Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
Like Tree20Likes

tema: Vacheron Constantin, nepoznat model, info, pomoc

  1. #1
    Član
    Član od
    2.4.2012.
    Poruke
    185
    Lajkovi
    513
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Vacheron Constantin, nepoznat model, info, pomoc

    Pozdrav svima!

    Nedavno sam pristupio forumu i bas lepe stvari sam uspeo da procitam i saznam. Sad bih zeleo da vas pitam za malu pomoc. Naime, nasledio sam jedan stari Vacheron & Constantin sat od dede, ali ne znam nista o njemu u smislu godista, modela itd. Po onome sto sam uspeo da saznam, sat je iz 40-ih ili ranih 50-ih godina 20. veka, ali vise od toga ne znam.

    Evo i slikica (izvinjavam se na losem kvalitetu ) :

    Vacheron Constantin, nepoznat model, info, pomoc-p1040640.jpgVacheron Constantin, nepoznat model, info, pomoc-p1040638.jpgVacheron Constantin, nepoznat model, info, pomoc-p1040642.jpg

    Vacheron Constantin, nepoznat model, info, pomoc-p1040643.jpgVacheron Constantin, nepoznat model, info, pomoc-p1040644.jpgVacheron Constantin, nepoznat model, info, pomoc-p1040645.jpg

    Kao sto vidite sat je u prilicno losem stanju, krunica je slomljena i ne radi. Ja sam pre nekog vremena kontaktirao direktno Vacheron u Zenevi i saznao sam da oni rade procenu autenticnosti i da izdavanje tog sertifikata kosta oko 1200chf. Za popravku, kompletan servis i sredjivanje verujem da bih morao platiti bar 2000 evra, a verujem da ne postoji drugi nacin da se to uradi kako treba. No dobro, to je sekundarno, mene primarno zanima da li neko zna nesto vise o ovom konkretnom modelu posto ja nisam video ni jedan ovakav u moru vintage-a koje sam pretresao.

    Svaka pomoc i informacija je dobrodosla.

    Hvala svima unapred i pozdrav!

    Nele

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Vacheron Constantin, nepoznat model, info, pomoc

    Ne znam nista o ovom modelu,ali mogu ti reci da ovaj VC vredi da das 2000e za popravku.Nemoj ga davati bilo kom casovnicaru ni slucajno!
    Ono sto je Real Madrid u fudbalu,to je Vacheron Constantin u svetu satova.
    Cuvaj ovaj dragulj.
    Pozdrav.

  3. #3
    Član
    Član od
    2.4.2012.
    Poruke
    185
    Lajkovi
    513
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom

    Hvala na odgovoru. Svakako ga ne bih nosio kod obicnog casovnicara, znam da je sat vredan, a za mene posebno obzirom da je rec o porodicnom nasledju. Kad-tad ce sat biti sredjen .

    U medjuvrenu se nadam da ce mi neko od poznavalaca ovde reci i nesto vise o samom satu.
    Zenith likes this.

  4. #4
    Član Avatar korisnika Jasmin
    Član od
    7.7.2011.
    Lokacija
    Holandija
    Poruke
    322
    Lajkovi
    877
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Vacheron Constantin, nepoznat model, info, pomoc

    Nekako mi kuciste djeluje kao da je masivno zlato, boja kao da je 18 karatno..
    Mozes li otvoriti sat pa da mi napravis koji sliku? Mislim da je iz '43~'44.

  5. #5
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Vacheron Constantin, nepoznat model, info, pomoc

    nemoj ga otvarat jer je polklopac zlatni i dosta tanak pa češ imati problema sa zatvaranjem jer ti se može desiti da ga iskreneš pa više nebude držao a i teško ga se poslije izravna
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  6. #6
    Član Avatar korisnika Jasmin
    Član od
    7.7.2011.
    Lokacija
    Holandija
    Poruke
    322
    Lajkovi
    877
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Vacheron Constantin, nepoznat model, info, pomoc

    U pravu je watchmag01! Ja se izvinjavam, jednostavno sam mislio da svak ima iskustva sa otvaranjem/zatvaranjem delikatnih satova.

  7. #7
    Član
    Član od
    2.4.2012.
    Poruke
    185
    Lajkovi
    513
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom

    Nemam nameru da ga otvaram jer sam potpuno nestrucan za to, a ne bih da ostetim tako vredan sat. Mislio sam da bi se nesto vise moglo reci o satu i bez otvaranja, ali jasno mi je da je to jako tesko.

    Zanimljivo mi je da medju raznim vintage VC modelima iz tog perioda nisam do sada video ni jedan isti kao ovaj.

    Vidim da mi ne gine trosak od par hiljada evra za restauraciju i popravku...

    Hvala u svakom slucaju!

  8. #8
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Vacheron Constantin, nepoznat model, info, pomoc

    evo, nasao sam jedan gotovo isti, nadam se da ce biti od koristi, makar informativno.

    Vintage Vacheron Constantin watch with exotic lugs in solid 18K gold circa 1943 - Yorktime Used and Vintage Watches for Sale


    Vacheron Constantin, nepoznat model, info, pomoc-vc2.jpgVacheron Constantin, nepoznat model, info, pomoc-vc1.jpg

    Vintage Vacheron Constantin watch with exotic lugs in solid 18K gold circa 1943 This spectacular vintage Vacheron Constantin watch really should not need any description. The visual appeal of the highly stylized larger solid gold case had me sold on the watch the minute I saw it in another dealers showcase 10 years ago. Since then it has been in my private collection.
    Since owning the watch, I have had the dial restored to as original condition and given my watchmaker the task of servicing the movement.
    The watch is fitted with the legendary manual wind Vacheron Constantin Calibre V453. The movement is impeccably finished and is adjusted to temperature variations also. Note the level of finish on the wonderful movement and the large swan-neck micro regulator adjustment on the balance.
    The serial number of the movement dates the watch to circa 1943.
    The watch measures 34 mm wide excluding the crown by 42 mm long and is supplied on the buyers choice of black or brown leather strap.

    Price: USD$6295.00
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  9. #9
    Član Avatar korisnika Jasmin
    Član od
    7.7.2011.
    Lokacija
    Holandija
    Poruke
    322
    Lajkovi
    877
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Vacheron Constantin, nepoznat model, info, pomoc

    1943, joj jesam profesionalac

  10. #10
    Član
    Član od
    2.4.2012.
    Poruke
    185
    Lajkovi
    513
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom

    Da, taj najslicniji. Hvala na pomoci!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vacheron Constantin satovi - info
    By Shmizla in forum Vacheron Constantin
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.2.2012., 10:53
  2. Vacheron Constantin satovi - video klipovi
    By Shmizla in forum Vacheron Constantin
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.1.2012., 16:42
  3. Seiko sat: nepoznat model
    By Don_Krstic in forum Seiko
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.7.2011., 12:46
  4. Tressa - nepoznat model
    By Don_Krstic in forum Džepni satovi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 10.2.2011., 10:24
  5. Vacheron Constantin - MORE
    By Shmizla in forum Download sekcija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 26.2.2009., 13:46

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •