Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 37
Like Tree138Likes

tema: Satovi Kraljevine Yugoslavije

  1. #21
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Satovi Kraljevine Yugoslavije

    Hm, ne bih bas o tome gde je servisiran, u Nemackoj svakako nije, ali mislio sam da je iz ove serije najtrazeniji model sa dvobojnim ciferom

  2. #22
    Novi član
    Član od
    1.9.2011.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    39
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Satovi Kraljevine Yugoslavije

    Citat milan milanovic kaže: Pregled poruke
    hehe ''u ime naroda'', zlatan sat, zlatna penkala i slicno.....malo ironije ali nema veze

    verovatno je sat servisiran u nemackoj pre i za vreme rata hehehe, inace lep i verovatno najskuplji model Omege iz tog doba

    Čiča je imao stila definitivno, Sorbona, zlatna Omega, Parker, Faber....

    edit:

    to je centenary model, jeste art deko cifer, i mnogo vredi, vise od klasicnih zlatnih omega
    Bravo Milane! to je taj sat ali sam se nadao da se moze naci nesto jeftinije ali je sat radjen u seriji od 4000 komada tako da ispod 3000e tesko da se nadje u korektnom stanju

  3. #23
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Satovi Kraljevine Yugoslavije

    hehe ako nije nemacka, onda je britanija jer je francuska bila okupirana, salim se naravno

    dooki hvala ti, ali mislim da zare mnogo bolje poznaje istorijat omege

    no stari zlatni se satovi cesto samo prodaju u lomljeno zlato i pretope, ko zna koliko ih je jos ostalo i ako imas srece da ga nadjes uopste

    ali zato imas mnogo slicnih omeginih modela tih i kasnijih godina po mnogo pristojnijim cenama
    zare likes this.

  4. #24
    Novi član
    Član od
    1.9.2011.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    39
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Satovi Kraljevine Yugoslavije

    Ipak izgleda da gresimo! Ako ja dobro citam al Milan sto je rekao model je proziveden 1947 - 1948

    Omega Centenary 18K Gold Chronometer Grade Vintage Watch 1948

    i mislim da ima zaobljenije ivice a i proziveden ove godine nikako ne moze biti Drazin.

    opet nema edit

  5. #25
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Satovi Kraljevine Yugoslavije

    sta znam onda, centenary je cuvena omegina serija tih godina ukrasena art deko ciferima i kockastim kucistima, to je vreme afirmacije art deko stila u americi, no tada ni satovi nisu imali sifre, imena i oznake kao danas

    slican model sada vidim je radjen pre 20 godina na stogodisnjicu proslave imena omega,znaci 1894 model, dakle omaz ovom modelu
    zare likes this.

  6. #26
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Satovi Kraljevine Yugoslavije

    Omega je prekrasna,ja tragam za nekim satom iz kraljevine Jugoslavije.Al vjerujem da još dugo budem tražio jedan takav sat.
    Reći ćete zašto,pa takvi satovi su jako rijetki i skupi,baš kao i ova Omega,prvo je lijepa,zatim i rijetka pa je logično zaključiti da će biti i skupa.O tome da li je baš Omega pripadala Mihajloviću teško je sto posto znati al ne sumnjam ako je model ove Omege bio od prije njegova uhićenja da sat nije bio njegov kao i nalivpera.Doba je to kad su mnogi vojnici i oficiri (većinom njemački) davali sve sa sebe samo da bi s njima malo bolje postupali (znadem mnoge satove i bodeže koji su tako završili u rukama običnih ljudi,u zadnje vrijeme neki su mi i nuđeni za otkup).

  7. #27
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Satovi Kraljevine Yugoslavije

    da bodeža ima koliko hoces na prodaju, jos od vremena NDH i austrougarske, to su ljudi cuvali kao trofeje, a cene su im astronomske, do 1000evra, nikad to oruzje ne bih uzeo, krajnje morbidno sto se mene tice jer ko zna u koje su svrhe korisceni

    dooki, kao sto je vec receno, ti stari satovi su se raspoznavali samo po kalibru, pa tako mozes i naci ovaj model, u oglasu bi najverovatnije stojalo, omega Cal. XXX

  8. #28
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Satovi Kraljevine Yugoslavije

    Pravi satovi Kraljevine Jugoslavije po mom su oni koji su na ciferima il kućištima imali oznake distributera poput urara Stefanovića,ovakvi satovi bez oznaka poput Omege mogu bit iz naših krajeva al može bit i sat dobiven na poklon il uzet zarobljeniku.Budem pokazao na slikama o kakvim satovima govorim,meni najljepši takvi satovi su Longinesi,Zenithi al ima i još brendova.Al takvi satovi su i jako rijetki napose oni ručni zato što su jako traženi kod kolekcionara.

  9. #29
    Mlađi član
    Član od
    8.4.2011.
    Poruke
    37
    Lajkovi
    31
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Satovi Kraljevine Yugoslavije

    ta omega je slucajno stajala na istoj polici sa naocarima koje su licile na drazine pa su ljudi mislili da je sve tu izlozeno njegovo.
    uglavnom su bile izlozene stvari iz tog perioda a ne drazine stvari.

  10. #30
    Novi član
    Član od
    1.9.2011.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    39
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Satovi Kraljevine Yugoslavije

    Nisi u pravu ovo su sigurno njegove stvari sto sam okacio

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •