Glasanje: Da li preferirate providni ili metalni poklopac kućišta?

Obaveštavamo vas da je ovo javno glasanje, ostali korisnici mogu videti za šta ste glasali.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 30
Like Tree20Likes

tema: Da li preferirate providni ili metalni poklopac kućišta?

  1. #1
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Question Da li preferirate providni ili metalni poklopac kućišta?



    Da li više preferirate satove sa providnim ili metalnim poklopcem kućišta? Da li vam se više dopada da možete slobodno gledati u mehanizam sata ili vam je to nepotrebno? Da li ste kojim slučajem veći pobornik metalnog poklopca na satu? Da li više volite satove sa lepom gravurom na poklopcu?

    Kakve su vaše preferencije? Šta je po vama bolje i lepše? Koliko tip poklopca na satu utiče na vašu odluku o kupovini sata?

  2. #2
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Da li preferirate providni ili metalni poklopac kućišta?

    Ja vise volim metalni, narocito ako ima neku lepu gravuru.

    Providni mi se ne svidjaju previse, zato sto se kroz njih manje vise vidi isto, a to je neka standard, elabore, mozda i top ETA, tako da meni to nije narocito zanimljivo za gledanje(odlicni su to mehanizmi i ja ih volim, ali nisu bas neko olicenje lepote).

    Kad su neki skuplji satovi u pitanju, tu je vec druga stvar. Lepo je videti neki ukraseni in house mehanizam, tu nema govora.
    Poslednja ispravka: RUS (3.5.2014. u 15:44)
    Jonbri likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #3
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Da li preferirate providni ili metalni poklopac kućišta?

    Donekle delim mišljenje sa Rusom.

    Na jeftinijim satovima bih pre voleo da vidim neku lepu gravuru na metalnom poklopcu, ali ako je nema, onda bih pre voleo providni poklopac. Bolje da gledam i u standardnu etu, nego običan metalni poklopac.

    Luksuznije i bolje ukrašene mehanizme bi bilo greota sakriti, tako da je providni poklopac obavezan!

    U globalu, rekao bih da više naginjem providnom poklopcu.

  4. #4
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Da li preferirate providni ili metalni poklopac kućišta?

    metalni poklopac i još ako bi imao neku gravuru preko, kao omega planet ocean ili fortis b42 ili longines HQ

    staklo ni da vidim očima, a ne volim ni spreda kad ima mineralno staklo isto

    pleksi volim

  5. #5
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Da li preferirate providni ili metalni poklopac kućišta?

    Dajem blagu prednost providnom poklopcu osim ako mehanizam nije bas ruzan
    Naravno se stoji svakom satu providan poklopac tu prvenstveno mislim na divere i neke pilote.

    Najbolja varijanta
    5227J_001_img5.jpg

  6. #6
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Da li preferirate providni ili metalni poklopac kućišta?

    Milane, jesi li siguran za Planet Ocean?

    23292465103001-40.jpg

  7. #7
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Da li preferirate providni ili metalni poklopac kućišta?

    vidi stvarno hehe, mislio sam na Seamaster, onaj sa morskim konjićem pozadi

    22015000-70.jpg

    ali me Rolex stvarno fascinira koliko drzi do jednostavnosti i tradicije, i dalje verovatno svi imaju ovakav poklopac

    Rolex-Deepsea-M116660-0001-back.jpg
    sejtan likes this.

  8. #8
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Da li preferirate providni ili metalni poklopac kućišta?

    Ma nisi pogresio, ima ih i sa konjicem! Nego sam mislio da li si siguran da bi se tako lako odlučio!?

    I meni se konjic sviđa, i lepo leži na ruci, ali mi se sviđaju i modeli sa pogledom na mehanizam!

  9. #9
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Da li preferirate providni ili metalni poklopac kućišta?

    pa uglavnom sam siguran, video sam dosta satova i pre neki dan sam video braju superocean sa metalnim poklopcem i on je prelep isto, meni takvi satovi izgledaju solidnije, sve mi je zent da je staklo tanko i da moze da pukne vrlo lako

    a poklopac mi pritom sa onom debelom gravurom izgleda kao da je 4mm debeo

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Da li preferirate providni ili metalni poklopac kućišta?

    Pa uglavnom dijelim misljenje sa Rusom ako je neki "obican" mehanizam ne previse ukrasen onda je bolji metalni poklopac sa nekom gravurom.
    I jos jedna stvar koja mi malo smeta je kada je precnik mehanizma dosta manji od precnika kucista, a stavljen je providni poklopac, takav je slucaj na mom Hamiltonu i to je jedina po meni da kazem mana.
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •