Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 28
Like Tree27Likes

tema: Kopije TISSOT satova, internet prodaja!

  1. #1
    Član
    Član od
    18.6.2012.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    154
    Lajkovi
    348
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Tehnička greška
    Moderator
    Poslednja ispravka: VLADAN P (1.3.2017. u 19:13)

  2. #2
    Novi član
    Član od
    1.3.2017.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Exclamation Kopije TISSOT satova, internet prodaja!

    Pozdrav svim ljubiteljima satova na ovom forumu.Duznost mi je da svoje negativno iskustvo prilikom kupovine preko interneta podelim sa Vama. Samim tim upozorim i zastitim sto veci broj ljudi,koji mogu postati zrtve prevare. Naime,pobedio sam na licitaciji (na poznatom domacem ''vockica'' sajtu za kupovinu i prodaju kod nas )za sat Tissot prc 200. Iznos je bio 20700 din,ili oko 170E. Ne razumem se u satove,i zaleteo sam se. Lazno poverenje su mi ulivale pozitivne ocene prodavca ,kao i njegova izjava da je svaka vrsta provere originalnosti moguca.Inace,radi se o Srdjanu s,iz Topole! Dao sam mu pozitivnu ocenu,(sto se moze na sajtu i videti),bez detaljne provere sata. Naivno s moje strane... Posle mesec dana sat je stao,i zardjao,sto me navelo da posumnjam u originalnost.Odnesen je kod casovnicara,misleci da je samo baterija. Medjutim problem je bila elektronika.Crkla je,i sat moze da se baci.Odlazim u ovlascenu radnju za prodaju Tissot satova gde uocavam mnogobroje razlike :

    1.boja kazaljki na originalu drecavo zuta,na kopiji ide vise na narandzasto.
    2.cifre za prikaz datuma na originalu su deblje.
    3.slovo T na originalu duze na kopiji krace.
    4.kad se odsrafi krunica i izvuce radi stelovanja,ne stoji u osi vec krivuda kao krivi tocak dok kod originala stoji pravo,nema sevrdanja.)
    5.kad se aktiviraju hronometri drugacije se okrecu nego kod originala(ima na ju tj,prezentacija).
    6.sa unutrasnje strane nigde nije potpisan dok original jeste.
    7.crtice iznad slova swiss made,u donjem delu sata,nisu na istim mestima
    8.svi satovi koje prodaje imaju isti serijski broj.Ispod broja modela na poklopcu sata,jer su svi stancovani prema jednom koji je uzet da se kopira!
    9.Sama cena po kojoj ga prodaje (oko 150-220e)za nov sat,vam govori sve.(original kosta 61.333 din)
    Prilazem slike originala i kopije,koje sam licno slikao,uocicete i sami navedene razlike.Za sva pitanja sam tu.Pozz







    Diling likes this.

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Kopije TISSOT satova, internet prodaja!

    Ovakva iskustva su nam uvek dobrodošla mada je moderaciji uvek teško odlučiti da li da se ovakvi postovi dozvole zbog mogućnosti namernog unižavanja ugleda prodavca.
    Čini mi se da vispreni81 ovde postuje u najboljoj nameri.
    Moja molba za vispreni81 je da nam samo pojasni kako zna za podatak da su svi serijski brojevi na svim satovima tog prodavca isti (vide se na slikama oglasa ili...)?
    Poslednja ispravka: VLADAN P (1.3.2017. u 18:58)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #4
    Novi član
    Član od
    1.3.2017.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kopije TISSOT satova, internet prodaja!

    Da,pratio sam detaljno sve njegove aukcije.Menjao je slike istih modela satova,ali su brojevi ostajali isti.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Kopije TISSOT satova, internet prodaja!

    Bilo je reči o ovome. Utvrdili smo da prodaje replike.

    sent from my Gant fashionphone

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Kopije TISSOT satova, internet prodaja!

    Da li si pokušao da stupiš u kontakt sa prodavcem, Limundom i policijom? Ako imaš dokaze, a trebalo bi da ih ima, u pitanju je čist slučaj prevare. Policija je dužna da reaguje za ovu sumu, a ako se nešto pokrene, onda bi bilo zgodno i malo buke po medijima.

    Teško je da ovde sudimo, ali verujem da bi elektronska dokumentacija iz Limunda, potvrda servisa da je u pitanju replika i slično mogli da makar malo pomognu.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    1.3.2017.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kopije TISSOT satova, internet prodaja!

    Razgovarao sam sa prodavcem. Prvo je hteo da mi posalje drugi. Ja sam rekao da ne zelim drugu ovakvu kopiju koju mi je vec poslao.Predocio mu jasne razlike,i zahtevao da mi vrati novac. Odbio je da vrati,stalno ponavljajuci da je sat original 100%. Predlozio sam mu da odemo zajedno na proveru,sto je on odbio,dajuci neke glupe izgovore. Tesko je u Srbiji doci do bilo kakve pravde. Da smo drzava,takvi bi bili na mestu predvidjenom za takve. Sto je najzalosnije Limundo staje na njegovu stranu,jer uzimaju deo od prodaje. Njima je samo to bitno,a to sto on vrsi prevare preko njihovog sajta nije vazno.
    Diling likes this.

  8. #8
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Kopije TISSOT satova, internet prodaja!

    Ako imaš pisanog traga preko Limunda, i to je nešto za početak. Predlažem da pitaš u prvoj policijskoj stanici, ili još bolje, da pitaš nekog advokata. Ima onih koji će ti dati besplatan savet, a ako na Guglu ukucaš advokat autorska prava, pojaviće se spisak nekoliko kancelarija koje bi možda mogle da pomognu.

    Ako advokat proceni da ga na sudu može odrati k'o zeca i to u paketu sa Limundom, možda bi valjalo pokušati.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #9
    Novi član
    Član od
    1.3.2017.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kopije TISSOT satova, internet prodaja!

    Hvala za savet,pitacu nekog strucnog iz te oblasti,pa cu videti da li moze biti necega od toga.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Evo ja sam rad da ti napišem tužbu sledećeg meseca. Možemo detalje na pp. Te adv. kancelarije 'za autorska' prava nisu jeftine i biće mnogo skuplje od original sata. Ako uopšte budu hteli da rade.

    RN3 Pro via TT

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •