prilike da ga vidim uživo ili još bolje da stavim na svoj zglob (nepunih 7inch) te sam u velikoj dilemi da li želim da posedujem ovaj sat.
    Ponosan sam što posedujem legendarni SKX ali bih želeo kvalitet Steinharta.

  2. #2
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.314
    Lajkovi
    27286
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Seiko SKX vs Steinhart ocean one

    Samo ti možeš da doneseš tu odluku. Ne treba ti ničiji savet, jer i sam znaš sve razlike koliko vidim. Skx već imaš, a sad želiš i Steinhart, tako da "go for it"!!!
    Zagor likes this.
    Omega rules !!!

  3. #3
    Mlađi član
    Član od
    23.5.2011.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    31
    Lajkovi
    281
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Seiko SKX vs Steinhart ocean one

    Citat don Alberto kaže: Pregled poruke
    Samo ti možeš da doneseš tu odluku. Ne treba ti ničiji savet, jer i sam znaš sve razlike koliko vidim. Skx već imaš, a sad želiš i Steinhart, tako da "go for it"!!!
    Koliko jedan istaknut član ceni homage satove? Hvala na odgovoru

  4. #4
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.314
    Lajkovi
    27286
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Seiko SKX vs Steinhart ocean one

    To je stvar lične prirode. Neki ih vole, a neki ne. Obe strane su u pravu na neki način. Svaki iz svog ugla. Ja npr. nemam ništa protiv homage satova, dok neki ne mogu očima da ih vide. Stvar ukusa. Kao plavuše i crnokose. Neki više vole prve, a neki druge. Steinhart ima dobar kvalitet za svoju cenu, jedino mu zameraju što imitira modele poznatih brendova, a opet neko to voli. 100 ljudi 100 ćudi.
    popovac 76 and Zoran019 like this.
    Omega rules !!!

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Seiko SKX vs Steinhart ocean one

    007 je moj prvi sat koji sam kupio na osnovu svega što sam naučio na ovom forumu godinama sam ga nosio kao prvi izbor iako sam u međuvrmenu zbog satitisa opasno ojadio kućni budžet (tek ga je Građanin zamenio) .... Ipak svestan nedostaka ja sam ga svesno apgrejdovao kornjačom koja je danas uglavnom moj prvi izbor...... u ovom dvoboju ja bih se dakle odlučio za unapređeni 007

    Poslednja ispravka: popovac 76 (24.11.2020. u 11:33)
    stanis, bokanegra and milek like this.

  6. #6
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Seiko SKX vs Steinhart ocean one

    Steinhart

    Послато са SM-G985F помоћу Тапатока
    don Alberto and bokanegra like this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  7. #7
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.314
    Lajkovi
    27286
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Seiko SKX vs Steinhart ocean one

    Ako bih ja birao, odabrao bih Steinhart.
    Omega rules !!!

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Seiko SKX vs Steinhart ocean one

    Meni je Steinhart ljepši a vjerovatno i bolji ali sama pomisao da je to u jednu ruku kopija bi me stvarno nerviralo. Mislim da bi bio na mojoj ruci sve do momenta dok me neko ne bi upitao da li je to Rolex.
    Seiko kakav god da je ima to nešto svoje pogotovo sa SKX i zbog toga ga vise cijenim.
    popovac 76, Zoran019 and stanis like this.

  9. #9
    Stariji član
    Član od
    7.1.2017.
    Poruke
    728
    Lajkovi
    6979
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Seiko SKX vs Steinhart ocean one

    izbor je samo tvoj, a ja cu izneti kao vlasnik skx koliko je moguce nepristrasno mada sve ovo vec svi znaju, ali kao mala rekapitulacija iz mog ugla redom koji je meni bitan i znacajan za izbor, nevezano za lezanje na ruci sto je sigurno jako bitno ali ne mogu porediti.

    steinhart - pros - premium osecaj, dublja crna na dial-u, bolji mehanizam i mnogo bolja stock narukvica.
    cons - Rolex wannabe, kiklop, oiviceni markeri (ovo je moja preferenca generalno) polozaj i velicina krunice.

    skx - pros - funky dial, krunica, mogucnost lakog modovanja, tradicija, certifikovani diver

    cons - 'bledo' crni dial, prevazidjen mehanizam (lako resivo), stock narukvica.

    sto rece kolega iznad, prelomi na kornjacu, i svima dobro

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.857
    Lajkovi
    16361
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Seiko SKX vs Steinhart ocean one

    Čekaj ti stvarno uspoređuješ Zetor i Mercedes?

    Ajde ovako...

    SKX sam imao ... Mislim .. 10 - 15 komada. Od običnog K preko mitskog J pa sve do teško modificiranog sa valjda svime što se moglo naglaviti na njega. Samo Remus i Kenwood naljepnicu nije imao. I svaki put imam isto mišljenje: "vrijedi sto eura". Čak i onaj koji je imao na sebi dodatne opreme u 4 puta toliko.

    Stare 7002/6309 slim ni ne računam iako su bazično isti satovi.

    I doslovno je to to.

    Steinhart vrijedi kolko ga platiš. Pod rukom, na zglobu, skroz druga kategorija.

    Što su mu "ljubitelji" SKXu napumpali cijenu na razinu steinharta je drugi par rukava. Nit je sat rijedak (i neće nikada biti jer je naštancan u valjda milijun primjeraka) nit je toliko dobar koliko je nahvaljen.

    Sorry momci,dajte se malo saberite.



    Poslano sa mog M2004J19C koristeći Tapatalk
    Poslednja ispravka: sin.er (29.11.2020. u 18:39)
    don Alberto and bokanegra like this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •