Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 28
Like Tree50Likes

tema: Angelus Chronodato restauracija

  1. #1
    Novi član Avatar korisnika sasazecevic
    Član od
    5.4.2016.
    Poruke
    27
    Lajkovi
    88
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Angelus Chronodato restauracija

    Pozdrav svima, kao što vidite novi sam član na forumu, često sam kao gost čitao vaše postove ali evo prilike da se i ja malo uključim...naslijedio sam Angelus Chronodato od oca...bio mu je na ruci kada je poginuo prije 41 godinu i sve ovo vrijeme ležao u ladici kod strica, sat je polupan, nema staklo ni bezel,cifer je malo stradao, kazaljke pokidane ali je mehanizam čini mi se dobar...
    Staklo sam uspio naći da kupim, mislim da ni kazaljke neće biti problem ali me bezel najviše brine...da li neko ima iskustvo ili poznaje nekoga ko bi ga čak mogao napraviti ? HvalaAngelus Chronodato restauracija-uploadfromtaptalk1459883499850.jpgAngelus Chronodato restauracija-uploadfromtaptalk1459883548638.jpg

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Angelus Chronodato restauracija

    Pozdrav i dobrodosao....gledaj ovako....mislim da se taj cifer tesko moze reparirati.(postoje u Madjarskoj par likova koji to rade, ali je skupo)....dobro je sto imas cifer koji je u kakvom takvom stanju, pa se moze po njemu uraditi novi. Medjutim ne budi ti leno...Ovako kako si nama napisao (samo malo prosiri i dodaj jos malo "emocija")...posalji mail direktno na firmu sa prilozenim fotkama.....Angelus je bila jako dobra manufaktura i spadali su u high-end manufakture...mislim da su nedavno promenili vlasnike i da se zele vratiti na staru slavu.....
    Jbg, nista te ne kosta napisati i poslati 1 mail.....
    VLADAN P likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  3. #3
    Novi član Avatar korisnika sasazecevic
    Član od
    5.4.2016.
    Poruke
    27
    Lajkovi
    88
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Angelus Chronodato restauracija

    Citat MMario kaže: Pregled poruke
    Pozdrav i dobrodosao....gledaj ovako....mislim da se taj cifer tesko moze reparirati.(postoje u Madjarskoj par likova koji to rade, ali je skupo)....dobro je sto imas cifer koji je u kakvom takvom stanju, pa se moze po njemu uraditi novi. Medjutim ne budi ti leno...Ovako kako si nama napisao (samo malo prosiri i dodaj jos malo "emocija")...posalji mail direktno na firmu sa prilozenim fotkama.....Angelus je bila jako dobra manufaktura i spadali su u high-end manufakture...mislim da su nedavno promenili vlasnike i da se zele vratiti na staru slavu.....
    Jbg, nista te ne kosta napisati i poslati 1 mail.....
    Hvala, raspitivao sam se za restauraciju cifrarnika i ima restauratora koji to rade ali sam ipak odlučio da ga namjerno ostavim ovakvog kakav jeste nego problem mi je bezel tj prsten koji fiksira staklo, ako ga ne nađem a sumnjam, moraću tražiti nekog kompetentnog da mi to napravi! Što kažeš ti možda da pošaljem mail u Angelus mada to više nije to, kupio ih je La Jeux Perret i sad prave neke high end tourbillon satove bolesnih cijena...al možda im je ostalo nekih starih dijelova u podrumu

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Angelus Chronodato restauracija

    ..da, ja sam ti to i predlozio jer iz iskustva znam. Naime, nas kolega je kupio vintage Zenitha i isao menjati cifer jer je bio ostecen.....nigdje cifera...i predlozim mu da pukne mail direktno u Zenith.....i gle cuda nakon 7 dana stize odgovor, imaju na stanju original part...poslali mu preko zastupnika.....(normalno naplatili), ali sat uredno "spakovan". Servis obavljen. Sad ima sat star minimum 40-tak god...u savrsenom stanju!
    Da li ces ti imati srece sa bezelom....a cuj?? Probaj....
    sasazecevic likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  5. #5
    Novi član Avatar korisnika sasazecevic
    Član od
    5.4.2016.
    Poruke
    27
    Lajkovi
    88
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Angelus Chronodato restauracija

    Napisaću im pismo...javim odgovor !

  6. #6
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Angelus Chronodato restauracija

    Наследио си опасан сат.
    За њега делова има, само мора мало да се појури по интернету, ево ти линк
    Vintage watch parts, hands, tools, gear/wheel cutters, ...
    sasazecevic likes this.

  7. #7
    Novi član Avatar korisnika sasazecevic
    Član od
    5.4.2016.
    Poruke
    27
    Lajkovi
    88
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Citat zare kaže: Pregled poruke
    Наследио си опасан сат.
    За њега делова има, само мора мало да се појури по интернету, ево ти линк
    Vintage watch parts, hands, tools, gear/wheel cutters, ...
    Znam sve prijatelju...inače sam zaljubljenik u satove pa sad zbog ovoga ne mogu da spavam
    Hvala na savjetima

    Gledao sam već ovaj sajt nemaju ništa što meni treba...sad već nasumice šaljem mailove raznim urarima pa možda ubodem!
    Poslednja ispravka: VLADAN P (6.4.2016. u 20:00)

  8. #8
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Angelus Chronodato restauracija

    Sasazecevic dobro došao na forum i dobar te sat snašao.

    Što se sata tiče, ukoliko ti Angelus ne odgovori na mejl ili cena bude odbijajuća ili te uslove da im pošalješ sat na kompletnu restauraciju po nekoj enormnoj ceni i sl. onda prati berze pa možda naleti neki primerak za delove.Recimo ovaj oglas iz 2015. je bio interesantan (doduše prodavac nije hteo da šalje u Srbiju):Sale Vintage Angelus Chronodato Triple Date Chronograph Parts Case Dial Crystal | eBay

    Trenutno je aktuelan ovaj oglas, trenutna cena je 395 dolara ali je sat kompletan, mehanizam, bezel, brojčanik, kazaljke... sve je tu jedino što ni ovaj prodavac ne šalje u Srbiju (šta im je):Vintage Angelus Chronodato Chronograph Calendar Watch | eBay

    Što se reparacije kućišta tiče (pozlata, hromiranje) postoji firma u Srbiji koja to radi, Neša moderator ima iskustva sa tim.
    sasazecevic likes this.

  9. #9
    Novi član Avatar korisnika sasazecevic
    Član od
    5.4.2016.
    Poruke
    27
    Lajkovi
    88
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Angelus Chronodato restauracija

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Sasazecevic dobro došao na forum i dobar te sat snašao.

    Što se sata tiče, ukoliko ti Angelus ne odgovori na mejl ili cena bude odbijajuća ili te uslove da im pošalješ sat na kompletnu restauraciju po nekoj enormnoj ceni i sl. onda prati berze pa možda naleti neki primerak za delove.Recimo ovaj oglas iz 2015. je bio interesantan (doduše prodavac nije hteo da šalje u Srbiju):Sale Vintage Angelus Chronodato Triple Date Chronograph Parts Case Dial Crystal | eBay

    Trenutno je aktuelan ovaj oglas, trenutna cena je 395 dolara ali je sat kompletan, mehanizam, bezel, brojčanik, kazaljke... sve je tu jedino što ni ovaj prodavac ne šalje u Srbiju (šta im je):Vintage Angelus Chronodato Chronograph Calendar Watch | eBay

    Što se reparacije kućišta tiče (pozlata, hromiranje) postoji firma u Srbiji koja to radi, Neša moderator ima iskustva sa tim.
    Hvala, vidio sam taj stari oglas, ovaj drugi je na aukciji tako da će mu cijena sigurno još rasti...probaću nekako da nađem samo bezel a ako ne uspijem možda nađem varijantu da mi se to napravi, već sam kontaktirao smsgalvanizaciju vezano za pozlatu, nije skupo,sa poliranjem dođe 20 €, što se mehanizma tiče imam jednog iskusnog časovničara ovde...radio je u Švajcarskoj...čak sam uspio da nađem i Esembl-o-Graph za servis ovog sata! Nadam se da ćemo ga uspjeti sastaviti i pokrenuti nakon toliko godina !
    Hvala vam svima na podršci i informacijama
    KureNS and MMario like this.

  10. #10
    Novi član Avatar korisnika sasazecevic
    Član od
    5.4.2016.
    Poruke
    27
    Lajkovi
    88
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Angelus Chronodato restauracija

    Citat MMario kaže: Pregled poruke
    Pozdrav i dobrodosao....gledaj ovako....mislim da se taj cifer tesko moze reparirati.(postoje u Madjarskoj par likova koji to rade, ali je skupo)....dobro je sto imas cifer koji je u kakvom takvom stanju, pa se moze po njemu uraditi novi. Medjutim ne budi ti leno...Ovako kako si nama napisao (samo malo prosiri i dodaj jos malo "emocija")...posalji mail direktno na firmu sa prilozenim fotkama.....Angelus je bila jako dobra manufaktura i spadali su u high-end manufakture...mislim da su nedavno promenili vlasnike i da se zele vratiti na staru slavu.....
    Jbg, nista te ne kosta napisati i poslati 1 mail.....
    Vidim da si obožavalac Omege pa reko da ti pokažem šta imam

    Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока
    VLADAN P, taunus, Zagor and 2 others like this.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •