Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
Like Tree25Likes
  • 14 Post By araphel
  • 11 Post By araphel

tema: Vratislavia Conceptum - designed in Poland

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Vratislavia Conceptum - designed in Poland

    Pre neki dan gledajući neke Bullhead satove naiđem na slike par modela ovog "proizvođača".

    Radi se o firmi iz Vroclava u Poljskoj, koja je nastala prvobitno sa idejom da se dizajnira pristupačan sat sa duhom sedamdesetih, u "racing chronograph stilu".

    Satovi iz njihove Heritage chrono serije su jastučastog oblika, sa izrazitim duhom sedamdesetih, i u nekim slučajevima sa ciferima koji ne samo da odišu duhom sedamdesetih, već i direktno prizivaju neke konkretne modele drugih proizvođača.

    Stakla su safirna sa AR premazom, i generalno, koliko je suditi sa fotografija, kvalitet izrade je na nivou, ali kao zamerku bih stavio mehanizme koji su u upotrebi. Naime, Heritage chrono 2 serija je koristila Seiko VK64 mecha-quartz mehanizme, a već od serije 3 su prešli na Miyotu 6s21 (kako stoji na njihovoj stranici).

    Pored ovih modela, ubacili su i jedan mehanički dress sa prikazom rezerve snage (Formmaister) kao i jedan "retro/tool" diver, sa NH35 (VIS1935.x)

    Cene su pristupačne, pogotovo hrono modela, koji su u obe varijante bili 190 USD (vidim po nekim komentarima da je mnogima to bio razlog za kupovinu, a da su se naknadno iznenadili kvalitetom dobijenim za taj novac). Kod Formmaistera se radi o 330 USD, dok je diver oko 350 USD.

    Vratislavia Conceptum


    Evo i malo slika:
    Priložene slike Priložene slike Vratislavia Conceptum - designed in Poland-vratislavia-conceptum-heritage-chrono-series3-blue.jpg   Vratislavia Conceptum - designed in Poland-x6.jpg   Vratislavia Conceptum - designed in Poland-vratislavia_conceptum_heritage_chrono_4.jpg   Vratislavia Conceptum - designed in Poland-vratislavia-conceptum-vis1935.x-versions.jpg   Vratislavia Conceptum - designed in Poland-vratislavia-conceptum-formmeister-grey.jpg  
    eee, RUS, Vladimir NS and 11 others like this.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    6.989
    Lajkovi
    58296
    Reputacioni uticaj
    217

    Određen forumom Re: Vratislavia Conceptum - designed in Poland

    Bas lepo izgledaju ovi hronografi.Hvala na predstavljanju Araphel

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Vratislavia Conceptum - designed in Poland

    I mene su privukli. Nažalost, prave ih u malim serijama i izgleda da brzo nestanu. Inače bi možda za ove novce vredelo i probati jedan.

    Evo još malo fotki tih hronografa:






    Poslednja ispravka: araphel (24.2.2016. u 8:30)
    eee, RUS, Vladimir NS and 8 others like this.

  4. #4
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Vratislavia Conceptum - designed in Poland

    meni je ovo super definitivno mi se sviđa, ja bih ovako nešto rado probao, mislim da ova dva chrono trkačka, ostalo mi se ne sviđa

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Vratislavia Conceptum - designed in Poland

    I meni se u suštini jedino ovi chrono dopadaju. Ima još par komada u nekim bojama da se poruči.

    Inače, ljudi su otvoreni i za tematske satove i slično, pa eto mogućnosti da se oživi ideja forumskog sata, samo radije sa mecha quartz opcijom nego sa klasičnom Miyotom.

  6. #6
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Vratislavia Conceptum - designed in Poland

    ma jok ta ideja forumskog sata ili bilo šta slično ne treba više ni da se spominje, nema od toga ništa pa makar sat koštao i tri evra

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Vratislavia Conceptum - designed in Poland

    Šteta, meni je to bila baš ok ideja. Elem, da ne spamujem više.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •