Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
Like Tree12Likes
  • 1 Post By Bubamara
  • 6 Post By sin.er
  • 3 Post By Petar012
  • 1 Post By BucaJr.
  • 1 Post By Bubamara

tema: Omega seamaster quartz vintage

  1. #1
    Novi član
    Član od
    1.8.2018.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Omega seamaster quartz vintage

    Zdravi svima,

    Da li je neko upoznat sa Omega seamaster quartz vintage satovima i ako jeste moze li da posavetuje vredi li kupovati ovaj sat ?

    https://www.kupujemprodajem.com/Naki...1224-oglas.htm

    Nasao sam ga na Kupujem-prodajem pa me zanima vredi li ga uzimati ?

    Neke alternative koje mi se svidjaju su Zeppelin quartz satovi ?

    Hvala veliko,
    Pozdrav

  2. #2
    Banned
    Član od
    13.1.2019.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega seamaster quartz vintage

    Zdravo Vlado i ovde,

    Omega je po meni istorijski gledano proizvođač najboljih kvarc mehanizama u čitavoj industriji satova. Od posebnih mehanizama bih izdvojio Mega kvarc 32 kHz, zatim porodicu 133x sa neverovatnih 17 rubina i podešavanjem tačnosti, to je ovaj u oglasu koji je po meni lično najbolji Omega kvarc ikada napravljen.

    Taj kvarc je kvalitetniji od današnjeg kvarca iz grand seika 9f, po meni naravno, koji na neki način slovi za najbolji kvarc na svetu. Ja bih lično stavio Citizen ali i slike su mu retke, a kamoli da ga neko kupuje.

    Sledeći vrhunski kvarc je 1342 sedam rubina, nema podešavanje ali je takođe vrhunski. Svi ti stari pravi ih house omega kvarcni mehanizmi imaju delove iz automatika, tako da su jednako robusni kao i automatici, ako ne i robusniji što kaže jedan uticajan član omega foruma. Osamdesetih godina naglo opada kvaloitet omega kvarcnih mehanizama, kada počinju da se ubacuju generički, neznatno ukrašeni najskuplji kvarcni mehanizmi proizvođača ETA.

    Dodao bih i tuning fork ETA-ESA koji nije baš tipičan kvarc ali koji nije omegin, već su ga svi redom ubacivali.


    Sve ovo što kažem ne znači da b iti trebalo d akupiš sada ove satove, već govorim konkretno o mehanizmima i jedino o njima. O tome da li sat sa oglasa vredi i u kakvom je stanju, time se neću baviti.
    popovac 76 likes this.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.866
    Lajkovi
    16433
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Omega seamaster quartz vintage

    Kakve sad veze ima ovaj drlog od 200 eura sa tuning fork omegama i svime?

    Znaci.. kad kupujes vintage sat a pogotovo KVARC vintage sat ako nisi JAAAAAKO dobar sa urarom, tipa ako ne znas kad mu je cerki rodjendan ZAOBIDJI U SIROKOM LUKU



    Super su ako ces ih odma frknut za profit, za nosit su drek na sibici. Nikad ne znas kad ce djubre krepat pa onda mozes imati kvarc sa 7 Rubina ustelan u 5 pozicija kronometar koji je tocan dvaput dnevno.


    Jer ne radi


    Mani se coravog posla i vintage Omega.

  4. #4
    Banned
    Član od
    13.1.2019.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega seamaster quartz vintage

    Poštovani kolega, načelno se sa vam slažem, najveća opasnost kod starih kvarcnih mehanizama je stradanje štampane ploče. Cena štampanih ploča može iznositi i do 300 evra, zavisno o kom se satu radi, pogotovo su skupe za stare in house omega kvarcne mehanizme. Generalno sem nje teško da bilo šta drugo može stradati tek tako, samo od sebe. Redak je i kvar štampanih ploča, stari kvarcni mehanizmi stradaju skoro isključivo onda kada baterija iscuri.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Omega seamaster quartz vintage

    Poštovani kolega Bubamara, ja sam ljubitelj starih kvarcnih satova, možete otvoriti temu i predstaviti svoju kolekciju, mislim da bi svi voleli da vide. Pozdrav.

    Sent from my Redmi 5A using Tapatalk

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    606
    Lajkovi
    4365
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Omega seamaster quartz vintage

    Sve mi nekako izgleda kao neproverena teorija zavere

    Nego me interesuje, kao povećeg laika koji je tek zagrebao po površini i koji je blago zaražen 'satitisom', dal' je ovaj "drlog" genuine ili fake? Moje pretpostavke mi nisu dovoljne...
    Poslednja ispravka: BucaJr. (16.1.2019. u 7:14)
    stanis likes this.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Omega seamaster quartz vintage

    Citat sin.er kaže: Pregled poruke
    Znaci.. kad kupujes vintage sat a pogotovo KVARC vintage sat ako nisi JAAAAAKO dobar sa urarom, tipa ako ne znas kad mu je cerki rodjendan ZAOBIDJI U SIROKOM LUKU

    Mani se coravog posla i vintage Omega.
    A zar je to bitno posle ovoga ............

  8. #8
    Banned
    Član od
    13.1.2019.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega seamaster quartz vintage

    Sat je original naravno, imao sam sat sa ovim mehanizmom i sa satom je manje-više sve u redu. Nije neko savršeno stanje, čak i jedan deo na mehanizmu nedostaje ali generalno ovaj mehanizam je u dosta dobrom stanju, kakvo se retko viđa danas. Model inače nije previše zanimljiv, cenu ne bih komentarisao jer je to vrlo klizava tema.

    Sasvim je moguće da neki delovi sata nisu njegovi, ali ne bih to tvrdio jer nisam pogledao Katalog starih Omega satova. Tu bismo mogli sa sigurnošću da istražimo i iznesemo svoje tvrdnje o ovom primerku.
    popovac 76 likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •