Glasanje: Da li preferirate providni ili metalni poklopac kućišta?

Obaveštavamo vas da je ovo javno glasanje, ostali korisnici mogu videti za šta ste glasali.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 30
Like Tree20Likes

tema: Da li preferirate providni ili metalni poklopac kućišta?

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.015
    Lajkovi
    5049
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Da li preferirate providni ili metalni poklopac kućišta?

    Providni, kad su mehanički satovi u pitanju.
    MishaBGD likes this.
    Mišić M.

  2. #22
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Da li preferirate providni ili metalni poklopac kućišta?

    Zavisi od mehanizma. Lemaniu bih voleo da gledam, a 2824 nema potrebe...

  3. #23
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Da li preferirate providni ili metalni poklopac kućišta?

    Metalni, reljefni poklopac. Zadnji poklopac na ručnom i džepnom satu je drugi prioritet, nakon brojčanika koji prodaje sat odnosno diktira cijenu kolekcionarskom primjerku.

  4. #24
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Da li preferirate providni ili metalni poklopac kućišta?

    Šta ja znam, može i jedno i drugo, nekako mi uz dajver ide metalni lepo gravirani poklopac, dok za neke druge varijante može i providan. Ne bih znao odgovor....
    vladas likes this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  5. #25
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Da li preferirate providni ili metalni poklopac kućišta?

    Ne znam, mozda sam staromodan ali meni providni nekako ne ide na sat. Jos ako pusti vodu pa da bude kao akvarijum .

  6. #26
    Novi član
    Član od
    5.10.2012.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Da li preferirate providni ili metalni poklopac kućišta?

    Automatik po pravilu sa prozorčićem, a kvarcni nipošto. Tako jednostavno posmatram tu dilemu. Druga je stvar što neki proizvođači baš i ne poklanjaju dužnu pažnju dizajnu sata i prizoru koji se vide kroz poklopac. Danas čak i ultra jeftini kineski automatik satovi imaju lepo dizajnirane mehanizme pod staklom poklopca. Lepo se vidi rad rotora i balansnog točka. Stoga nema pardona za izostanak prozorčića kod iole poznatih brendova u tom pogledu.
    Kod kvarcnih satova staklo na poklopcu nema smisla. Ništa se tu ne mrda. Sve je prilično statično.

  7. #27
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Da li preferirate providni ili metalni poklopac kućišta?

    Djordje Sugaris and MMario like this.

  8. #28
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Da li preferirate providni ili metalni poklopac kućišta?

    Realno, iako volim providne poklopce, sta ima da vidim kod Seika 5 recimo ? Pogledas, bude ti interesantno dva dana i toliko o tome. Kod satova sa ukrasenim mehanizmima, lep je detalj, ali opet i to ce samo gledati u ruku posle nekog vremena - mogucnost da pokazes mehanizam nekome je uvek dobra.

    Recimo da bih u mom imovnom stanju izuzetno cenio samo jednu posvetu na poklopcu. Ili lep poklopac, naravno. Nema neke specijalne potrebe za staklom, do nekih 1.000 i kusur evra.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  9. #29
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Da li preferirate providni ili metalni poklopac kućišta?

    Steinhart ima šta ponuditi i ispod te cifre ali to je Stein(možda i Stowa MO).
    MMario likes this.

  10. #30
    Član
    Član od
    3.10.2012.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    383
    Lajkovi
    716
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Da li preferirate providni ili metalni poklopac kućišta?

    Metal u 90% slučajeva, koliko god mehanizam bio lep.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •