Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 14 od ukupno 14
Like Tree9Likes

tema: Pomoc oko podnog stojeceg sata

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Pomoc oko podnog stojeceg sata

    Ne baš, jedino povezano sa proizvođačem stroja, takve satove najčešće su izrađivale stolarske radionice, a strojeve su kupovali i sami ugrađivali.

  2. #12
    Novi član
    Član od
    10.2.2015.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko podnog stojeceg sata

    Evo jos par fotografija.
    Nisam nasao nikakve oznake osim pomenutog broja i slova G B koja su na "drzacu za sipke gonga"

    Dogovorio sam da cu za pocetak odneti samo mehanizam do casovnicara, da ga pogleda i da mi da neku procenu o stanju i popravci.



    Pomoc oko podnog stojeceg sata-1.jpgPomoc oko podnog stojeceg sata-2.jpgPomoc oko podnog stojeceg sata-3.jpgPomoc oko podnog stojeceg sata-4.jpgPomoc oko podnog stojeceg sata-5.jpgPomoc oko podnog stojeceg sata-6.jpgPomoc oko podnog stojeceg sata-7.jpg
    Poslednja ispravka: RobertNS (11.2.2015. u 21:50)

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Pomoc oko podnog stojeceg sata

    Nešto je slabiji werk nego sam očekivao. GB, na zvonu bi mogao biti Gustav Becker, lance nema već sajle, stanje izgleda dobro, i kutiju ćeš moći sam urediti, malo sam ga precijenio, očekivao sam jača zvona, werk isto izgleda dobro, no vidjet ćeš što majstor kaže.

  4. #14
    Novi član
    Član od
    23.3.2020.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko podnog stojeceg sata

    Da se uključim i ja. Od pre nekog vremena sam i ja vlasnik jednog lepog podnog sata sa tri tega. Prilikom transporta sam morao da skinem tegove ali nisam obeležio raspored koji gde treba da stoji pa nije hteo da radi. Pošto nisu iste težine, moraju se premeriti. Prethodni vlasnik mi je rekao da najteži ide desno, lakši u sredinu, a najlakši levo. Tek kad sam ih tako postavio sat je proradio. Neznam da li je isti slučaj sa svim trotegašima ali ovo je moje iskustvo koje želi da podelim sa ostalim forumašima.
    Haifisch23 likes this.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •