Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 12
Like Tree19Likes

tema: Omega Speedmaster vs Zenith chronomaster sport 41mm

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Omega Speedmaster vs Zenith chronomaster sport 41mm

    Potrebna mi je vaša pomoć, neodlucan sam da li da mijenjam moju omegu Speedmaster uz doplatu od 3300e za zenith chronomaster sport 41mm.
    Volio bih čuti vaše mišljenje pogotovo ako je potkrijepljeno nekim podatcima. Kako se kreću cijene prilikom prodaje, koji vise gubi na vrijednosti, mane i prednosti navedenih modela itd. Model omege je sendvič sa safirnim staklom.
    Svjestan sam da mnogi nisu imali dodira sa ovim modelima možete iznijeti i koji vam se svide svidja.
    Hvala vam na odgovorima.
    Naziv: 4A1F5AFC-24DB-4805-8219-04B07913F661.jpg, pregleda: 396, veličina: 322,3 KB

    Naziv: 63B11A07-524D-42F0-90B1-F5203B5D3842.jpg, pregleda: 419, veličina: 352,4 KB
    don Alberto and bokanegra like this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika mizzy
    Član od
    6.2.2013.
    Lokacija
    Zrenjanin, Srbija
    Poruke
    1.490
    Lajkovi
    9926
    Reputacioni uticaj
    103

    Određen forumom Re: Omega Speedmaster vs Zenith chronomaster sport 41mm

    Kolega,

    oba sata su sjajna, tehnicki aspekti su opste poznati i nema tu tajni, pa mislim da se sve svodi na licni afinitet... A moj kaze Zenith .

    I sama ponuda izgleda vrlo korektno, preporucena cena za taj Chronomaster je valjda, oko 10.500,00 eu, a mislim da ga novog nigde nema ispod 9.500,00 eu. E sad, Zenith, k'o i vecina drugih brendova, gubi bar 20% istog trenutka kada se iznese iz radnje, ali se i to danas menja u ovo vreme sveopste pojacane potraznje, tj. nestasice svega luksuznog...

    Srecna odluka, koliko god izgledala teska!
    Poslednja ispravka: mizzy (15.5.2022. u 13:51)
    Ivke1 likes this.
    trenutna kolekcija:
    Titoni Airmaster Ref. 93963 S-005
    Doxa Sub 300t Aquamarine Ref. 840.10.241.10
    Grand Seiko SBGA211 Snowflake
    Zenith El Primero Classic Cars Ref. 03.2046.400/25.C771

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Omega Speedmaster vs Zenith chronomaster sport 41mm

    Zahvaljujem se na komentaru kolega mizzy.
    Haifisch23, ako imas vremena volio bih čuti tvoje mišljenje. Bas sam u nedoumici, iz sata u sat mijenjam mišljenje a približava se da moram odlučiti ubrzo.

  4. #4
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Omega Speedmaster vs Zenith chronomaster sport 41mm

    Ivke1,
    Ne postoji pravilan ili nepravilan odgovor, pa ću zato, kao što si zamolio, dati isključivo vlastito mišljenje, ne želeći da ono utiče na tvoj izbor.
    Kada bi imao izbor kupovine jednog od ova dva sata i kada bi ta kupovina značila posedovanje na dugi rok - odlučio bih se za Chronomaster, jer uvek dajem prednost automatiku ispred ručnog navijača. Kako god okretali to je napredniji stepen satova. Jedini izuzetak je najviši razred "industrije" odnosno rang Datographa - ali to je za neku drugu temu.
    Sada ono što tebe uvek najviše zanima - međusobna uporedba, mada sam već u temi u tvojoj kolekciji pisao, da je besmisleno upoređivati automatik sa ručnim navijačem, ali ok.
    Istina je, da je Omega sa novim kalibrom 3861 ovaj izbor potpuno otežala, jer je reč o koaksialu, sa silicijum spiralom, preciznošću u Metas standardu (0-5 sekundi maksimalnog dnevnog odstupanja), 15.000 Gaussa antimagnetnom rezistencijom, pa i znatno unapređenjom kopčom, tako da mogu slobodno napisati, da Moonwatch prvi put nakon 1968 godine u tehničkom aspektu, ponavljam u tehničkom aspektu, konačno opravdava svoju cenu na tržištu. Sa druge strane, ovaj napredak ga je udaljio od nekadašnjeg Moonwatcha, pa sada imamo odličan sat hladnog srca, koji samo liči na Moonwatch. Znam, jedini pravi Moonwatch je onaj do 1968 sa kalibrom 321 ali i naslednici sa 1861 i 1863 su ipak imali dovoljno toga u sebi, da su barem dostojno pratili ikonizaciju tog modela.
    Sa ponovnim naglašavanjem, da je reč o mojem mišljenju, ne sviđa mi se kompromis, koji je Omega uradila sa novim modelom, jer su zadržali Cam verziju hronografa a imali su sve dovoljno, da bi ga vratili na column wheel, kao što je to bilo u prvobitnoj verziji Speedmastera. Znam, da bi takav sat koštao 30 % više nego sada i da bi mu prodaja znatno pala ali Omega je naglašavala, da će Moonwatch ređe izlaziti iz vitrina nego do sada. Očigledno nisu imali dovoljno hrabrosti za takav rizik.

    Chronomaster je sa druge strane punokrvan automatik. Moramo uzeti u obzir, da se razvijanje El Primera odvijalo u nekim drugim vremenima, pa nije baš sve 100 % idealno, jer u njemu imamo column wheel ali sa horizontalnim kvačilom umesto sa vertikalnim, koje je danes sveprisutno u modernim hronografima luksuznog razreda. Ali to sve imaš u Daytoni, tako da nećeš biti uskraćen. Osim toga, Zenith je taj uslovno rečeno "falitak" rešio sa frekvencijom od 5Hz, pa je preciznost hronografa 1/10 sekunde, koja je znatno bolja od Omeginog 3861 sa 21.600 b/h.
    Izdvojio bih i keramički bezel kod Zenitha, dok mu je svakako deficit 2 godišnja odnosno 3 godišnja preko registracije u odnosu na 5-godišnju garanciju u slučaju Omege.
    Možda još nešto što sam primetio - imam utisak, da nisi najbolje kliknuo sa Moonwatchom, već od samog početka. Upoređivao si ga sa Daytonom, ali seti se kolika je razlika u ceni između ta dva sata, kao što je uostalom između Moonwatcha i Chronomastera. Zenith svakako ostavlja drugačiji utisak na ruci ali je zato i preko 30 % skuplji.

    Ako se radi o kupovini sata u smislu kolekcionarskog pristupa, onda je odluka još teža. Lično bih se čak i u tom slučaju radije ili da budem konkretniji pre odlučio za Chronomaster. Naglasak je na pre, jer bi se svakako potrudio da u kolekciju uključim Moonwatch. Na sreću, to sam rešio, tako da u sopstvenoj kolekciji imam El Primera, kao i Moonwatch.
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (17.5.2022. u 10:54)

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Omega Speedmaster vs Zenith chronomaster sport 41mm

    Hvala puno na odgovoru Hafisch23. Kao i uvijek govoriš činjenicama i zato sam želio čuti tvoje mišljenje. Kao sto si rekao nisam bio impresioniran ovim satom. Da ne kažem razočaran. Jedna od stavki zašto sam uzeo ovaj sat je bio manuelni mehanizam jer taj momenat navijanja stvara nekakvu povezanost sa satom, lijep mi ke osjećaj.
    Cudno je sto sat polako počinje da mi se svidja. Svjestan sam mana i ne dopuštam da sam sebe zavaravam. Mislim iskreno kao sto si i sam naveo da u cijeni ovog sata se prodaje dobrim dijelom i priča. Ti kažeš da ovaj model donekle i opravdava cijenu.
    Noseci ga ovih dana počinju pomalo i da mi se svidjaju neke stvari koje su mi na prvu bile ružne: cifer i kazaljke. Iskreno ne vidim neki kvalitet u njima ali mi postaju sve simpatičniji. Ono sto mi se od starta svidjelo je kućište i staklo. Staklo je ( moj utisak) bolje nego u Daytone. Sto vise nosim speed sve mi se teze odlučiti da ga u stvari zelim mijenjati. Sto je najgore odluku ću morati donjeti u naredna dva dana.
    Do sada se desavalo da budem impresioniran sa satovima kad ih kupim pa vremenom splasne osjećaj. Prvi put mi se desava suprotno. Bojim se da ću se pokajati ako zamjenim. Bas sam zbunjen ovim satom.
    Jos jednom hvala na odgovoru.
    PS: zaboravio sam napisati omega ima odstupanje ispod jedne sek na 24h. Nisam još imao sat koji je toliko tacan.
    Poslednja ispravka: Ivke1 (17.5.2022. u 19:03)

  6. #6
    Član
    Član od
    19.2.2021.
    Poruke
    183
    Lajkovi
    1161
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: Omega Speedmaster vs Zenith chronomaster sport 41mm

    Citat Ivke1 kaže: Pregled poruke
    Hvala puno na odgovoru Hafisch23. Kao i uvijek govoriš činjenicama i zato sam želio čuti tvoje mišljenje. Kao sto si rekao nisam bio impresioniran ovim satom. Da ne kažem razočaran. Jedna od stavki zašto sam uzeo ovaj sat je bio manuelni mehanizam jer taj momenat navijanja stvara nekakvu povezanost sa satom, lijep mi ke osjećaj.
    Cudno je sto sat polako počinje da mi se svidja. Svjestan sam mana i ne dopuštam da sam sebe zavaravam. Mislim iskreno kao sto si i sam naveo da u cijeni ovog sata se prodaje dobrim dijelom i priča. Ti kažeš da ovaj model donekle i opravdava cijenu.
    Noseci ga ovih dana počinju pomalo i da mi se svidjaju neke stvari koje su mi na prvu bile ružne: cifer i kazaljke. Iskreno ne vidim neki kvalitet u njima ali mi postaju sve simpatičniji. Ono sto mi se od starta svidjelo je kućište i staklo. Staklo je ( moj utisak) bolje nego u Daytone. Sto vise nosim speed sve mi se teze odlučiti da ga u stvari zelim mijenjati. Sto je najgore odluku ću morati donjeti u naredna dva dana.
    Do sada se desavalo da budem impresioniran sa satovima kad ih kupim pa vremenom splasne osjećaj. Prvi put mi se desava suprotno. Bojim se da ću se pokajati ako zamjenim. Bas sam zbunjen ovim satom.
    Jos jednom hvala na odgovoru.
    PS: zaboravio sam napisati omega ima odstupanje ispod jedne sek na 24h. Nisam još imao sat koji je toliko tacan.
    Taj osećaj što opisuješ je nezamenljiv. Ne savetujem ti da menjaš sat zbog nekih podataka, naročito ako ti je taj osećaj još i neubičajen. Što ga rizikovati?

    Nećeš se bolje osećati samo što je, Bože moj, “bolji sat.” Jer takav način razmišljanja svodi na čisto materijalnu odnos s satom, a to nije suština ove naše zaraze.
    Baron and Ivke1 like this.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika mihajlons
    Član od
    11.6.2021.
    Poruke
    1.179
    Lajkovi
    6398
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Omega Speedmaster vs Zenith chronomaster sport 41mm

    Ni meni Moon nije legao na prvu, trebalo je vremena al sad je nezamenljiv


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Omega Speedmaster vs Zenith chronomaster sport 41mm

    Citat mihajlons kaže: Pregled poruke
    Ni meni Moon nije legao na prvu, trebalo je vremena al sad je nezamenljiv


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nisam sig šta se desava, da li podsvjesno sebe ubjedjujem pod utiskom drugih ljudi da mi se pomalo svidja sat ili stvarno pronalazim nešto u tom satu. Nisam siguran o čemu se radi. Prvi utisak nakon dan dva nošenja je bio pomalo razočaravajući. Sad mi se stalno nosa.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Omega Speedmaster vs Zenith chronomaster sport 41mm

    Citat boskom kaže: Pregled poruke
    Taj osećaj što opisuješ je nezamenljiv. Ne savetujem ti da menjaš sat zbog nekih podataka, naročito ako ti je taj osećaj još i neubičajen. Što ga rizikovati?

    Nećeš se bolje osećati samo što je, Bože moj, “bolji sat.” Jer takav način razmišljanja svodi na čisto materijalnu odnos s satom, a to nije suština ove naše zaraze.

    Ako budem mijenjao neću to uraditi isključivo zbog tehnički podataka. Kad sam kupio sat gledao sam ga hladne glave i nije bio nešto posebno. Sad se nešto mijenja, da li je to od utjecaja različitih kanala i hvaljenja od drugih ljudi, možda podsvjesno želim da nadjem nešto u tom satu ili mi se stvarno svidja.
    Kuciste i staklo mi se svidjelo od prvog dana. Narukvica mi je bila katastrofa sem kopče jer ona je bas lijepa. Sad mi je i narukvica lijepa. U isto vrijeme znam da sam pogledao par kanala na kome ljudi hvale narukvicu, kontam da sam pao pod utjecaj.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    606
    Lajkovi
    4365
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Omega Speedmaster vs Zenith chronomaster sport 41mm

    i?

    Tvoja konačna odluka je

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •